بررسی رشته های DLI دار و PNP دار کانادا

 

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، باید نامه ­ی پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر که مجوز DLI یا Designated Learning Institution Number داشته باشند، دریافت کنید. مؤسسات آموزشی معتبر با شماره DLI، مؤسسات مورد تأیید دولت مرکزی کانادا برای دانشجویان بین المللی است. 

برخی مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا جزئی از مؤسسات آموزشی معتبر هستند که در این لیست آورده نشده ­­اند. در صورتی که قصد دارید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید حتما مطمئن باشید که دولت مرکزی کانادا دانشگاه شما را تأیید کرده باشد.   با کلیک بر روی لینک میتوانید مجوز دانشگاه خود را چک نمایید. 

نکته: در صورتی که مؤسسه انتخاب شده توسط شما وضعیت مؤسسه­ ی آموزش عالی معتبر خود را از دست بدهد و این اتفاق بعد از کسب مجوز تحصیلی موقت رخ دهد می­توانید تحصیل خود را تا زمان انقضای مجوز تحصیلی ادامه دهید اما تنها زمانی می­توانید مجوز تحصیلی خود را تمدید کنید که در مؤسسه ­ی آموزش عالی معتبر ثبت نام کرده باشید.

 

مجوز کاری پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های DLIدار 

دانشجویان جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا حتما باید نسبت به اینکه واجد صلاحیت برای کار پس از فارغ التحصیلی هستید یا خیر اطلاعات کافی داشته باشید. در صورتی که در مؤسسه­ ی آموزش عالی معتبر که رشته­ های مورد تأییدی را ارائه می­کند ثبت نام کرده باشید به معنای این نیست که واجد دریافت مجوز کاری هستید. 

در کنار فارغ التحصیلی از یک مؤسسه­ ی آموزش عالی معتبر باید از سایر شرایط برای برخورداری از صلاحیت کسب مجوز کار نیز برخوردار باشید. برخی دانشگاه ها، پس از تحصیل به شما مجوز PGWP  یا Post Graduated work permit  ارائه می دهند که با آن می توانید از یک تا سه سال در کشور کانادا مشغول به کار شوید. جهت بررسی این مجوز نیز می توانید بر روی لینک کلیک نموده و اگر در قسمت PGWP، عبارت yes  بود یعنی به شما پس از تحصیل، این ویزا تعلق خواهد گرفت.

پس از کلیک بر روی لینک در قسمت پایین استان دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

سپس اسم دانشگاه خود را وارد نمایید.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید در قسمت راست عکس، PGWP این دانشگاه YES می باشد اما برای فقط چند رشته، که با کلیک بر روی details  می توانید رشته ها مشاهده نمایید:

 

 

رشته ­های PNPدار: به رشته­ ها و برنامه­ های مهاجرت استانی کانادا گفته می­شود که در جهت اخذ اقامت دائمی کشور کانادا روشی سریع و مطمئن است. شما پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اتمام تحصیل در این رشته ها، می توانید به صورت مستقیم جهت اکسپرس اینتری استان BC اقدام نموده و 600 امتیاز دریافت نمایید. در لینک زیر می توانید تمامی رشته های PNP دار کشور کانادا را در دانشگاه های مختلف مشاهده نمایید. لینک PDF 

در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام می توانید با تماس با کارشناسان موسسه مهاجرتی آریا ماندگار مهر، از مشاوره رایگان ما بهره مند گردید.

منبع:

 

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

Call Now Button