دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU کانادا

دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU یک دانشگاه دولتی بوده و در سال 1981 تاسیس گردیده است. این دانشگاه، با 5 پردیس مختلف در سراسر ونکور، یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کانادا بوده که سالیانه پذیرای 20 هزار دانشجو در 140 رشته مختلف بوده که 5000 نفر آن ها از دانشجویان سراسر دنیا می باشند. این دانشگاه در سه ماه ژانویه، سپتامبر و می در پردیس های مختلفی از جمله دانشکده طراحی، دانشکده بیزینس، دانشکده هنر، دانشکده سلامت و دانشکده علوم و تکنولوژی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. جهت مشاهده کاتالوگ دانشگاه بر روی لینک کلیک نمایید.

تفاوت مستر با PBD و دکتری با GD:

در این دانشگاه به جای کورس مستر، کورس دو ساله PBD یا post Baccalaureate Diploma ارائه شده که هیچ تفاوتی با مستر نداشته و از تمامی مزایای تحصیل در کانادا با گذراندن این کورس نیز بهره مند می شوید. همچنین در این دانشگاه به جای دکتری، GD یا Graduate Diploma ارائه می گردد.

مدرک زبان:

دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU مانند اکثر دانشگاه های کانادا نیاز به آیلتس 6.5 داشته که البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، در تایم محدودی آزمون دولینگو را نیز با نمره 110 مورد پذیرش قرار می دهد. همچنین برای دانشجوهایی که مدرک زبان ندارند نیز پذیرش مشروط یا کاندیشنال ارائه داده که دانشجویان ابتدا می بایست کورس زبان خود را در کالج ILAC  که پارتنر این دانشگاه می باشد بگذرانند. لازم بذکر است دانشجویانی که دو سال آخر تحصیل خود را در مدارس یا دانشگاه های اینترنشنال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشند و نمره زبان آن ها بالاتر از C باشد، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

 

معدل مورد نیاز:

معدل مورد نیاز دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU برای مقطع لیسانس 12 و فوق لیسانس 13.5 می باشد. دانشجویان پس از ارائه مدارک مورد نیاز این دانشگاه، می توانند در مدت 2 تا 4 هفته، آفرلتر خود را از دانشگاه دریافت نمایند.

 

 

هزینه ها، اسکالرشیپ و تمکن مالی:

هزینه ها و دپوزیت:

هزینه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU بین 12 تا 17 هزار دلار کانادا در سال متغیر می باشد. همچنین دوستانی که فوق دیپلم داشته و برای لیسانس درخواست پذیرش دارند می توانند تعداد زیادی از واحد های خود را تطبیق واحد داده و از هزینه های خود در دانشگاه کسر نمایند. دپوزیت یا پیش پرداخت این دانشگاه نیز مبلغ 2500 دلار کانادا می باشد.

دوره دو ساله فوق دیپلم با 60 واحد سالی 21000 دلار کانادا

دوره 4 ساله لیسانس سالی 21250 دلار کانادا

دوره دو ساله فوق لیسانس یا PBD سالی 12 تا 18000 دلار کانادا

دوره graduate diploma یا دکتری سالی 15 تا 18000 دلار کانادا

اسکالرشیپ:

دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU پس از ورود به دانشجوهای خود در حین تحصیل تا سقف 20 هزار دلار کانادا اسکالرشیپ در نظر گرفته است که می توانید پس از ورود به دانشگاه در صورت واجدالشرایط بودن، دریافت نمایید. به طور مثال، دانشجویانی که معدل A+  را در ترم اول دریافت نمایند، مقدار زیادی از شهریه ترم دوم خود را اسکالرشیپ خواهند گرفت. همچنین بورسیه استانی با سالی 1000 دلار کانادا برای دانشجویان اینترنشنال مهیا می باشد که می توانید به صورت جداگانه این اسکالرشیپ را نیز درخواست نمایید.

تمکن مالی و هزینه های زندگی در کانادا:

جهت تمکن مالی برای کانادا، معمولا برای افراد مجرد 200 تا 250 میلیون و افراد متاهل 300 تا 350 میلیون با پرینت حساب 3 ماهه مورد نیاز است. همچنین هزینه صفر تا صد زندگی در کانادا برای اجاره خانه، خورد و خوراک، رفت و آمد و… به صورت میانگین ماهیانه 1000 تا 1500 دلار کانادا می باشد.

 

PGWP یا ویزای کار پس از تحصیل:

دوستانی که کورس های یک ساله را در 2 ترم تمام کنند فقط از یک سال ویزای کار بهره مند می شوند اما دوستانی که کورس های یک ساله خود را در چهار ترم تحصیلی یعنی دو سال تمام کنند می توانند از 3 سال ویزای کار در کانادا پس از تحصیل بهره مند گردند.

دانشگاه  Kwantlen Polytechnic University یا KPU به دلیل مهیا نمودن بخشی به نام career service  برای دانشجویان خود، به پیدا نمودن شغل مناسب حین و پس از تحصیل کمک می نماید. به طور مثال، این دانشگاه با نوشتن رزومه و برگزاری جلسات مختلف آموزشی برای افراد، دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده می نماید. لازم به ذکر است که 95 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از تحصیل، مشغول به کار در کانادا شده اند. 

در ادامه تور دانشگاه KPU را مشاهده می نمایید:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button
Translate