صفر تا صد دانشگاه VIU کانادا

دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا، ابتدا یک کالج با نام Malaspina College بوده که در سال 1969 در نانایمو (Nanaimo) واقع در Vancouver island استان بریتیش کلمبیا تاسیس گردید.

فاصله این دانشگاه با ونکور فاصله ای یک ساعته با کشتی (ferry) و با هزینه 15 دلاری و همچنین فاصله ای 20 دقیقه ای با هواپیما (C-plane) و هزینه 100 دلاری دارد.

این دانشگاه سالیانه پذیرای 20 هزار دانشجو در 120 رشته مختلف می باشد که 2000 نفر از جمعیت دانشجویان را دانشجویان اینترنشنال تشکیل می دهند. این دانشگاه نیز در سه ماه ژانویه، سپتامبر و می در مقاطع دبیرستان، فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. جهت دانلود کاتالوگ دانشگاه بر روی لینک کلیک نمایید.

مدرک زبان دانشگاه VIU:

دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا برای مقطع دبیرستان نیازی به ارائه نمره زبان نداشته و شما پس از ورود در کلاس های زبان دانشگاه با هزینه سالیانه 5000 دلار کانادا شرکت می نمایید.

اما این دانشگاه برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، مانند اکثر دانشگاه های کانادا نیاز به آیلتس 6.5 داشته که البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، در تایم محدودی آزمون دولینگو را نیز با نمره 110 برای لیسانس و 115 برای فوق لیسانس مورد پذیرش قرار می دهد.

همچنین برای دانشجوهایی که مدرک زبان ندارند نیز پذیرش مشروط یا کاندیشنال ارائه داده که دانشجویان ابتدا می بایست کورس زبان خود را در  دانشگاه بگذراند.

لازم بذکر است دانشجویانی که دو سال آخر تحصیل خود را در مدارس یا دانشگاه های اینترنشنال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشند و نمره زبان آن ها بالاتر از C باشد، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

 

معدل مورد نیاز دانشگاه VIU:

معدل مورد نیاز دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا برای مقطع لیسانس 12.5 و فوق لیسانس 14 می‌باشد. دانشجویان پس از ارائه مدارک مورد نیاز این دانشگاه، می توانند در مدت 2 تا 4 هفته، آفرلتر خود را از دانشگاه دریافت نمایند.

رشته های دانشگاه:

این دانشگاه رشته های مختلف از جمله رشته های زیر را برای مقاطع مختلف ارائه می دهد که در برخی رشته ها مانند MBA، نیاز به ارائه سه سال سابقه کار می باشد.

  • Master of Business Administration
  • Master of Education in Educational Leadership
  • Marketing
  • Psychology
  • Tourism Management

در این لینک می توانید تمامی رشته ها را مشاهده نمایید. 

نحوه برگزاری کلاس ها:

به دلیل شیوع ویروس کرونا کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شود، دولت کانادا اعلام کرده که ترم سپتامبر نیز کلاس ها به صورت آنلاین یا ترکیبی از آنلاین و حضوری یا به اصطلاح هایبرید (hybrid or blended classes) برگزار گردند.

هزینه ها، اسکالرشیپ و تمکن مالی:

هزینه ها و دپوزیت:

هزینه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا بین 12 تا 19 هزار دلار کانادا در سال متغیر می باشد. همچنین دوستانی که فوق دیپلم داشته و برای لیسانس درخواست پذیرش دارند می توانند تعداد زیادی از واحد های خود را تطبیق واحد داده و از هزینه های خود در دانشگاه کسر نمایند. دپوزیت یا پیش پرداخت این دانشگاه نیز مبلغ 7000 دلار کانادا می‌باشد.

اسکالرشیپ:

دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا پس از ورود به دانشجوهای خود در حین تحصیل که در تیم بسکتبال، والیبال و فوتبال این دانشگاه فعال باشند اسکالرشیپی را در نظر گرفته است که می توانید پس از ورود به دانشگاه در صورت واجدالشرایط بودن، دریافت نمایید.

همچنین در مقطع لیسانس برای دانشجویانی که از خاورمیانه اقدام می نمایند تا سقف 5000 دلار تخفیف وجود دارد که پس از ورود به دانشگاه می توانید درخواست اسکالرشیپ خود را اعلام نمایید.

تمکن مالی و هزینه های زندگی در کانادا:

جهت تمکن مالی برای کانادا، معمولا برای افراد مجرد 200 تا 250 میلیون و افراد متاهل 300 تا 350 میلیون با پرینت حساب 3 ماهه مورد نیاز است. همچنین هزینه صفر تا صد زندگی در کانادا برای اجاره خانه، خورد و خوراک، رفت و آمد و… به صورت میانگین ماهیانه 1000 تا 1500 دلار کانادا می باشد.

PGWPیا ویزای کار پس از تحصیل:

دوستانی که کورس های یک ساله را در 2 ترم تمام کنند فقط از یک سال ویزای کار بهره مند می شوند اما دوستانی که کورس های یک ساله خود را در چهار ترم تحصیلی یعنی دو سال تمام کنند می توانند از 3 سال ویزای کار در کانادا پس از تحصیل بهره مند گردند.

دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا به دلیل فراهم نمودن بخشی به نام career services برای دانشجویان خود، به پیدا نمودن شغل مناسب حین و پس از تحصیل کمک می نماید.

به طور مثال، این دانشگاه با نوشتن رزومه، کاورلتر و برگزاری جلسات مختلف آموزشی برای افراد جهت آمادگی در اینترویو یا مصاحبه، دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده می نماید.

لازم به ذکر است که 95 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از تحصیل، مشغول به کار در کانادا شده اند.
در ادامه تور دانشگاه VIU یا Vancouver Island University کانادا را مشاهده می نمایید:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Translate