عواقب پناهندگی کانادا چه مواردی هستند؟

همه­ ما می­دانیم که کانادا جزء کشورهای امن و مهاجرپذیری است که شاید بخش عمده ­ای از نیروهای کار و متخصص آن را هم تشکیل بدهند اما با این حال با عواقب پناهندگی کانادا آشنا هستید؟ تا چه حد به آن فکر کرده ­اید؟ اینطوری در مورد آن صحبت کنیم که قطعا هر موردی در کنار مزایای خود معایب و عواقبی هم دارد که عواقب پناهندگی کانادا هم در کنار مزایای دریافت ویزای پناهندگی و کسب اقامت در این کشور باید دیده شوند. اما سؤال اینجاست که چه مواردی به عنوان بدترین و مهم­ترین عواقب پناهندگی کانادا برشمرده می­شوند؟

  • برخی افراد به اشتباه و یا از روی ناآگاهی و حتی در ذهن خودشان از روی زرنگی، ابتدا ویزای تحصیلی، کار یا همراه و غیره کسب می­کنند و پس از ورود به کانادا آن را باطل و درخواست پناهندگی می­دهند! این کار را اصلا توصیه نمی­کنیم چرا که احتمال پذیرش نشدن آن بسیار بالاست ضمن اینکه این کار عملا سوء استفاده از اعتماد آنهاست و هم اینکه خط قرمز کشوری حتی مثل کانادا را هم رد کرده ­اید.

تصور کنید اگر کسی از اعتماد شما سوء استفاده کند چقدر وجهه­ بدی پیش شما خواهد داشت اکنون شما همین کار را در مورد قوانین یک کشور انجام داده­ اید. ضمن اینکه در حین صدور هر نوع ویزایی با شما مصاحبه ­ای صورت می­گیرد و سؤالاتی از شما پرسیده می­شود و مبنای آن را صداقت در نظر می­گیرند ولی این کار دقیقا خلاف آن را اثبات می­کند پس اصلا به این گزینه حتی فکر هم نکنید که جزء بدترین عواقب پناهندگی کانادا ست حتی اگر پذیرش شود!

آیا واقعا عواقب پناهندگی کانادا ارزش ریسک کردن دارد؟

  • از جمله عواقب پناهندگی کانادا پروسه­ سخت گیرانه تا مشخص شدن وضعیت شماست. ابتدا باید از لحاظ پزشکی بررسی شوید که حامل بیماری خاصی نباشید. پس از آن از لحاظ امنیتی بررسی می ­شوید و تمام سوابق شما بررسی خواهند شد کسانی که سابقه­ کیفری داشته باشید واقعا شانس کمتری دارند. پس از آن دلیل پناهندگی شما بررسی می­شود و مصاحبه­ های دقیق و موشکافانه ­ای انجام می­شود و در طی این مدت در کمپ ­های عمومی ساکن هستید که تمام امکانات آن عمومی است از سرویس بهداشتی و حمام گرفته تا محل سالن غذاخوری و غیره. این موارد، جزئیات شاید کوچکی از عواقب پناهندگی کانادا باشند.
  • از ابتدای درخواست تا انتهای آن وضعیت شما کاملا نامشخص است و همین بلاتکلیفی از همه چیز بدتر است و این یکی از مهم­ترین عواقب پناهندگی کانادا محسوب می­شود.
  • در صورتی که درخواست پناهندگی شما رد شود و برای کشور دیگری اقدام کنید، برخی کشورها صرفا به خاطر رد شدن درخواست قبلی شما در کشور دیگر، درخواست شما برای کشور خودشان را هم رد می­کنند و استدلال آنها این است که حتما دلیل موجهی وجود داشته و خودشان را درگیر چنین پروسه­ ای نمی­کنند. مخصوصا که درخواست شما از کشور مهاجرپذیری مثل کانادا رد شده باشد و این یکی دیگر از عواقب پناهندگی کانادا ست.
  • آخرین مورد از عواقب پناهندگی کانادا این است که حتی اگر درخواست شما قبول شود هم همیشه این حس را خواهید داشت که اینجا وطن شما نیست.

پس قبلا از درخواست پناهندگی، به عواقب پناهندگی کانادا فکر کنید و با پذیرش تمامی عواقب آن اقدام کنید شاید دیگر راهی برای برگشت وجود نداشته باشد و به قول ضرب المثل معروف: از اینجا رانده و از اونجا مانده نشوید.

 

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Call Now Button