ویزای موقت کانادا برای چه کسانی است؟

 

به طور خلاصه ویزای موقت کانادا (Temporary Resident Visa or TRV) مناسب افراد ویزیتور یا بازدید کننده است یعنی کسانی که شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور نیستند ولی قصد دارند به دلایل مختلف مثل بازدید والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ، شرکت در کنفرانس یا جلسات، تعطیلات و مقاصد توریستی، اهداف درمانی و عمل جراحی و غیره به کانادا سفر کنند و این اجازه نیز پس از طی مراحلی به افراد داده خواهد شد. با این حال در ویزای موقت کانادا محدودیت­ هایی ایجاد شده، مثل مدت زمان اقامت محدود و برخی موارد دیگر که اشاره خواهیم کرد.

 

 

تحت چه شرایطی افسر مهاجرت درخواست ویزای موقت کانادا را تأیید می ­کند؟

 

برای اینکه بتوانید TRV یا ویزای موقت کانادا را دریافت کنید باید پیش نیازهای تعیین شده در IRPA و IRPR را پشت سر گذاشته باشید و ضمنا باید:

 

 • افسر مهاجرت را قانع کنید که در انتهای اقامت مجاز خود کشور کانادا را ترک خواهید کرد
 • تمکن مالی کافی خود را به اثبات برسانید
 • اثبات کنید قصد کار یا مطالعه در این کشور را ندارید تا زمانی که تحت نام ویزای موقت کانادا به شما این اجازه داده شود
 • اثبات کنید که هیچ سوء سابقه­ کیفری ندارید
 • اثبات کنید که هیچ تهدید و خطری برای کانادا نیستید
 • اثبات کنید که در سلامت کامل هستید که از طریق نامه­ پزشک معتمد سفارت امکان پذیر است
 • هر مدرک دیگری که افسر مهاجرت از شما درخواست کرد را ارائه کنید

 

آیا برای خانواده باید جداگانه برای ویزای موقت کانادا اقدام کنم؟

 

هر کدام از اعضای خانواده باید به صورت جداگانه فرم تقاضای خود را برای ویزای موقت کانادا پر کنند با این حال می ­توانید درخواست‌ها را به صورت آنلاین یا در مراجعه­ خود به VAC یا مرکز تقاضای ویزا (Visa Application Center) به صورت جداگانه ارسال کرده و یا تقدیم کنید و در یک فیش واریزی پرداختی خود را برای ویزای موقت کانادا انجام دهید.

 

برای ویزای موقت کانادا با اعتبار کمتر از 6 ماه نیاز به تست پزشکی هست؟

 

معمولا ویزای موقت کانادا اگر برای 6 ماه و کمتر صادر شود نیازی به انجام تست پزشکی و ارائه­ نتایج آن نیست

 

برای ویزای موقت کانادا با اعتبار بیشتر از 6 ماه نیاز به تست پزشکی هست؟

 

در صورتی که قصد داشته باشید برای بیشتر از 6 ماه ویزای موقت کانادا بگیرید نیاز به انجام تست پزشکی خواهید داشت اگر همچنین:

 

به طور موقت 6 ماه یا بیشتر به صورت پشت سر هم در کانادا یا هر یک از ایالت­ های آن زندگی کرده باشید یا در یک سال قبل از درخواست کنونی شما 6 ماه یا بیشتر زندگی کرده باشید.

 

 

 

الزامات بیومتریک ویزای موقت کانادا

 

برای ارائه و ثبت اثر انگشت و عکس مورد نظر سفارت خارجه­ کانادا باید شخصا اقدام کنید و هر یک از اعضای خانواده یا همسر و فرزندان نیز باید برای ویزای موقت کانادا جداگانه اقدام کنند. البته در هر بار درخواست برای TRV نیازی به انجام این کار نیست و با یکبار ثبت این اطلاعات تا 10 سال آینده این مرحله نیازی به انجام آن نخواهد بود. در واقع هر 10 سال یکبار باید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنید.

 

آیا امکان کار با ویزای موقت کانادا وجود دارد؟

 

به جز در مواردی که فرد به عنوان مثال برای یادگیری حرفه ­ای خاص و یا تحصیل کوتاه مدت و غیره به ترتیب ویزای تحصیلی و کاری تحت عنوان ویزای موقت کانادا گرفته ­اند، باقی افراد در حالت عادی اصلا اجازه­ کار یا تحصیل در این نوع اقامت را ندارند مگر اینکه طبق قانون و مقررات IRPR به فرد اجازه داده شده باشد.

 

پروسه­ کلی دریافت ویزای موقت کانادا

 

برای دریافت TRV به طور خلاصه باید مراحل زیر را طی کنید:

 

 • جمع آوری کلیه­ مدارک مورد نیاز سفارت و یا حتی مدارک اضافه­ ای که افسر مهاجرت از شما درخواست کرده است
 • ترجمه­ مدارک به انگلیسی یا فرانسوی (در صورتی که قصد مهاجرت به ایالت کبک کانادا را داشته باشید) به همراه مهر استشهادنامه­ مرکز دارالترجمه به همراه کپی برابر اصل تمامی مدارک برای زمان مصاحبه­ سفارت
 • تکمیل فرم تقاضا به شکلی کاملا دقیق و صحیح همراه با مهر و امضاء چون برخی مواقع رد شدن درخواست شدن به دلیل اشتباه پر کردن، جابجا پر کردن و یا وارد کردن اطلاعات غلط است نه اینکه مشکل خاصی داشته باشید
 • اعطای فیش واریز درخواست ویزای موقت کانادا به مبلغ 100 دلار کانادا به ازای هر فرد
 • اعطای فیش واریز TRV به ازای هر خانواده­ 5 نفره معادل 500 دلار کانادا
 • اعطای فیش واریز هزینه­ ثبت اطلاعات بیومتریک معادل 85 دلار کانادا که به ازای هر خانواده­ 2 نفره یا بیشتر معادل 170 دلار کانادا

 

 

منابع:

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate