اطلاعاتی در خصوص پذیرش در دانشگاه Thompson Rivers University یا به اختصار TRU با آپدیت 2020  

دانشگاه TRU کانادا، دانشگاهی دولتی با رنکینگ عالی در شهر kamloops بریتیش کلمبیا واقع در کشور کانادا می باشد که هرساله پذیرای 3400 دانشجو بین المللی از 103 کشور مختلف در کورس های لیسانس و فوق لیسانس می باشد. یکی از مزایای تحصیل در این دانشگاه فاصله 3 ساعته تا ونکور بوده که تمامی امکانات رفاهی برای دانشجو جهت تحصیل از جمله خوابگاه، کتابخانه و … در پردیس بزرگ این دانشگاه پیدا می گردد. این دانشگاه نیز مانند اکثر دانشگاه های کانادا از تایید وزارت علوم کشور برخوردار می باشد. کورس های ارائه شده در این دانشگاه به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند:

Under graduate: فوق دیپلم یا Diploma و لیسانس

Post graduate: PBD  یا Post Baccalaureate Diploma و فوق لیسانس

جهت مشاهده کاتالوگ دانشگاه بر روی لینک کلیک نمایید.

تفاوت مستر با PBD :

در این دانشگاه به جای کورس مستر، کورس دو ساله PBD یا post Baccalaureate Diploma ارائه شده که هیچ تفاوتی با مستر نداشته و از تمامی مزایای تحصیل در کانادا با گذراندن این کورس نیز بهره مند می شوید.

مدرک زبان:

دانشگاه TRU  کانادا مانند اکثر دانشگاه های کانادا نیاز به آیلتس 6.5 داشته که البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، در تایم محدودی آزمون دولینگو را نیز با نمره 110 مورد پذیرش قرار می دهد. همچنین برای دانشجوهایی که مدرک زبان ندارند نیز پذیرش مشروط یا کاندیشنال ارائه داده که دانشجویان ابتدا می بایست کورس زبان خود را در کالج ILAC  که پارتنر این دانشگاه می باشد بگذرانند. لازم بذکر است دانشجویانی که دو سال آخر تحصیل خود را در مدارس یا دانشگاه های اینترنشنال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشند و نمره زبان آن ها بالاتر از C باشد، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

رشته های دانشگاه:

رشته های مقطع لیسانس و فوق لیسانس:

MBA یا مدیریت

Master of environment of science یا علوم محیطی

economic and management یا مدیریت و اقتصاد

master of nursing یا پرستاری

معدل مورد نیاز:

معدل مورد نیاز دانشگاه TRU  کانادا برای مقطع لیسانس و فوق لیسانسPBD  12.5 می باشد. اما برای مستر معدل 15 به بالا مورد نیاز است.

پروسه پذیرش دانشگاه:

این دانشگاه پس از پروسه پذیرش عادی که وجود دارد، یک مصاحبه 15 دقیقه ای نیز در مورد بک گراند تحصیلی شما و نحوه آشنایی شما با دانشگاه خواهد داشت که در صورت قبولی در این مصاحبه، می توانید در این دانشگاه تحصیل نمایید. در حقیقت شما  قبل از مصاحبه CLOA یا Conditional Letter Of Acceptance دریافت نموده که در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه LOA یا Letter of Acceptance  را دریافت می نمایید و می توانید برای ویزا اقدام نمایید.

هزینه ها و دپوزیت:

هزینه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه TRU  کانادا 17 هزار دلار کانادا در سال می باشد. همچنین دپوزیت یا پیش پرداخت این دانشگاه نیز مبلغ 7500 دلار کانادا می باشد.

PGWP یا ویزای کار پس از تحصیل:

دوستانی که کورس های یک ساله را در 2 ترم تمام کنند فقط از یک سال ویزای کار بهره مند می شوند اما دوستانی که کورس های یک ساله خود را در چهار ترم تحصیلی یعنی دو سال تمام کنند می توانند از 3 سال ویزای کار در کانادا پس از تحصیل بهره مند گردند.

دانشگاه TRU  کانادا به دلیل مهیا نمودن بخشی به نام career service  برای دانشجویان خود، به پیدا نمودن شغل مناسب حین و پس از تحصیل کمک می نماید. به طور مثال، این دانشگاه با نوشتن رزومه و برگزاری جلسات مختلف آموزشی برای افراد، دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده می نماید. لازم به ذکر است که 92 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از تحصیل، مشغول به کار در کانادا شده اند. 

در ادامه تور دانشگاه TRU  کانادا را مشاهده می نمایید:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

Translate