کالج  دورهام یا Durham College کانادا 

کالج  دورهام یا Durham College کانادا، در سال 1967 در شهر oshawa استان ontario کانادا تأسیس گردید. این کالج با سه پردیس مختلف یکی بزرگترین کالج های کشور کانادا می باشد. این کالج به دلیل فاصله از شهر نیز خوابگاه هایی را درون پردیس خود برای دانشجویان خود مهیا نموده است، همچنین کلینیک جهت درمان نیز در خود دانشگاه مستقر می باشد. لازم به ذکر است این دانشگاه تا شهر تورنتو فاصله ای 50 دقیقه ای با اتوبوس دارد.

این کالج سالیانه پذیرای 30 هزار دانشجو در 140 رشته مختلف می باشد که حدود 3000 نفر از جمعیت دانشجویان را دانشجویان اینترنشنال تشکیل می دهند. این کالج نیز در سه ماه ژانویه، سپتامبر و می در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. یکی از مزایای این کالج، co-op بودن کورس ها و یا به اصطلاح کار و تحصیل همزمان در رشته های مختلف می باشد که از طرف کالج به شما کار با ساعتی 10 دلار پیشنهاد شده و نصف کورس های تحصیلی شما عملی بوده و شما برای ورود به بازار کار آماده می شوید. دیگر مزیت این کالج امکان ترنسفر کردن تحصیل پس از 2 سال به دانشگاه های تاپ کانادا از جمله trent  و یا Ontario  می باشد. 

معمولا مشاوران ما، کالج ها را به افراد زیر 30 سال پیشنهاد می دهند و دلیل این امر این است که دوره هایی که در کالج ها معرفی می شوند جهت ورود شما به بازار کار می باشد و افراد بالای 30 سال به دلیل نبود دلیل کافی برای تحصیلات پرکتیکال و عملی، از شانس کمتری جهت ویزا شدن برخوردار می باشند.

مدرک زبان مورد نیاز کالج Durham:

کالج  دورهام یا Durham College کانادا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، نیاز به آیلتس  6 تا 6.5 با توجه به رشته انتخابی دارد که البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، در تایم محدودی آزمون دولینگو را نیز با نمره 105 برای دوره های فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس مورد پذیرش قرار می دهد . اعتبار کسب این نمره تا ژآنویه سال 2021 می باشد. همچنین برای دانشجوهایی که مدرک زبان ندارند نیز پذیرش مشروط یا کاندیشنال ارائه داده که دانشجویان ابتدا می بایست کورس زبان خود را در کالج ELC دانشگاه بگذراند. همچنین دانش آموزان نیازی به گذراندن دوره پیش دانشگاهی نداشته و با مدرک دیپلم خود می توانند جهت تحصیل در مقاطع فوق دیپلم یا لیسانس مستقیماً وارد کانادا شوند.

لازم بذکر است دانشجویانی که دو سال آخر تحصیل خود را در مدارس یا دانشگاه های اینترنشنال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشند و نمره زبان آن ها بالاتر از C باشد، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

معدل مورد نیاز کالج Durham:

کالج  دورهام یا Durham College کانادا برای مقطع لیسانس 12 و فوق لیسانس 12.5 می‌باشد. دانشجویان پس از ارائه مدارک مورد نیاز این کالج، می توانند در مدت 2 تا 4 هفته، آفرلتر خود را از کالج دریافت نمایند.

رشته های کالج Durham:

این کالج رشته های مختلف از جمله رشته های زیر را برای مقاطع مختلف ارائه می دهد:

  • Business management
  • Engineering program
  • Accounting

در این لینک می توانید تمامی رشته های این دانشگاه  را مشاهده نمایید. 

 

هزینه ها، اسکالرشیپ و تمکن مالی:

هزینه ها و دپوزیت:

هزینه تحصیل در رشته های   مختلف کالج  دورهام یا Durham College کانادا بین 15 تا 17 هزار دلار کانادا در سال متغیر می باشد. همچنین دوستانی که فوق دیپلم داشته و برای لیسانس درخواست پذیرش دارند می توانند تعداد زیادی از واحد های خود را تطبیق واحد داده و از هزینه های خود در دانشگاه کسر نمایند. دپوزیت یا پیش پرداخت این دانشگاه نیز مبلغ 9000 دلار کانادا می‌باشد.

اسکالرشیپ:

کالج  دورهام یا Durham College کانادا پس از ورود به دانشجوهای خود در حین تحصیل که در تیم بسکتبال، والیبال و فوتبال این دانشگاه فعال باشند اسکالرشیپی را در نظر گرفته است که می توانید پس از ورود به دانشگاه در صورت واجدالشرایط بودن، دریافت نمایید.

همچنین در تمامی مقاطع در صورت داشتن آیلتس 7.5 ، مبلغ 1250 دلار کانادا و آیلتس 8 مبلغ 2500 اسکالرشیپ تعلق می گیرد، همچنین در صورت شرکت در رشته های جدید این دانشگاه از مبلغ 2500 دلار کانادا تخفیف دانشجویی بهره مند می شوید.

تمکن مالی و هزینه های زندگی در کانادا:

جهت تمکن مالی برای کانادا، معمولا برای افراد مجرد 200 تا 250 میلیون و افراد متاهل 300 تا 350 میلیون با پرینت حساب 3 ماهه مورد نیاز است. همچنین هزینه صفر تا صد زندگی در کانادا برای اجاره خانه، خورد و خوراک، رفت و آمد و… به صورت میانگین ماهیانه 1000 تا 1500 دلار کانادا می باشد.

PGWP یا ویزای کار پس از تحصیل:

دوستانی که کورس های یک ساله را در 2 ترم تمام کنند فقط از یک سال ویزای کار بهره مند می شوند اما دوستانی که کورس های یک ساله خود را در چهار ترم تحصیلی یعنی دو سال تمام کنند می توانند از 3 سال ویزای کار در کانادا پس از تحصیل بهره مند گردند.

کالج  دورهام یا Durham College کانادا به دلیل ارائه کورس های پرکتیکال یا عملی توسط اساتید خبره، به شما جهت پیدا نمودن شغل مناسب حین و پس از تحصیل کمک می نماید.این دانشگاه با ارائه کورس های CO-op که می توانید در این لینک آن ها را مشاهده نمایید، دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده می نماید. 

لازم به ذکر است که 94.3 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از تحصیل، مشغول به کار در کانادا شده اند.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت دانشگاه در این لینک مراجعه نمایید. 

در ادامه تور کالج  دورهام یا Durham College کانادا را مشاهده می نمایید:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

Call Now Button
Translate