پروسه تغییر رشته در کانادا چگونه است؟

قبل از اینکه تغییر رشته در کانادا دهید باید واجد شرایط این کار باشید و این شرایط عبارتند از:

  • باید در مؤسسه آموزشی معتبر یا DLI ثبت نام کرده باشید و
  • به صورت پیوسته در کانادا تحصیل کرده باشید.

لذا در شرایطی که:

  • در مؤسسات آموزش عالی در حال تحصیل باشید و بخواهید مؤسسه را عوض کنید
  • همزمان مجوز کار هم دارید و مؤسسه آموزش عالی و تغییر رشته در کانادا داده ­اید یا
  • نیاز دارید تا شرایط مجوز تحصیلی خود را تغییر دهید می­ توانید با کارشناسان ما در مؤسسه آریا مهر تماس حاصل فرمایید تا پروسه را برای شما به صورت رایگان انجام دهند.

 

 

 

عواقب تغییر رشته در کانادا و یا تغییر مؤسسه بدون اطلاع قبلی:

در صورتی که بدون اطلاع قبلی و در جریان گذاشتن نهادهای ذیربط تغییر رشته در کانادا دهید، مؤسسه قبلی کار شما را گزارش خواهد کرد و در چنین شرایطی مرتکب نقض قوانین مجوز تحصیلی شده ­اید و شاید جریمه دیپورت شدن برای شما در نظر گرفته شود و با درخواست­ های آینده شما برای گرفتن مجوز تحصیلی یا کار موافقت نگردد.

رفتن به سطح بالاتری از تحصیلات در کانادا:

در صورتی که از یک سطح به سطح دیگر بروید و مجوز تحصیلی شما معتبر باشد نیازی به گرفتن مجوز جدید ندارید این تغییر سطح شامل:

  • دبستان به دبیرستان
  • دبیرستان به تحصیلات ثانویه
  • از تحصیلات ثانویه به دبیرستان یا
  • هر نوع جابجایی دیگر

برای تغییر رشته در کانادا و جابجایی سطح آموزشی در این کشور اگر مجوز تحصیلی شما منقضی خواهد شد باید آن را تمدید کنید. اگر قبلا منقضی شده باید علاوه بر درخواست تمدید مهلت، وضعیت دانشجویی خود را دوباره برقرار کنید که از زمان انقضاء 90 روز فرصت دارید.

توجه داشته باشید که برای تغییر مؤسسه آموزشی نیز علاوه بر مؤسسه کنونی باید در لیست مؤسسات DLI باشد، در مورد مؤسسه جدید نیز همین شرط صادق است ولی نیازی به تغییر مجوز تحصیلی ندارید. این امر در مورد تغییر رشته در کانادا هم صدق می­کند.

تحصیل در ایالت کبک (Quebec):

در صورتی که قصد تغییر رشته در کانادا و یا تغییر مؤسسه آموزش عالی را داشته باشید و رشته جدید انتخابی در مؤسسه ­ای در ایالت کبک باشد حتما باید گواهینامه­ ی CAQ یا گواهینامه ­ی پذیرش ایالت کبک (Québec Acceptance Certificate) را دریافت کنید.

اگر از قبل در ایالت کبک در حال تحصیل باشید، برای تغییر مؤسسه آموزشی، تغییر رشته در کانادا در این ایالت یا سطح مطالعه، حتما باید در چنین شرایطی وزارت مربوطه را مطلع کنید ministère de l’Immigration, de la Francisation et de l’Intégration) MIFI) به انگلیسی معادل عبارت Ministry of Immigration, Francization and Integration)MIFI) (وزارت مهاجرت، فرانسوی و ادغام کبک یا MIFI).

[adning id=”3152″] 

منابع:

  

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button