نحوه­ دریافت معافیت تحصیلی برای دانشجویان مشمول سربازی

در صورتی که مشمول سربازی هستید و می­خواهید برای دانشگاه ­های خارج از کشور اقدام نمایید، چنانچه فارغ التحصیل شده ­اید باید نامه ­ای را از دانشگاه پذیرنده دریافت و آن را به نظام وظیفه انتقال دهید اما اگر بخواهید زودتر از موعد انصراف دهید باید ابتدا درخواست خود را نهایی کنید تا دانشگاه به شما معرفی نامه­ نظام وظیفه را برای معافیت تحصیلی سربازی اعطاء کند.

پس از این مرحله به سایت نشا مراجعه کرده و پس از ثبت نام از وزارت علوم معرفی نامه­ را دریافت کنید تا با دریافت نامه­ مربوطه بتوانید از سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی سربازی را دریافت کنید اما باید وثیقه بدهید.

شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای مشمولین سربازی خواهان تحصیل خارج از کشور

برای اینکه بتوانید مراحل فوق را پشت سر بگذارید باید به این شرایط و وضعیت ­ها نیز دقت کنید تا به شما معافیت تحصیلی سربازی داده شود:

  • نباید غیبت داشته باشید و یا در سنوات ارفاقی که اضافه­ تر از سنوات به دانشجو داده می­شود هم نباشید
  • مهلت معرفی 1 ساله به پایان نرسیده و بدون غیبت باشید
  • برای بازگشت به کشور باید وثیقه بگذارید
  • نباید دانشجوی دوره­ لیسانس باشید
  • کمتر از 19 سال اگر هستید گرید G دریافت خواهید کرد اما معافیت تحصیلی سربازی بلامانع است

چه مدارکی را می­توان به عنوان وثیقه برای دریافت معافیت تحصیلی استفاده کرد؟

مرحله­ آخر برای اینکه معافیت تحصیلی سربازی را برای نهایی کردن پروسه­­ پذیرش خود در دانشگاه خارج از کشور را دریافت کنید قرار دادن وثیقه است که به شکل­ های زیر امکان پذیر است:

  • سند 6 دانگ ملکی به رهن سازمان نظام وظیفه دربیاید
  • با پول نقد یا سند و سفته ضمانت نامه­ بانکی بگیرید که یعنی اگر تحت موعد مقرر به کشور بازنگردید و مدت زمان خاصی از آن بگذرد بانک سفته یا پول شما را به سازمان نظام وظیفه خواهد داد.
  • همچنین می­توانید برای دریافت معافیت تحصیلی سربازی و تحصیل در خارج از کشور پول نقد به ارزش 17 تا 20 میلیون تومان سپرده کنید و بانک نامه ­ای مبنی بر اثبات این کار به سازمان ارائه کند.

پس از اینکه تمامی این مراحل را پشت سر گذاشتید و تأییدیه معافیت تحصیلی سربازی را از نظام وظیفه دریافت کردید، این سازمان مدارک بررسی شده را به اداره­ گذرنامه یا پاسپورت ارسال می­کنند که پس از طی حدود 7 روز این سازمان مدت زمان مجاز تحصیل شما در خارج از کشور را تأیید می­کند.

 

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 5/5]

Call Now Button