ویزای همراه کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

ویزای همراه کانادا برای شرایطی است که فرد متقاضی تحصیل، کار یا هر نوع اقامتی در کانادا مایل باشد همسر، پدر و مادر قانونی و فرزندان وابسته­ را همراه خود به این کشور بیاورد. در تعریف فرزندان وابسته برای دریافت ویزای همراه کانادا در این کشور آمده است:

 • فرزندانی که زیر 22 سال سن دارند
 • همسر ندارند و مجرد هستند
 • اگر بالای 22 سال دارند باید هنوز از لحاظ وابسته به شما باشند و یا به علت مشکلات ذهنی و جسمی قادر به کار کردن نبوده و وابستگی مالی دارند

البته توجه داشته باشید که در برخی ایالت­های کانادا حداکثر سن تعریف شده شاید 18، 20 و غیره باشد پس حتما این مورد را در مورد ایالت انتخابی چک کنید.

به چند طریق می­توانید درخواست ویزای همراه کانادا بدهید؟

چنانچه فرد اصلی با کسب ویزای تحصیلی به کانادا سفر کرده باشد و از این طریق اقامت کسب کند شما می­توانید به عنوان یک توریست یا کارگر اقامت این کشور را کسب کنید. توجه داشته باشید که در صورت ویزای همراه کانادا به شکل توریستی تنها 3 ماه اجازه اقامت خواهید داشت و اگر به شکل کار، ویزای همراه کانادا را کسب کنید نیازی به ارائه­ نامه­ یا پیشنهاد کاری نخواهید داشت و می­توانید قبل از سفر یا بعد از ورود به این کشور برای پیدا کردن کار اقدام نمایید.

امکان اخذ ویزای همراه کانادا به شکل اخذ دوره­ های کوتاه مدت تحصیلی نیز وجود دارد که حداکثر مهلت مجاز اقامت در این صورت 6 ماه خواهد بود.

[adning id=3152]

مدارک و نحوه­ درخواست برای ویزای همراه کانادا

 • در هر حالتی که برای ویزای همراه کانادا درخواست بدهید باید فرد اصلی توانایی مالی خود را برای تأمین خرج و مخارج به اثبات برساند.
 • ارائه­ پاسپورت معتبر تا حداقل 6 ماه بعد الزامی است.
 • ارائه­ عکس­هایی کاملا جدید و مطابق با عکس صفحه­ پاسپورت
 • اثبات پرداخت هزینه­ بررسی مدارک که در حالت عادی 1040 دلار و برای فرزندان وابسته 150 دلار به ازای هر نفر، در حالت توریستی 100 دلار برای هر نفر و اگر خانواده 5 نفر به بالا باشد 500 دلار خواهد بود که همه­ افراد باید همزمان درخواست دهند، در حالتی که با اخذ کار، ویزای همراه کانادا دریافت کنید هر فرد 155 دلار و اگر هنرمند باشید برای گروه 3 نفره یا بیشتر 465 دلار خواهد بود. در حالتی هم که به شکل دوره­ های تحصیلی کوتاه ویزای همراه کانادا دریافت کنید هر فرد 150 دلار باید پرداخت کند.
 • باید رابطه­ خود با همسرتان را به شکل عقدنامه، سند رسمی ازدواج و غیره به اثبات برسانید.
 • ارائه­ دعوت نامه یا توصیه نامه از سمت دانشگاه، پذیرش دوره­ تحصیلی و پرداخت شهریه­ ترم اول
 • فرزندان باید وابستگی مالی خود را به اثبات برسانند و از طریق شناسنامه یا پاسپورت معتبر سن و رابطه­ خود را اثبات کنند.
 • نامه ­­ای که به عنوان اجازه­ کار در کانادا پیدا کرده­ اید را باید ارائه کنید تا افسر مهاجرت بداند مجوز اشتغال به کار در کانادا را دارید.

توجه: فرد اصلی که اقامت کانادا را کسب کرده برای اینکه بتوانید ویزای همراه کانادا را بگیرید باید در جواب این سؤال در فرم خود گزینه­ Yes را انتخاب کند: Do you want to submit an application for a family member?

توجه: اگر می­خواهید بتوانید ویزای همراه کانادا را به شکل توریستی بگیرید باید در جواب سؤال: what is the main purpose of your visit? گزینه­ Other را انتخاب کنید.

توجه: در صورتی که قصد دارید ویزای همراه کانادا را از طریق کار کردن در این کشور بگیرید باید فرد اصلی دارای اقامت در جواب سؤال: why is your family member visiting Canada? گزینه­ Work with an Open Work Permit را انتخاب کند.

[adning id=”3142″]

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Call Now Button