چطور پذیرش کانادا بدون آیلتس ممکن است؟

همانطور که می­­دانید دانشگاه­ ها برای ورود به یک رشته­ تحصیلی مانند دانشگاه ­های کانادا، از شما مدرک زبان درخواست می­کنند اما روش­ هایی هم وجود دارند که بتوانید پذیرش کانادا بدون آیلتس هم بگیرید! حتی برخی دانشگاه­­ های این کشور هم هستند که کلا پروسه­ پذیرش دانشجوی آنها بدون ارائه­ مدرک زبان است. اما روش ­های اخذ پذیرش کانادا بدون آیلتس چگونه است؟

  • شرکت در آزمون Placement Test که از طریق دانشگاه ­ها به صورت آنلاین برگزار می­شود و یکی از مهارت ­های مورد ارزیابی در آن، در کنار منطق کمّی و ریاضیات، مهارت نگارشی است که با قبولی در آن نامه­ Unconditional دریافت کرده و می­توانید در آزمون Accuplacer شرکت نمایید.
  • در صورتی که قبلا در رشته­ زبان در کانادا تحصیل کرده باشید یا رشته­ مربوطه به زبان انگلیسی تدریس شده، مثلا مقطع لیسانس و اکنون برای مقطع بالاتر می­خواهید پذیرش بگیرید، می­توانید پذیرش کانادا بدون آیلتس بگیرید لذا نیاز به شرکت در آزمون آیلتس و تمدید آن نخواهید داشت.
  • به عنوان همراه اگر به کانادا سفر کنید، فرد اصلی توانایی خود در زبان انگلیسی را اثبات می­کند و شما نیازی به اثبات زبان خود ندارید.
  • برای دانشگاه­ هایی از کانادا قصد پذیرش کانادا بدون آیلتس داشته باشید که از شما مدرک زبان نمی ­خواهند مانند دانشگاه وینیپگ، دانشگاه براک، دانشگاه ساسکاچوان، کنکوردیا، مموریال، کارلتون و کالج اوکانگان.
  • برخی از دانشگاه ­ها از شما به جای ارائه­ مدرک زبان با شما مصاحبه­ آنلاین از طریق اسکایپ یا هر برنامه­ دیگری ترتیب می­ دهند و در صورتی که خود را اثبات کنید امکان پذیرش کانادا بدون آیلتس وجود دارد و باید به این منظور دانشگاه ­های فوق را چک کنید.

در این مقاله سعی کردیم راهنمایی جامع و کاملی در مورد پذیرش کانادا بدون آیلتس ارائه دهیم چرا که امروزه متقاضیان بین المللی به دلیل هزینه­ بالای آزمون آیلتس، عدم کسب نمره­ خوب در این آزمون بخاطر نداشتن مهارت نوشتاری کافی، تمدید کردن مجدد آن و غیره تمایلی به شرکت در این آزمون نداشته و به دنبال راهی هستند که بتوانند پذیرش کانادا بدون آیلتس را بگیرند که در این مقاله راه ­های مختلف آن را ذکر کردیم.

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Call Now Button
Translate