چطور برای اسپانسرشیپی پدر و مادر در کانادا درخواست دهیم؟

افرادی که به کانادا مهاجرت می ­کنند، در صورتی که طبق قوانین کانادا از توانایی مالی خوبی برخوردار باشند و برحسب جمعیت خانواده توان پرداخت خرج و مخارج و اسپانسرشیپی پدر و مادر را داشته باشند، به صورت اتوماتیک برای آنها ایمیلی ارسال می­گردد که در آن از آن ها دعوت به اسپانسرشیپی پدر و مادر و حتی پدربزرگ و مادربزرگ خواهد شد. اما چطور این فرایند را انجام دهیم؟

شما باید برای اسپانسرشیپی پدر و مادر درخواست دهید و پدر بزرگ و مادربزرگ و والدین شما نیز به صورت همزمان برای اقامت دائم درخواست دهند، یعنی به طور همزمان درخواست­ ها ارسال شوند. از زمانی که برای شما دعوتنامه ارسال می­گردد تا 60 روز پس از آن در صورتی که مایل به اسپانسرشیپی والدین باشید فرصت دارید پکیج حاوی دو درخواست را برای سفارت کانادا ارسال کنید.

6 مرحله اسپانسرشیپی پدر و مادر

در این بخش 6 مرحله ­ای که باید برای اسپانسرشیپی پدر و مادر  پشت سر بگذارید را ذکر می­ کنیم:

1) ابتدا فرمی به نام Interest to Sponsor را پر نمایید که از ابتدای سال به مدت محدود در دسترس قرار می­گیرد و پس از اتمام مهلت ارسال درخواست ­ها بررسی خواهند شد.

2) به ترتیب درخواست­ های ارسال شده بررسی خواهند شد و در صورتی که فرد از لحاظ مالی توانایی کافی داشته باشد به همان ترتیب نیز دعوتنامه­ ها ارسال می ­گردند.

3) حتما تاریخ پر کردن فرم ­ها باید بعد از تاریخی باشد که دعوتنامه برای شما ارسال شده و از قبل و پیشاپیش نسبت به پر کردن فرم­های مربوطه اقدام نکنید که از اشتباهات رایج افرادی است که مطمئن هستند با درخواست آن ها برای اسپانسرشیپی پدر و مادر موافقت می­شود. در این صورت فرم شما Outdated تلقی می ­گردد. طبق دستورالعمل مندرج تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و با توجه به اینکه فرم درخواست بررسی مدارک همراه با هزینه غیر قابل برگشت است پس حتما مطمئن شوید که واجد شرایط برای اسپانسرشیپی پدر و مادر هستید. ضمنا تمامی اعضای خانواده را ذکر کرده و فرم را با اطلاعات کاملا صحیح پر کنید.

4) پرداخت هزینه بررسی مدارک که شامل بررسی درخواست شما برای اسپانسرشیپی پدر و مادر، صدور مجوز اقامت دائم برای والدین و ثبت اطلاعات بیومتریک است. شاید در برخی مواقع نیز برای اثبات عدم سوء سابقه کیفری و سلامتی کامل جسمی و روحی مشمول هزینه­ های اضافه ­تر نیز گردید.

5) ارسال درخواست­ ها باید تا 60 روز پس از دریافت دعوتنامه باشد که ارسال ایمیلی مدارک باید کاملا رسمی و طبق اصول و قواعد باشد که اگر آشنا نیستید می­توانید از مؤسسه ما کمک بگیرید تا برای شما انجام دهیم. در صورتی که درخواست شما ناقص باشد، فیش­ های واریزی انجام نشده باشند یا کلا دعوتنامه­ ای دریافت نکرده باشید و یا پس از تاریخ 60 روزه مدارک را ارسال کرده باشید با درخواست شما فورا مخالفت خواهد شد.

6) ارسال اطلاعات اضافه ­تر در طی بررسی مدارک درخواست اسپانسرشیپی پدر و مادر نیز رایج است. مثل اطلاعات بیومتریک و ثبت آن تا 30 روز پس از اعلام درخواست از شما، اعطای نامه پزشکی و سوء سابقه کیفری، در صورتی که بچه­ ای در طی این مدت از شما به دنیا بیاید یا سرپرستی آن را قبول کنید، ازدواج کنید یا طلاق بگیرید و یا یکی از افرادی که شما برای وی اسپانسرشیپی پدر و مادر یا مادربزرگ و پدربزرگ را پر کرده­اید فوت کنند حتما باید در اسرع وقت مقامات ذیربط را در جریان بگذارید.

تا چه میزان درآمد سالانه شخص را برای اسپانسرشییپی پدر و مادر واجد شرایط می­کند؟

بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت است ولی معمولا برای:

دو نفر درآمد 40 هزار دلاری، 3 نفر 49 هزار دلار، 4 نفر درآمد 60 هزار دلاری، 5 نفر درآمد 68 هزار دلاری، 6 نفر درآمد 77 هزار دلاری، 7 نفر درآمد 85 هزار دلاری و به ازای هر فرد بیشتر از 7 نفر نیز باید 8700 دلار اضافه­ تر در نظر بگیرید.

تا چند سال اسپانسرشیپی پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ باید ادامه پیدا کند؟

مدت زمان مشخص شده برای اسپانسرشیپی پدر و مادر بستگی به عواملی نظیر:

  • سن
  • نسبت آنها با شما
  • محل زندگی

اسپانسرشیپی پدر و مادر نیز از زمانی که مجوز اقامت دائم دریافت کنند شروع می­شود و شما می­توانید در برخی موارد اسپانسرشیپی همسر و فرزندان را نیز داشته باشید که مدت زمان آن 3 سال است. بچه­ هایی که به سرپرستی گرفته شده باشند یا بیولوژیکی باشند و زیر 22 سال سن تا 10 سال یا تا زمانی که به سن 25 سالگی برسند. اگر کودک شما زیر 22 سال سن داشته باشند تا 3 سال و مدت زمان اسپانسرشیپی پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ نیز تا 20 سال بر عهده­ ی شماست.

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button