چه تفاوتی بین اسکالرشیپ و فاند وجود دارد؟

اسکالرشیپ و فاند هر دو یک نتیجه­ کلی را در بر خواهند داشت منتها هر کدام شرایط خاص خود را دارند که تنها در صورت ارائه­ مدارک و برآورده سازی پیش نیازها و الزامات مربوطه به فرد اعطا خواهند شد. لذا طبق این مورد اسکالرشیپ و فاند دو معنای کاملا متفاوت هستند که در ادامه به توضیح کامل هر یک می ­پردازیم.

اسکالرشیپ معمولا براساس میزان شایستگی، سوابق تحصیلی، شرکت در فعالیت­ هایی خاص، عضویت در نهادهایی مانند سازمان نخبگان و غیره اعطا می­شود تا حمایت تحصیلی عالی از این عزیزان صورت گرفته باشد در حالی که فاند به کسانی تعلق می­گیرد که نیاز مالی داشته باشند یعنی فرد با توجه به درآمد خانواده و وضعیت پایه­ ای مالی ضعیف توان تحصیل و پرداخت شهریه ­ها را نداشته و نمی ­تواند حمایت مالی خوبی نیز داشته باشد در این صورت فرد باید برای دریافت آن با اعطای مدارک آنها را ثابت کند.

اسکالرشیپ معمولا از راه ­های مختلفی توسط دولت کانادا تأمین می­ شود مانند کسب و کارهای داخلی، گروه ­های مذهبی، افراد مختلف، سازمان ­های گوناگون و یا حتی دپارتمان ­های کالج ­ها در صورتی که فاند از سمت دولت مرکزی و منابع داخلی به دانشگاه یا کالج داده می ­شود تا از افرادی که واقعا نیازمند هستند حمایت شود.

ذکر دو نکته در مورد اسکالرشیپ ضروری است:

1-    اسکالرشیپ از نوع تأمین شهریه و یا تخفیف ­ها فقط به دوره­ لیسانس تعلق دارد و برای تمامی دانشجویان نیز درخواست آن فرستاده می­شود به طوری که طبق فعالیت ­ها و سوابقی که در این زمینه داریم برای برخی دانشجویان در بدو ورودشان به دانشگاه توانستیم به میزان 50 هزار دلار اسکالرشیپ بگیریم که بیشتر در مورد دانشگاه ­­های FDU و UPEI بوده است.

2-    فاند می­ تواند از مکاتبه و جلب نظر وی انجام شود در صورتی که برای انجام پروژه ­های تحقیقاتی وی مناسب باشید در این صورت می­توانید پس از دریافت دعوت نامه از وی برای گرفتن فاند صحبت کنید.

همانطور که مشاهده کردید فاند و اسکالرشیپ دو مقوله­ متفاوت و مجزایی هستند که در این مبحث به بیان تفاوت­ ها و تعریف هر یک پرداختیم تا نگاه دقیق­ تر و صحیح ­تری به آنها داشته باشید.

Fund & Scholarship

منابع:

  https://www.bestvalueschools.com/faq/what-is-the-difference-between-scholarships-and-grants/

  https://redbus2us.com/funding-scholarship-are-they-different-i20-samples-for-scholarship-ga-faqs/

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Call Now Button
Translate