چرا اخیرا ریجکت ویزای تحصیلی کانادا برای ایرانیان زیاد شده است؟

اخیرا اکثریت تقاضاهایی که برای ویزای تحصیلی کانادا ارسال می­شوند مخصوصا از سوی ایرانیان، به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا ختم می­شود و یا اینکه در برخی موارد دیده شده که ماه­ ها دانشجویان در انتظار جواب تأیید یا عدم تأیید می­ مانند. اکثر افراد از ما سؤال می ­پرسند که دلیل این اتفاقات اخیر چیست؟ چرا نرخ ریجکت ویزای تحصیلی کانادا زیاد شده است؟

در جواب این عزیزان باید بگوییم که برخی از دلایل این رخداد سیاسی هستند مخصوصا انتخابات اخیری که در کانادا رخ داده و تصمیم گیری ­ها و بررسی تقاضاها سخت گیرانه ­تر شده است. برخی دلایل دیگر نیز به نقص مدارک یا قانع کننده نبودن آنها برای Officer است. اما به طور کلی اگر بخواهیم دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا را دسته بندی کنیم به لیستی خواهیم رسید که در ادامه عنوان می­کنیم.

دلایل رایج ریجکت ویزای تحصیلی کانادا در طی سالیان اخیر

  • چنانچه نامه­­ پذیرش یا LOA از دانشگاه خود نداشته باشید یا افسر مهاجرت به معتبر بودن آن شک کند و حتی دانشگاه یا کالج انتخابی جزء لیست مؤسسات یادگیری در نظر گرفته شده نباشد قطعا با ریجکتی مواجه می ­شوید.
  • اثبات مالی یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا محسوب می­شود. حتی در شرایطی که فاند تحصیلی نیز دریافت کنید باید بتوانید برای اثبات هزینه ­های زندگی خود تمکن مالی کافی را اثبات نمایید.
  • ویزای تحصیلی یک نوع ویزای موقت است و باید با ارائه­­ SOP یا انگیزه نامه­ شخصی اثبات کنید که پس از اتمام مدت زمان آن به کشور باز خواهید گشت مثلا از طریق ارتباط خانوادگی نزدیک در کشور مبدأ، سابقه­ سفر خوب و هدف قانع کننده برای سفر به کانادا و بازگشت.
  • مدارک شما نباید نقصی داشته باشند از جمله پاسپورت معتبر، عکس جدید و صحت اطلاعات وارد شده در فرم از جمله عواملی هستند که نقص در آنها سبب ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهد شد.
  • CV ضعیف یا نمره­ آیلتس و تافل پایین و یا معدل کم از جمله عواملی هستند که درخواست شما را رد خواهند کرد.

در مورد بحث مالی باید توجه داشته باشید که اگر خودتان بخواهید ساپورتر باشید باید حداقل بین 300 تا 400 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید که هر همراه نیز 100 میلیون تومان بیشتر خواهد شد در غیر این صورت از یک فرد بخواهید با نامه ­ای از سمت بانک قدرت حمایت مالی خود از شما را اثبات کند. بعد از این مورد فقط کافی است تا زمانی که سفارت استعلام می­گیرد که معمولا تا 3 هفته زمان خواهد برد، پول داخل حساب شما باشد.

یکی دیگر از روش ­هایی که می­توانید برای از بین بردن مسأله­ اثبات توان مالی خود برای ریجکت ویزای تحصیلی کانادا از بین ببرید، پرداخت بخشی از شهریه­ دانشگاه مثلا 2 تا 3 هزار دلار و یا پرداخت شهریه­ کل سال اول است. برای سال ­های پس از آن نیز لزومی به ذخیره­ پول ندارید فقط باید ثابت کنید منبع درآمد شخصی عالی یا اسپانسر قوی دارید. همچنین مهر دارالترجمه هم برای مدارک کافیست و نیازی به مهر دادگستری و وزارت خارجه نخواهید داشت.

 

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button