اثبات تمکن مالی برای چه مواردی است؟

شما برای اخذ اقامت موقت و دائم هر کشوری که اقدام کنید قطعا یکی از مدارکی که نیاز خواهید داشت اثبات تمکن مالی است. شما به این دلیل باید به اثبات این موضوع بپردازید که دولت مرکزی کشور مقصد مطمئن باشد که هزینه­ های شما را متقبل نخواهد شد و دچار دردسر و مشکل نمی­ شوید در غیر این صورت با درخواست اقامت شما موافقت نمی ­شود.

اثبات تمکن مالی یعنی شما هم می­ توانید هزینه­ های زندگی را در این کشور ثابت کنید و هم اینکه از پس هزینه­ های تحصیل خود برمی­ آیید. اما برای اینکه بتوانید چنین موضوعی را ثابت کنید نیاز به ارسال و ارائه­ مدارک خاصی دارید که برای هر کشوری مختص همان جاست و هیچ گونه قوانین یا مدارک استاندارد و ثابت و تعریف شده ­ای وجود ندارد اما به طور کلی با روش­ ها و از طریق مدارک زیر تمکن مالی قابل اثبات است.

شیوه­ اثبات تمکن مالی با ارائه­ مدارک

به طور کلی از طریق ارائه­ مدارک زیر و با کمک شیوه ­هایی که ذکر خواهیم کرد می­توانید تقریبا در هر کشوری به اثبات تمکن مالی پرداخته و ویزای خود را برای اقامت دریافت کنید.

  • نامه­ وضعیت حساب بانکی شما یا اسپانسرتان در مدت زمانی که اقامت دارید:

باید به طور کامل مقدار حساب ذخیره­ شما یا اسپانسرتان را مشخص کند، این نامه باید به صورت اصل و نه ایمیل شده ارائه گردد و همچنین باید گردش حساب شما را تا 6 ماه اخیر نشان دهد.

  • نامه­ تأییدیه­ دریافت وام:

این نامه باید کاملا مقدار وامی که دریافت کرده ­اید به همراه اسم شما را مشخص کرده باشد، اگر وام پرداخت نشده باید دلیل پرداختی و تاریخ دقیق آن به دانش آموز کاملا مشخص باشد و نام بانک به همراه مهر و امضاء و تمبر در بالای آن مشخص شده باشد.

  • نامه­ اثبات کننده­ دریافت کمک هزینه­ تحصیلی از سمت دانشگاه برای اثبات تمکن مالی
  • نامه­ اثبات کننده­ دعوت نامه ­ای که از سمت کارفرما برای شما اثبات شده یا شما از طریق کاریابی در کشور مقصد پیدا کرده ­اید و میزان حقوق آن کفاف کلیه­ هزینه ­ها را خواهد داد
  • نامه­ CA برای اثبات تمکن مالی که هم نشان دهنده­ میزان پول موجود در حساب کنونی و هم کمک ­های مالی ثابت شماست مانند میزان طلا، زمین و ملک و غیره
  • استشهاد تأمین مالی یا اسپانسرشیپی:

در این نامه کسی که مسئولیت تأمین مالی شما را بر عهده گرفته باشد نمی ­تواند از داخل کشور مقصد شما را تأمین کند و باید مهر و امضاء شده همراه با تمبر مخصوص باشد و باید توجه داشته باشد که اثبات تمکن مالی به این روش باید به صورتی باشد که اسپانسر رابطه­ خویشاوندی دور نداشته باشد معمولا روابط خونی مستقیم به همراه همسر پذیرفته می­شوند و اگر عمو و دایی یا عمه و خاله قصد دارند شما را تأمین کنند باید مقدار پولی که می­توانند پرداخت کنند به همراه دلیل حمایت مالی خود را بیان نمایند تا تمکن مالی شما ثابت گردد.

 

منابع:

https://visanew.com/permanent-residence-through-financial-ability/

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Translate