هزینه ­های زندگی در کانادا، کشوری با فرصت ­های فراوان برای زندگی ایده­ آل

این بار قصد داریم به هزینه ­های زندگی در کانادا بپردازیم که یکی از کشورهای موفق در زمینه­ ارائه­ سطح زندگی بالا و بسیار با کیفیت طبق استانداردهای جهانی بوده و به همین دلیل هر سال تقاضای بسیار زیادی برای زندگی در این کشور وجود دارد.

اما قبل از اینکه به هزینه­ های زندگی در کانادا بپردازیم بهتر است با دلایل انتخاب این کشور برای زندگی کردن آشنا شوید:

  • امنیت بالا
  • تنوع فرهنگی بی نظیر و بسیار بالا
  • سیستم آموزشی رایگان برای تمامی اقامت کنندگان
  • فرصت­های شغلی بی نظیر
  • درآمد بسیار بالا که به خوبی تأمین کننده­ های هزینه ­های سنگین­تر در مقایسه با ایران هست
  • سطح آموزشی بسیار بالا با دانشگاه­ هایی مطرح در سطح جهانی

 

پاجاره خانه: یکی از هزینه­ های زندگی در کانادا مربوط به اجاره خانه است. معمولا برای اجاره­ یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر باید هزینه­ ای حدود 1300 دلار کانادا کنار بگذارید و برای شهرهایی مثل اونتاریو و آلبرتا به حدود 1000 دلار کانادا در ماه نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که برای خانه ­های سه خوابه این هزینه به 2100 تا 1800 دلار کانادا در ماه نیز خواهد رسید. این بخش از هزینه­ های زندگی در کانادا نسبت به ایران 64% بیشتر است.

خورد و خوراک: در صورت که مایل باشید غذا را در رستوران سرو کنید معمولا برای دو نفر در یک رستوران متوسط و سه وعده حدود 70 دلار کانادا نیاز دارید اما اگر تصمیم داشته باشید تا خودتان غذا درست کنید قطعا هزینه­ ها پایین خواهد بود و حدود 400 دلار کانادا در ماه باید به هزینه­ های زندگی در کانادا اضافه کنید. به عنوان مثال هر لیتر شیر 2.5 دلار کانادا، هر کیلوگرم برنج حدود 4 دلار کانادا، هر شانه تخم مرغ 12 تایی حدود 3.5 دلار کانادا، هر کیلوگرم گوشت حدود 15 دلار کانادا، هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز به ترتیب 4 و 2.5 دلار کانادا و غیره هستند. هزینه­ تهیه­ غذا از رستوران و خرید مواد خوراکی به ترتیب نسبت به ایران 130% و 85% بیشتر است.

حمل و نقل: در صورتی که مایل باشید از سرویس حمل و نقل عمومی استفاده کنید می­توانید با پرداخت 98 دلار کانادا در ماه، بلیط ماهانه­ آن را خریداری کنید. تعرفه­ هر کیلومتر استفاده از تاکسی نیز حدود 2 دلار کاناداست.

پرداخت قبوض: هزینه­ پرداخت قبوض نیز در ماه برای یک آپارتمان 85 متری نیز حدود 156 دلار کاناداست که باید به هزینه ­های زندگی در کانادا اضافه کنید.

هزینه­ اینترنت: برای در اختیار داشتن اینترنت ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه با ترافیک نامحدود نیاز به هزینه ­ای حدود 77 دلار کانادا می­باشد.

شرکت در کلاس­های ورزشی: کسانی که اهل ورزش و کلاس­ های تفریحی هستند باید هزینه­ شرکت در کلاس­های ورزشی را هم به هزینه ­های زندگی در کانادا اضافه کنند که در ماه حدود 50 دلار کانادا می­شود.

نکته: هزینه­ های زندگی در کانادا برای هر نفر در ماه حدود 2900 دلار کانادا می­باشد.

نکته: با وجود هزینه ­های بیشتر در جنبه ­های مختلف زندگی در کانادا نسبت به ایران، نکته­ بسیار مهم این است که قدرت خرید مردم این کشور با توجه به درآمد بسیار بالاتر، 400% بیشتر است.

 

منابع:

https://www.currencyfair.com/blog/cost-of-living-in-canada

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

Call Now Button