کلیات تحصیل رایگان فرزندان در کانادا چگونه است؟

کشور کانادا علاوه بر اینکه سیستم آموزشی فوق العاده قدرتمندی در اختیار دارد، قوانین تحصیلی و ویزای جالبی نیز دارد که یکی از آنها امکان تحصیل رایگان فرزندان در کاناداست در صورتی که والدین ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده و در حال تحصیل باشند.

در این حالت کودک باید از هر لحاظ وابسته به پدر و مادر خود شناخته شود و به عنوان minor شناخته شود که سقف سنی خاصی برای آن در هر ایالت کانادا تعریف شده است ولی معمولا از 22 سال فراتر نمی ­رود. در چنین شرایطی اگر پدر و مادر در حال تحصیل در این کشور باشند، تحصیل رایگان فرزندان شامل حال آنها خواهد شد.

تحصیل رایگان فرزندان یعنی شرکت در نظام آموزشی کشور کانادا که شامل پایه­ اول تا ششم به عنوان مقطع دبستان و هفتم تا 12 مقطع دبیرستان محسوب می­شود و البته برخی ایالت­ها نیز تا پایه­ هشتم را به عنوان ابتدایی در نظر گرفته­­ اند.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت تحصیل رایگان فرزندان در کانادا

برای اینکه بتوانید به لطف قوانین فوق العاده­ کشور کانادا از روی ویزای تحصیلی خود، تحصیل رایگان فرزندان را در دانشگاه­ های دولتی کسب کنید لازم است مدارک زیر را ارائه کنید:

  • گواهی تولد فرزند و ارائه­ مدارکی معتبر از خود و فرزند
  • اثبات تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه ­های زندگی و تحصیل خود
  • اثبات رابطه­ عاطفی و مالی فرزند و وابستگی همه جانبه­ وی به شما
  • پر کردن صحیح فرم تحصیل رایگان فرزندان در کانادا و تحویل آن
  • اثبات واریز هزینه­ بررسی مدارک به اندازه­ 150 دلار کانادا برای هر فرزند
  • دو قطعه عکس
  • پاسپورت معتبر
  • ارائه­ ویزای تحصیلی خود یا اقامت دائم و یا موقت خود در این کشور

توجه داشته باشید که فرایند بررسی مدارک تا صدور ویزای لازم برای تحصیل رایگان فرزندان شاید تا 90 روز طول بکشد. همچنین فرزند شما تا زمانی می­تواند در این کشور به صورت رایگان تحصیل کند که ویزای تحصیلی شما در این کشور اعتبار داشته باشد.

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 4/5]

Call Now Button