سیستم اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

سیستم اکسپرس اینتری دارای سه برنامه­ مشخص است که افراد طبق آن اگر در یکی از این سه گروه قرار بگیرند می­توانند با ایجاد پروفایل به عنوان (Expression of Interest (EOI درخواست خود را اعلام کنند که در صورت تأیید وارد سیستم جامع رتبه بندی (CRS) خواهید شد.

سه گروهی که برای برنامه­ مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری وجود دارند شامل:

  • FSW یا برنامه­ فدرال نیروی متخصص: نیروی کاری که در کنار تخصص در یک کار، تحصیلات عالی، تسلط به زبان و توانایی زندگی در کانادا را دارند.
  • FST یا برنامه­ فدرال نیروی کار ماهر: کسی که مهارت کافی کاری در یکی از شرکت­های تجاری کانادا را داشته باشد و این افراد با حداقل تحصیلات و تسلط به زبان هم واجد شرایط هستند. البته این افراد یا باید تجربه­ کاری قابل انتقالی داشته باشند یا اینکه از سمت یک کارفرما دعوت نامه­ کاری گرفته باشند.
  • CEC یا نیروی کار با تجربه: باید در 3 سال اخیر حداقل سابقه­ 12 ماه کاری فول تایم یا معادل پاره وقت آن را داشته باشند که بیشتر مناسب کسانی است که پس از تحصیل می­خواهند اقامت کاری بگیرند.

نظام رتبه بندی CRS در سیستم اکسپرس اینتری چطور امتیازات را محاسبه می­کند؟

وقتی شما وارد اصطلاحا استخر امتیازگیری می­شوید نهایتا چه مجرد چه متأهل، 1200 امتیاز خواهید گرفت که فرد براساس (متأهل بودن 460 امتیاز + فاکتورهای همسر قانونی 40 امتیاز + فاکتورهای انتقال مهارت 100 امتیاز + امتیازات جانبی دیگر 600 امتیاز) چنانچه فرد مجرد باشد 500 امتیاز گرفته و طبیعتا 40 امتیاز گفته شده برای فرد متأهل برای وی در نظر گرفته نخواهد شد و بدین ترتیب ماکزیمم امتیاز در اکسپرس اینتری 1200 امتیاز است.

براساس امتیازات کسب شده در سیستم اکسپرس اینتری، هر دو هفته یکبار دولت کانادا به افرادی که بالاترین امتیازها را دارند ITA یا Invitation to Apply ارسال می­کند تا به ارسال مدارک مورد نیاز بپردازید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را از این طریق کسب کنید.

مدت زمان و هزینه­ بررسی درخواست در سیستم اکسپرس اینتری

معمولا مدت زمانی که طول می­کشد تا به درخواست شما در سیستم اکسپرس اینتری رسیدگی گردد بین 4 تا 6 هفته بوده و هزینه­های آن نیز عبارتند از:

هزینه­ بررسی مدارک فرد اصلی 1540 دلار کانادا، بررسی مدارک همسر قانونی 550 دلار کانادا و کودک زیر 22 سال و یا بالای 22 سالی که به دلیل مشکلات ذهنی و جسمی وابستگی به پدر و مادر خویش دارد، به ازای هر فرزند 150 دلار کانادا خواهد بود.

منابع:

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate