سوال و جواب در خصوص پروسه مهاجرت تحصیلی به کانادا:

 

 

 • چه زمانی برای انگشت نگاری می توانم اقدام کنم؟

شرکت هواپیمائی ترکیش ایرلاین پرواز های خود را به ترکیه از دوهفته بعد از سرخواهد گرفت، منتهی اسم ایران هنوز در لیست کشورهای مجاز به ورود به ترکیه قرار نگرفته است. در صورت تعجیل جهت انگشت نگاری می توان از مرز زمینی به کشورهای آذربایجان و ارمنستان مراجعه نمود. همچنین در حال حاضر امکان انگشت نگاری در مالزی نیز وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر با مراجعه به وبسایت vfs global، می توان سفارت های فعال جهت انگشت نگاری را یافت.

  

 • مهلت انگشت نگاری با توجه به شیوع ویروس کرونا همان 30 روز است؟

دولت کانادا مهلت 30 روزه انگشت نگاری را تا 90 روز تمدید کرده و احتمال آغاز به کار اکثر مراکز انگشت نگاری تا یک یا دو ماه آینده نیز وجود دارد . همچنین در حال حاضر در سفارت کانادا در ترکیه برخی از امور ویزا به جز انگشت نگاری در حال انجام می باشد.

 

 • تفاوت کالج و دانشگاه جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا در چیست؟

کالج ها، موسسات آموزشی هستند که برخلاف دانشگاه ها برای دوره های کاربردی طراحی شده اند. درکالج، واحدهای تئوری کمتری ارائه می شود. همچنین پس از تحصیل درکالج، امکان گرفتن ویزای کار سه ساله PGWP جهت درخواست Permanent Resident یا اقامت دائم وجود دارد. کالج یا دانشگاه برای انتخاب رشته تفاوت آنچنانی وجود ندارد و تنها نکته مهم، متقاعد کردن آفیسر جهت انتخاب آن رشته برای آن دانشگاه می باشد.

 

  

 • آیا برای رشته های انتخابی در کالج یا دانشگاه، بازار کار پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد؟ 

تمامی رشته های موجود در کالج ها و دانشگاه های کانادا از طرف دولت مورد بررسی قرار گرفته و درصورت نبود فرصت شغلی برای آن، رشته مربوطه از لیست دانشگاه حذف می گردد. همچنین در تمامی کالج ها و دانشگاه ها، بخشی به نام Career Services جهت آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار در حین و یا پس از تحصیل وجود دارد که با قاطعیت می توات گفت که هیچ نگرانی در مورد بازار کار پس از تحصیل در کانادا وجود ندارد.

 

 • آیا اجازه تحصیل به صورت پارت تایم در کالج و یا دانشگاه های کانادا وجود دارد؟ 

دانشجویان اینترنشنال، اجازه تحصیل پارت تایم در کالج و یا دانشگاه های کانادا را ندارند و تعداد روزهای داشتن واحد درسی در دوره فول تایم نهایتا 2 تا 3 روز می باشد و شما چهار روز هفته را می توانید برای کار یا مطالعه اختصاص دهید.

 • اعتبار آزمون دولینگو تا چه زمانی بوده و حداقل نمره برای گرفتن پذیرش چه نمره ای می باشد؟ آیا این آزمون بر روی ویزا شدن من تاثیر منفی دارد؟

اعتبار آزمون دولینگو برای اکثر دانشگاه های کانادا تا فوریه سال بعد بوده و شما می توانید برای ورود در ترم های سپتامبر و ژانویه از آن استفاده نمایید. همچنین نمره 85 این آزمون مورد تایید برخی از دانشگاه ها مانند UCW می باشد. همچنین این آزمون هیچ تاثیر منفی روی ویزا شدن شخص ندارد زیرا این تصمیم وزارت علوم و دولت کانادا به دلیل مشکلات اخیر بوده و اداره مهاجرت تابع تصمیمات دولت می باشد.

کدام نوع ویزا را برای ورود به کانادا پیشنهاد می دهید؟

پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، درصد بیکاری در کانادا به 17 درصد افزایش یافته است، با این اوصاف، امکان اقدام برای ویزای کار و موفقیت در آن کاهش یافته و بهترین روش جهت مهاجرت به کانادا در حال حاضر، اقدام برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد.

آیا برای اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا، محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر، جهت ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و یا دکتری، محدودیت سنی برای گرفتن پذیرش از کالج ها و دانشگاه های کانادا وجود نداشته و پارامترهای مختلفی برای متقاعد کردن آفیسر برای گرفتن ویزا وجود دارد. (سابقه گرفتن پذیرش و ویزا برای افراد 40 تا 50 ساله موجود می باشد)

 

 • آیا با توجه به محدودیت پروازها در حال حاضر، امکان دیفر یا به تعویق انداختن کلاس های خود را دارم؟

امکان دیفر کردن برتی یک یا دو ترم برای شروع ترم تحصیلی وجود دارد، اما بهترین حالت، دیفر ترم تحصیلی، پس از اخذ ویزا می باشد.

 

 • دلایل ریجکتی های اخیر کانادا چیست؟

ریجکت شدن ویزا دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که سه مورد از مهم ترین آنها برای ایرانیان موارد زیر می باشد:

1- قوی تر بودن تای یا وابستگی شما در کانادا نسبت به ایران ( داشتن خانواده نزدیک در کانادا)

2- نداشتن جاب آفر در ایران پس از اتمام تحصیل ( راه حل: گرفتن جاب آفر محضری)

3- مسائل مالی (نگرانی آفیسر از نداشتن توان مالی جهت پرداخت شهریه وهزینه های زندگی در کانادا)

 

 • آیا اجازه کار در حین تحصیل را در کانادا داریم؟

در دوران دانشجویی امکان کار رسمی به اندازه 20 ساعت درهفته وجود دارد. همچنین می توان به صورت فری لنسینگ نیز کار کرد که در این صورت باید درآمد خود را جهت انجام امور مالیاتی به دولت کانادا گزارش دهید. اگر شما متاهل باشید، همسر شما نیز می تواند 40 ساعت در هفته در کانادا مشغول به کار شود که دانشجو حدود 1200 دلار در ماه و همسر 2400 دلار در ماه می تواند درآمد داشته باشد که در مجموع می توان بخش عمده ای از هزینه تحصیل و زندگی را از این راه کسب نمایید.

 

 • آیا پس از ورود به دانشگاه، امکان تغییر رشته یا دانشگاه وجود دارد؟

 امکان تغییر رشته در ابتدا و یا پس از یک ترم تحصیل برای دانشجویان وجود دارد، مثلا برای رشته عمران به عنوان مستر دوم می توان رشته های مدیریت تکنولوژی، مدیریت پروژه و مدیریت مهندسی را انتخاب کرد. هم چنین برای موفقیت در گرفتن ویزا، خواندن رشته ای متفاوت و نزدیک به رشته اصلی که در کشور ایران ارائه نمی شود، گزینه بهتری می باشد. همچنین در صورت تغییر دانشگاه، مبلغ دپوزیت در اکثر موارد قابل ریفاند نیست و شما پول دپوزیت خود را نمیتوانید از دانشگاه پس بگیرید.

 

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

برای بیشتر رشته ها در یک رنج قیمت می باشد، به طور مثال برای رشته مدیریت بازرگانی درکانادا، گرایش های Management, MA, MBA, Leadership وجود دارد که شهریه نود درصد دانشگاه ها حدود 15000 دلار کانادا می باشد و برخی از دانشگاه ها تا 18000 دلار کانادا برای این گرایش ها را نیز دریافت می کنند.

 

 • آیا سهام من در بورس، یا ملک و املاک و ماشین جزء تمکن مالی محسوب می شود؟

صندوق های سهامی بورس تا سال 2011 جزو تمکن مالی محسوب می شد ولی اکنون به دلیل نوسانات ارز، این موضوع امکان پذیر نمی باشد. همچنین ملک و املاک و ماشین نیز جزو تمکن محسوب نمی شود. اما از امتیاز بالایی به عنوان تای یا وابستگی به ایران محسوب می شود.

 

 • آیا داشتن فامیل در کانادا تاثیر مثبتی در پروسه ویزای من دارد؟

داشتن فامیل درجه یک یا دو در کانادا امتیاز مثبتی برای متقاضی محسوب نشده و وابستگی عاطفی بیشتر متقاضی در کانادا نسبت به ایران را نشان می دهد. همچنین فامیل را برای ساپورت مالی متقاضی نیز نمی توان معرفی نمود و تمکن مالی شما می بایست از حساب شما در ایران باشد.

 • چه مدت زمانی می بایست پول جهت تمکن مالی در حساب من باشد؟

مدت زمان ایده آل جهت ماندن مبلغ تمکن مالی در حساب شخص، چهار ماه قبل از ارائه نامه تمکن به آفیسر می باشد و این مبلغ تا صدور نتیجه ویزا می بایست در حساب شخص بماند. در صورت عدم توانایی مالی جهت جلب توجه آفیسر، می توان شهریه دانشگاه را به صورت کامل پرداخت نمود.

 • ددلاین دانشگاه های کانادا برای سپتامبر تا چه تاریخی می باشد؟

آخرین زمان اقدام جهت پذیرش برای ترم سپتامبر، اوایل ماه ژوئن می باشد.

 

در صورت داشتن هر گونه ابهام جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا، با شماره موسسه تماس گرفته تا پاسخگوی تمامی سوالات شما باشیم. در زیر می توانید شهر تورنتو را به صورت تایم لپس مشاهده نمایید.

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate