کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا

کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا، در سال 1965 در شهر ونکور استان بریتیش کلمبیا کانادا تأسیس گردید. این کالج با سه پردیس مختلف در مرکز شهر ونکور، Broadway و Annacis Island یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کالج های کشور کانادا می باشد.

این کالج سالیانه پذیرای 26 هزار دانشجو در 140 رشته مختلف می باشد که هشت درصد این جمعیت یعنی حدود 2000 نفر از جمعیت دانشجویان را دانشجویان اینترنشنال تشکیل می دهند. این کالج نیز در سه ماه ژانویه، سپتامبر و می در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. یکی از مزایای این کالج، آفرلتر به سنین بالای 16 سال جهت تحصیل در رشته های هتلداری یا رستوران داری در کورس های دو ساله می باشد که پس از تحصیل نیز از ویزای کار 3 ساله PGWP نیز می توانند بهره مند گردند.

مزایای تحصیل در کالج VCC:

– آمادگی شما برای ورود به بازار کار با کلاس های عملی  

– معرفی کار نیمه وقت و تمام وقت توسط خود اساتید

– آموزش توسط بهترین و مجرب ترین اساتید

– کلاس های کوچک با تعداد کم دانشجو برای یادگیری هرچه بهتر دانشجو

– کلاس های خصوصی رایگان توسط اساتید برای دانشجویان

– هزینه کم و کیفیت بالای کورس ها

– قابلیت انتقال واحد ها یا ترنسفر کردن به رشته دیگر در دانشگاه ( جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

تفاوت مستر با  PDD:

در این کالج به جای کورس مستر، کورس دو ساله PDD یا post Degree Diploma ارائه شده که هیچ تفاوتی با مستر نداشته و از تمامی مزایای تحصیل در کانادا با گذراندن این کورس نیز بهره مند می شوید. تنها تفاوت آن عدم اجازه برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می باشد، زیرا با گذراندن این دوره شما برای ورود به بازار کار آماده می شوید و بیشتر کلاس های شما به صورت عملی می باشد، اما دوستانی که قصد تحصیل جهت شغل استاد دانشگاهی را دارند می بایست در مقطع مستر تحصیل نمایند.

مدرک زبان مورد نیاز کالج VCC:

کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، نیاز به آیلتس 5 تا 6.5 با توجه به رشته انتخابی دارد که البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، در تایم محدودی آزمون دولینگو را نیز با نمره 85 برای دوره های فوق دیپلم و لیسانس و 105 برای فوق لیسانس مورد پذیرش قرار می دهدهمچنین برای دانشجوهایی که مدرک زبان ندارند نیز پذیرش مشروط یا کاندیشنال ارائه داده که دانشجویان ابتدا می بایست کورس زبان خود را در  دانشگاه بگذراند.

لازم بذکر است دانشجویانی که دو سال آخر تحصیل خود را در مدارس یا دانشگاه های اینترنشنال به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشند و نمره زبان آن ها بالاتر از C باشد، نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

معدل مورد نیاز کالج VCC:

معدل مورد نیاز کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا برای مقطع لیسانس 12.5 و فوق لیسانس 14 می‌باشد. دانشجویان پس از ارائه مدارک مورد نیاز این کالج، می توانند در مدت 2 تا 4 هفته، آفرلتر خود را از کالج دریافت نمایند..

رشته های کالج VCC:

این کالج رشته های مختلف از جمله رشته های زیر را برای مقاطع مختلف ارائه می دهد:

  • Business management
  • Hospitality management
  • Design
  • Project management
  • Computer system

در این لینک می توانید تمامی رشته های این دانشگاه  را مشاهده نمایید. 

نحوه برگزاری کلاس ها پس از ویروس کرونا:

به دلیل شیوع ویروس کرونا کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شود، دولت کانادا اعلام کرده که ترم سپتامبر نیز کلاس ها به صورت آنلاین یا ترکیبی از آنلاین و حضوری یا به اصطلاح هایبرید (hybrid or blended classes) برگزار گردند.

هزینه ها، اسکالرشیپ و تمکن مالی:

هزینه ها و دپوزیت:

هزینه تحصیل در رشته های مختلف کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا بین 14 تا 18 هزار دلار کانادا در سال متغیر می باشد. همچنین دوستانی که فوق دیپلم داشته و برای لیسانس درخواست پذیرش دارند می توانند تعداد زیادی از واحد های خود را تطبیق واحد داده و از هزینه های خود در دانشگاه کسر نمایند. دپوزیت یا پیش پرداخت این دانشگاه نیز مبلغ 7000 دلار کانادا می‌باشد.

اسکالرشیپ:

کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا پس از ورود به دانشجوهای خود در حین تحصیل که در تیم بسکتبال، والیبال و فوتبال این دانشگاه فعال باشند اسکالرشیپی را در نظر گرفته است که می توانید پس از ورود به دانشگاه در صورت واجدالشرایط بودن، دریافت نمایید.

همچنین در تمامی مقاطع پس از ورود صدها موقعیت اسکالرشیپ از جمله شرط معدل و… وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

تمکن مالی و هزینه های زندگی در کانادا:

جهت تمکن مالی برای کانادا، معمولا برای افراد مجرد 200 تا 250 میلیون و افراد متاهل 300 تا 350 میلیون با پرینت حساب 3 ماهه مورد نیاز است. همچنین هزینه صفر تا صد زندگی در کانادا برای اجاره خانه، خورد و خوراک، رفت و آمد و… به صورت میانگین ماهیانه 1000 تا 1500 دلار کانادا می باشد.

PGWP یا ویزای کار پس از تحصیل:

دوستانی که کورس های یک ساله را در 2 ترم تمام کنند فقط از یک سال ویزای کار بهره مند می شوند اما دوستانی که کورس های یک ساله خود را در چهار ترم تحصیلی یعنی دو سال تمام کنند می توانند از 3 سال ویزای کار در کانادا پس از تحصیل بهره مند گردند.

کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا به دلیل ارائه کورس های پرکتیکال یا عملی توسط اساتید خبره، به شما جهت پیدا نمودن شغل مناسب حین و پس از تحصیل کمک می نماید.

به طور مثال، این دانشگاه با نوشتن رزومه، کاورلتر و برگزاری جلسات مختلف آموزشی برای افراد جهت آمادگی در اینترویو یا مصاحبه، دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده می نماید.

لازم به ذکر است که 95 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از تحصیل، مشغول به کار در کانادا شده اند.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت دانشگاه در این لینک مراجعه نمایید. 

در ادامه تور کالج  VCC یا Vancouver Community College کانادا را مشاهده می نمایید:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate