ویزای تحصیلی کانادا به دو نوع ویزای دانش آموزی برای افراد زیر ۱۸ سال و ویزای دانشجویی برای افراد بالای ۱۸ سال تقسیم می شود. متقاضیانی که موفق به اخذ نامه پذیرش از هر یک از موسسات آموزشی، کالج ها و دانشگاه های معتبر شوند می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

برای دوره های کوتاه مدت زیر ۶ ماه نیازی به اخذ ویزای تحصیلی نیست. اگر چه توصیه می شود در این مدت نیز برای اخذ ویزا اقدام نمائید زیرا که ممکن است دوره شما بیشتر از ۶ ماه طول بکشد. ویزای تحصیلی تا مدت ۹۰ روز بعد از اتمام تحصیل اعتبار دارد و هزینه اخذ ویزای تحصیلی ۱۵۰ دلار کانادا است.

نکته قابل توجه این است که همراهان متقاضی می توانند برای اخذ ویزای اقامت به روشهای مختلفی اقدام نمایند. به عنوان مثال والدین افراد زیر ۱۸ سال می توانند ویزای اقامت همراه دریافت کرده و همسر متقاضی می تواند همزمان برای ویزای کار کانادا درخواست دهد. فرزندان زیر ۱۸ سال نیز می توانند برای تحصیل اقدام نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

[adning id=”3152″] 

امکان کار با اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می شوند، امکان انجام کار پاره وقت تا سقف ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت. در ایام تعطیلات و بین دو ترم نیز امکان کار تمام وقت برای افراد وجود دارد. نکته مهم این است که فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره تحصیل می توانند برای دریافت ویزای کار موسوم به PGWP اقدام کنند. بدین ترتیب متقاضیان در صورتی که دوره آموزشی آنها بیش از ۸ ماه باشد، امکان دریافت ویزای کار کانادا و جستجو برای یافتن شغل را خواهند داشت. طول مدت ویزای کار به طول دوره تحصیل و اعتبار موسسه آموزشی محل تحصیل بستگی دارد.

 pgwp

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button