آزمون ACCUPLACER و اطلاعات کلی راجع به آزمون

برخی از دانشگاه ­های دنیا برای اینکه به طور جداگانه و سوای از نمرات دوره­ دبیرستان متقاضیان برای ورود به رشته ­های دانشگاهی بسنجد از آنها می ­خواهند در آزمون ACCUPLACER شرکت کنند که بسته به نوع رشته انواع مختلفی می­ تواند داشته باشد. همچنین زمان برگزاری نیز توسط خود کالج­ ها و دانشگاه ­ها مشخص خواهد شد و مکان برگزاری نیز در همان دانشگاهی است که از شما خواسته در آزمون ACCUPLACER شرکت کنید.

 

نمره­ قبولی آزمون ACCUPLACER

نمره­ آزمون ACCUPLACER برای بخش­ های مختلف آزمون از 20 تا 120 بوده که بسته به قوانین پذیرش دانشگاه باید از حد نصاب آنها عبور کنید.

چه زمانی نتایج آزمون ACCUPLACER مشخص می­شود؟

بخاطر کامپیوتری بودن آزمون، نتایج بلافاصله منتشر شده و می­ توانید از دانشگاه یا کالج مربوطه گزارش نمرات خود را دریافت کنید.

بخش ­های مختلف آزمون چه مواردی هستند؟

  • بخش مهارت ­های جمله­ ای یا sentence Skills شامل 20 سؤال چند گزینه ­ای برای تصحیح سؤال و تغییر ساختار
  • درک مطلب یا Reading Comprehension شامل 20 سؤال چند گزینه ­ای در زمینه­ متون و ارتباط دادن جملات
  • حسابان شامل 17 سؤال چند گزینه­ای در زمینه­های اعداد و تقسیم­ها، اعشار و درصدها و کاربردها و حل مسأله
  • جبر ابتدایی شامل 12 سؤال چند گزینه­ای در زمینه­ی اعداد صحیح و گویا، عملیات با عبارات جبری و تبدیل عبارات نوشتاری به عبارات جبری
  • ریاضیات دانشگاهی شامل 20 سؤال چند گزینه­ ای در زمینه­ عملیات جبری، حل معادلات و نامساوی، هندسه­ مختصات، کاربردها و دیگر مباحث جبر، توابع و مثلثات

مهلت اعتبار نتایج آزمون ACCUPLACER

نتایج 1 سال اعتبار دارند.

چند بار می­توان در آزمون شرکت کرد؟

برخی از دانشگاه­ ها فقط تا 1 بار در طی 1 سال اجازه­­ شرکت به متقاضیان می ­دهند و برخی دیگر از دانشگاه ­ها یا کالج ­ها تا 4 بار در یک سال نیز اجازه­ شرکت مجدد می­ دهند ولی بین هر بار شرکت کردن باید 2 هفته فاصله باشد.

هزینه­ شرکت در آزمون؟

بسته به نوع کالج یا دانشگاه بین 15 تا 50 دلار که باید در سایت کالج برد یا collegeboard.org ثبت نام کنید. توجه داشته باشید در برخی مواقع دانشجویانی که زبان دوم آنها انگلیسی باشد بخش نوشتاری از آنها گرفته نمی­ شود.

آزمون Accuplacer دانشگاه FDU برای سنجش مهارت زبان انگلیسی:

هزینه: 25 دلار آمریکا

مدت زمان: 70 دقیقه

این آزمون برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس متفاوت می باشد

محل آزمون: یک اتاق در بسته

شرح آزمون: در اتاقی در بسته دوربین وبکم را می بایست به همه طرف بچرخانید و به جز یک برگه سفید، پاسپورت و یک خودکار چیزی به همراه نداشته باشید. سوالات خوانده شده و سپس آزمون شروع می شود، موضوع سوالات شبیه TASK 2 آزمون Writing آکادمیک آیلتس بوده و تعداد آن 5 تا 7 عدد می باشد. در این آزمون می بایست بین 400 تا 600 کلمه نوشته شود که شیوه تصحیح نمرات به شرح ذیل است:

پایین تر از 11.5، پذیرش (offer letter) شما مشروط خواهد شد (conditional) و می بایست از یک کالج زبان هم پذیرش بگیرید ( پیشنهاد نمی شود)

از 11.5 تا 14.5: پذیرش (offer letter) شما غیر مشروط یا آنکاندیشنال (unconditional) بوده و فقط یک واحد زبان باید در ترم اول پاس کنید.

از 14.5 تا 18: پذیرش (offer letter) شما غیر مشروط و یا آنکاندیشنال (unconditional) بوده و شما بدون نیاز به گذراندن واحد زبانی در کلاس ها شرکت خواهید نمود.

شروع آزمون: دانشجو می بایست 10 دقیقه زودتر از زمان اعلامی توسط شرکت برای شرکت در آزمون login کند.

تکرار آزمون: امکان تکرار آزمون بعد از یک ماه می باشد

جواب آزمون: یک هفته پس از آزمون

 

 

برای مشاهده نمونه آزمون و نمونه تصحیح روی دکمه زیر کلیک نمایید. 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین:  5/5]

Translate