مهم­ترین دلایل مهاجران برای مهاجرت به کانادا

امروزه سایت و منابع زیادی وجود دارند که همیشه اعلام می­کنند مهاجرت به کانادا بهترین گزینه است. کانادا اساساً کشور مهاجرین است و عمدتاً مقصدی برای افراد غیربومی است و به همین دلیل در کانادا هم به زبان انگلیسی و هم فرانسوی صحبت می­کنند. اما چرا مهاجرت به کانادا اینقدر محبوب شده است؟ چه مزایا و ویژگی ­هایی در کشور کانادا نهفته است که مهاجرین آن را انتخاب می­کنند؟

1) کانادا کشوری بسیار بزرگ و با جمعیت بومی بسیار کم است

مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است و به همین دلیل جمعیت بومی این کشور نیز کم است و دلیل سیاست مهاجرپذیری در این کشور عدم کمبود منابع و کمبود فضا برای زندگی و شهرسازی است و ضمن اینکه با این اوصاف هیچ مشکلی هم بوجود نیامده است. لذا به همین دلیل است که از هر جای دنیا در کانادا حضور دارند و مهاجرت به کانادا بی دغدغه است.

2) طیف زیادی از انواع ویزاها وجود دارند

طیف زیادی از انواع ویزا در کانادا سبب شده تا مهاجرت به کانادا زیاد شود زیرا تقریبا هیچ راهی نمانده که از طریق آن نتوان به کانادا مهاجرت کرد و پروسه دریافت ویزا برای آن تعریف نشده باشد. از جمله ویزاهایی که در سیستم کانادا تعریف شده می­توان به ویزای موقت، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، سوپر ویزا برای پدربزرگ و مادربزرگ­ ها، ویزای بازدید کنندگان، ویزای نیروی کار ماهر فدرال (FSW)، ویزای مهاجرتی کلاس تجارت، ویزای کلاس تجربه کانادایی، برنامه­ی تجارتی ماهر فدرال کانادا و برنامه نامزد ایالتی اشاره کرد.

3) قوانین مهاجرتی راحت

در مهاجرت به کانادا با قوانین سخت گیرانه ­ای مواجه نیستید و حتی در مواقعی که با مشکلات اقتصادی مواجه باشد با سیاست ضد مهاجرتی روبرو نخواهید شد چرا که سیاست کلی کشور برای مهاجرت به کانادا این است که به هر میزان تعداد مهاجران بیشتر شود، اقتصاد بهتری برای همه به ارمغان خواهد آورد.

4) مردم کاملا خونگرم و مهمان نواز:

قطعا کشوری در دنیا که مردم آن بسیار مهاجرپذیر و رفتاری دوستانه و اجتماعی با مهاجران داشته باشند به مقصد محبوب تبدیل خواهند شد که یکی از دلایل نرخ بالای مهاجرت به کانادا نیز همین است. به محض اینکه شما اقامت دائم کسب کنید از کلیه مزایای شهروندی مانند بیمه، مالیات، آموزش، استخدام و غیره بهره مند می ­شوید.

5) فرصت­های شغلی عالی:

در ابتدای مطلب هم گفتیم مهاجرت به کانادا به هر میزان بیشتر شود فرصت­ های شغلی کم نمی­شود و البته به این معنی نیست که هر کسی امکان استخدام شدن داشته باشد بلکه باید شایستگی و تجربه کافی نیز داشته باشد. ضمن اینکه مهارت و تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی (برای ایالت کبک) نیز نیاز خواهد بود.

6) یکی از امن­ ترین کشورهای دنیا:

طبق شاخص صلح جهانی یا GPI کانادا در رتبه ­ی 8 دنیا قرار دارد و نرخ جرم و جنایت نیز قابل چشم پوشی است و طبق این مورد فساد اداری و نزاع­ های خیابانی بسیار پایین است و مردم مجبور نیستند بابت هر چیزی با یکدیگر نزاع و درگیری داشته باشند. شما به راحتی می­توانید از منزل به دانشگاه یا محل کار بروند و بدون هیچ مشکلی رفت و آمد داشته باشند.

7) شبکه­ جهانی گسترده و نهادهای زیاد برای مهاجرت به کانادا

به دلیل مزایای گفته شده طبیعتا درخواست و تمایل افراد نسبت به مهاجرت به کانادا زیاد است و به تناسب آن تعداد نهادها و سازمان­ های مهاجرتی نیز در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است و تقریبا در این زمینه هیچ مشکلی ندارید و حتی اگر هیچ آشنایی با هیچ پروسه و روندی نداشته باشید این نهادها کاملا کمک کننده هستند.

8) تنوع فرهنگی:

با توجه به اینکه از سرتاسر دنیا هر سال تقاضای زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد لذا نتیجه­ ی آن افزایش تنوع فرهنگی است و لذا هر فردی با هر ملیتی قطعا می­تواند در محیطی نزدیک به فرهنگ کشور اصلی خود زندگی کند. ضمنا با توجه به اینکه اقتصاد و جامعه­ی کانادا وابسته به افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و جمعیت بومی نیز رو به پیر شدن است لذا افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند از مزایای زندگی عالی بهره مند می­شوند و کشور کانادا از این نیرو در جهت پیشبرد اهداف کمک می­گیرد و کاملا برد – برد است.

9) سفری راحت به سایر کشورها به عنوان شهروند کانادا:

به علت روابط بین المللی عالی کشور کانادا با سایر کشورها، هر کسی که به کانادا مهاجرت می­کند قصد بازگشت و رفتن به کشور دیگری را ندارند. ضمن اینکه وقتی پاسپورت کانادا را دریافت می­کنید تقریبا سفر به هر جای دنیا بدون نیاز به ویزا خواهد بود و پس از مهاجرت به کانادا و دریافت شهروندی به اکثر کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا مسافرت خواهید کرد.

10) کیفیت زندگی عالی و سیستم آموزشی قدرتمند:

یکی از رایج­ ترین و محبوب ­ترین انواع روش ­های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است چرا که کانادا یکی از قوی­ترین و بروزترین سیستم­های آموزشی دنیا را دارد. ضمن اینکه هزینه­های تحصیلی نیز فوق العاده مقرون به صرفه است و حتی با دریافت بورسیه بهتر نیز خواهد شد. ضمنا با دریافت مدرک تحصیلی از طرف یکی از دانشگاه­های کانادا با فرصت­های شغلی بسیار خوبی روبرو خواهید شد تا مهاجرت به کانادا نقطه پرتاب بزرگی برای شما باشد.

منبع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button