آپدیت اطلاعات مهاجرتی به کانادا: (هفته سوم فروردین 99)

 

چند نکته کلی:

        در برخی از رشته های دانشگاهی می توان بدون مدرک پیش دانشگاهی وارد دوره لیسانس شد.

        پروسه ادمیشن در شرایط کرونا بدون هیچ مشکلی با ایمیل در حال انجام است.

        برای ورودی های جدید، کلاس ها به صورت آنلاین برگزار میشود.

        برخی از دانشگاه های کانادا بعد از ورود شما به دانشگاه یک آزمون آنلاین  (placement test)برگزار خواهند کرد که شامل هر 4 مهارت زبان انگلیسی خواهند بود

        هزینه های زندگی در خوابگاه دانشگاه ها از 3500  تا 5800  برای یک سال می باشد( برنامه غذایی 3 وعده ای و 5 وعده ای) و سه نوع اتاق  سینگل روم، دابل روم، تریپل روم.

        شرایط کار همزمان با تحصیل به این صورت است که 20 ساعت در هفته می توانید در دانشگاه ( on campus) یا بیرون از دانشگاه (off campus) کار کنید.

        دانشجو می تواند در صورت نیاز، رشته خود را نهایتا تا قبل از تمام شدن سال اول تغییر دهد. (به دلیل شروع دروس تخصصی)

        محدودیت سنی در مقطع لیسانس به صورت میانگین از 17 سال تا بالاتر از 30 سال هم میتوانند پذیرش بگیرند اما گرفتن ویزا تا 26 سال امکان پذیر است.

        زوج ها فقط در صورتی workpermit میگیرند که همسرشان به صورت Unconditional پذیرش گرفته باشند.

        کسانی که از Accuplacer  ووچر دریافت کرده اند می توانند در آزمون شرکت کنند اما فعلا مشخص نیست که ازمون بعدی چه زمانی برگذار شود. به این دلیل که مراکز Accuplacer تعطیل شده اند.

 

 

آپدیت اطلاعات مربوط به دانشگاه FDU

 

دانشگاه FDU دانشگاهی آمریکایی است که در مرکز شهر ونکور  واقع شده است و همه برنامه های این دانشگاه همراه با سه سال ورک پرمیت (work permit) پس از تحصیل می باشد. همچنین هم زمان با تحصیل می توانید 20 ساعت در هفته کار کنید.یکی از امتیازات این دانشگاه این است که این دانشگاه مراکزی را تشکیل داده که میتواند به شما فرصت شغلی متعددی را در حین تحصیل یا پس از آن معرفی کند.

 

شرایط زبان دانشگاه :FDU

همانطور که مستحضرید، دانشگاه FDU به جای آزمون آیلتس، آزمون  Accuplacer را مورد قبول داشت که پس از شیوع کرونا،  آزمون دولینگو را جایگزین آن قرار داده است. برتری آزمون دولینگو نسبت به آزمون قبلی این است  که هر دو هفته یکبار میتوانید در این آزمون شرکت نمایید و اگر در مرتبه اول موفق به قبولی در این آزمون نشدید، می توانید در هفته های بعد مجدداً اقدام نمایید.

نمره ای که برای آزمون دولینگو می بایست کسب کنید تا بتوانید پذیرش این دانشگاه را بدون پیش نیاز بگیرید، نمره 100 می باشد اما اگر نمره شما 85 باشد، می توانید به صورت  آنکاندیشنال (بدون پیش شرط)، وارد دانشگاه شده و دو کورس زبان را در ترم اول بگذرانید. لازم به ذکر است که 60 درصد دانشگاه های ونکور از آزمون دولینگو استفاده می کنند، همچنین آزمون دولینگو مورد قبول 30 درصد از دانشگاه های شهر تورنتو می باشد.

 

شهریه دانشگاه :FDU

شهریه این دانشگاه به دلار آمریکا بوده  و حدوداً هر سال 18 هزار دلار آمریکا می باشد. در مقطع مستر می توان شهریه  را به صورت اقساطی پرداخت کنید. همچنین در دوره لیسانس این دانشگاه تا 50 درصد اسکالرشیپ برای دانشجوها تخصیص داده است. دانشگاه FDU  اعلام کرده که ترم اول را می توانید مانند ترم های دیگر به صورت اقساط پرداخت کنید. قبلا به این صورت بود که ابتدا 2500 دلار آمریکا را از ایران پرداخت می کردید و مابقی شهریه ترم اول را بعد  از اینکه به کانادا رفتید پرداخت می کردید، اما در حال حاضر به اینصورت شده که می توانید به صورت اقساطی پرداخت کنید. فقط نکته ای که وجود دارد این است که 45 دلار به شهریه شما به دلیل اقساطی بودن اضافه خواهد شد.        

 

اعتبار دانشگاه :FDU

این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم ایران بوده و اهمیت این موضوع به این دلیل است که باید در SOP  خود، آفیسر را متقاعد کنیم که  قرار است این مقطع را بخوانیم تا بتوانیم در ایران شرایط کاری بهتری داشته باشیم. مراکز VFS در مالزی اعلام کرده است که از تاریخ 14 آپریل بازگشایی خواهد شد و خدمات خود را مانند گذشته ادامه می دهد و می توانید برنامه سابمیشن ویزا را در این مراکز انجام دهید. این احتمال وجود دارد که این مراکز در ترکیه و ارمنستان هم به زودی بازگشایی شود. اگر ویزای آمریکا را بتوانید دریافت کنید، می توانید از ترم دوم در دانشگاه FDU آمریکا درس بخوانید. مدرکی را هم که دریافت میکنید هم مورد تایید دولت کانادا است هم آمریکا.

 

رشته های دانشگاه :FDU

لیسانس:

 science

business administration

IT design

 hospitality management

 

فوق لیسانس:

global health

global technology

computer security

 human resources administration

global leadership

Hospitality management

master of administrator science یا MAS (اگر به رشته های بیزینسی علاقه دارید گزینه خوبی برای شما می باشد. برتری این رشته نسبت به MBA این است که این رشته نیازی به G-mat یا GRE ندارد و همچنین نیازی به پیش زمینه بیزینسی ندارید. طول دوره این رشته 2 ساله بوده که در 4 ترم ارائه می شود

دانشجویانی که پیش زمینه پزشکی داشته اند می توانند در رشته های global health این دانشگاه شرکت نمایند.

ولی برای شرکت در رشته Hospitality management، باید حتما دو سال بک گراند در این رشته داشته باشید.

 

 Intake (زمان ورودی دانشگاه):

ترم پاییز2019: از اول آپریل بسته شده است.

ترم بهار 2021: تا اول آگوست باز است.

ترم تابستان 2021: تا اول دسامبر فرصت دارد.

 

 برای آشنایی با دانشگاه FDU می توانید فیلم زیر را مشاهده نمایید.

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Translate