دانشگاه ­های برتر کانادا در سال 2020

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی دانشگاه ­های برتر کانادا در سال 2020 طبق نظام رتبه بندی QS بپردازیم. در این لیست در مورد هر یک از دانشگاه ­های برتر کانادا، سه فاکتور بسیار مهم نظیر، نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان که نمایانگر محبوبیت دانشگاه در سرتاسر جهان است، میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی که نشان از قدرتمند بودن علمی دانشگاه است و همچنین شاخه ­های علمی که دانشگاه مدنظر در آنها پذیرش دانشجو دارد را بررسی کرده ­ایم. با ما همراه باشید.

1) University of Toronto:

از جمله دانشگاه ­های برتر کانادا با رتبه­ ی 29 در سال 2020 که در دسته ­ی دانشگاه­ های دولتی این کشور نیز هست. میزان چاپ مقالات معتبر این دانشگاه که در ژورنال­ های معتبر علمی به چاپ می­رسند، Very High اعلام شده است. این دانشگاه حدود 73 هزار دانشجو در خود جای داده که 21% آن بین المللی هستند.

از جمله شاخه­ های علمی که در این دانشگاه پذیرش دانشجو صورت می ­پذیرد عبارتند از: سلامت بالینی و پیش بالینی، تجارت و اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم زندگی، علوم فیزیک، علوم کامپیوتر، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، قانون، آموزش و روانشناسی.

2) McGill University:

از جمله دانشگاه ­های برتر کانادا که در سال 2020 در رتبه ­ی 35 قرار گرفته و یکی از دانشگاه ­های دولتی است. تعداد کل دانشجویان آن به عدد 30 هزار می­رسد که از این تعداد 29% آن بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات معتبر این دانشگاه در ژورنال ­های خارجی نیز Very High اعلام شده است.

شاخه ­هایی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می­ شود عبارتند از: مهندسی و فناوری، علوم فیزیک، علوم زندگی، تجارت و اقتصاد، آموزش، هنر و علوم انسانی، سلامت بالینی و پیش بالینی، قانون، علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی و روانشناسی است.

3) University of British Columbia:

یکی دیگر از دانشگاه ­های برتر کانادا و دولتی این کشور که در سال 2020 رتبه­ ی 51 را کسب کرده است. تعداد کل دانشجویان آن به حدود 55 هزار نفر می ­رسد که از این تعداد 32% آن بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر دانشگاه بریتیش کلمبیا که از دانشگاه ­های برتر کانادا به شمار می­رود، Very High است.

شاخه­ هایی که در این دانشگاه پذیرش دانشجو صورت می­ گیرد عبارتند از: اقتصاد و تجارت، علوم اجتماعی، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم فیزیک، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، قانون، روانشناسی و آموزش.

4) University of Alberta:

یکی از دانشگاه ­های برتر کانادا با رتبه ­ی 131 که از جمله دانشگاه ­های دولتی این کشور است. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه به حدود 32 هزار نفر می­ رسد که از این تعداد 26% بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات معتبر در ژورنال­ های معروف خارجی به Very High می­رسد.

شاخه­ هایی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می­ شود عبارتند از: سلامت بالینی و پیش بالینی، قانون، مهندسی و فناوری، علوم فیزیک، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، آموزش، علوم زندگی، علوم اجتماعی، روانشناسی و اقتصاد و تجارت.

5) Université de Montréal:

از دانشگاه­ های برتر کانادا با رتبه ­ی 137 در دنیا که یکی از دانشگاه ­های دولتی این کشور است. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه به عدد 37 هزار نفر می ­رسد که از این تعداد 22% بین المللی هستند. میزان خروجی چاپ مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه نیز Very High اعلام شده است.

این دانشگاه در شاخه ­های علومی همچون هنر و علوم انسانی، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، علوم زندگی، قانون، روانشناسی، تجارت و اقتصاد، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی و آموزش دانشجو می­ پذیرد.

6) McMaster University:

یکی دیگر از دانشگاه ­های برتر کانادا و دولتی این کشور با رتبه ­ی 140 در جهان که تعداد کل دانشجویان آن به عدد 25 هزار نفر می­رسد که از این تعداد 17% بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه در سطح Very High است.

شاخه ­های علومی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می­ شود عبارتند از: علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم اجتماعی، روانشناسی، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی.

7) University of Waterloo:

یکی دیگر از دانشگاه ­های برتر کانادا با رتبه­ ی 173 و از نوع دولتی این کشور که تعداد کل دانشجویان آن به عدد 38 هزار نفر می­ رسد و از این تعداد حدود 20% بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه نیز Very High اعلام شده است.

از دانشگاه­ های برتر کانادا که در شاخه­ هایی نظیر علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، سلامت بالینی و پیش بالینی، روانشناسی و علوم کامپیوتر دانشجو می ­پذیرد.

8) Western University:

از دانشگاه ­های برتر کانادا با رتبه ­ی 211 در جهان که تعداد کل دانشجویان آن به عدد 30 هزار نفر می ­رسد که از این تعداد 18% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر این دانشگاه در سال Very High اعلام شده است.

شاخه­ های علومی که در این دانشگاه پذیرش دانشجو صورت می­ گیرد عبارتند از: هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، آموزش، روانشناسی، علوم زندگی و قانون.

9) University of Calgary:

از دانشگاه­ های برتر کانادا با رتبه ­ی 233 که در این دانشگاه دولتی حدود 32 هزار دانشجو مشغول به تحصیل بوده و از این تعداد 19% بین المللی هستند. میزان خروجی چاپ مقالات در این دانشگاه در سطح بین المللی Very High اعلام شده است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ هایی نظیر روانشناسی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، هنر و علوم انسانی، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم فیزیک، علوم زندگی، قانون، علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی دانشجو می­پذیرد.

10) Queen’s University at Kingston:

از جمله دانشگاه ­های برتر کانادا با رتبه­ ی 239 که در این دانشگاه دولتی حدود 23 هزار دانشجو قرار دارند که از این تعداد 13% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه Very High اعلام شده است.

شاخه­ های پذیرنده دانشجو در این دانشگاه عبارتند از: آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم زندگی، علوم اجتماعی، علوم فیزیک، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، قانون و روانشناسی است.

منابع:

 

 

 

 

 

    

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate