کار دانشجویی در کانادا

امکان انجام کار دانشجویی در کانادا از جمله سیاست ­های آموزشی و کاری کشور کانادا محسوب می­شود که واقعا نقش بسزایی در جذب دانشجوی بین المللی به داخل این کشور داشته است چرا که با توجه به میزان مهارت و تخصص فرد و رشته­ فارغ التحصیل شده در مقطع قبلی درآمدهای بالایی را می­تواند کسب کند.

با اینکه کار دانشجویی در کانادا ضمن تحصیل و در ترم­ های دانشگاهی به صورت پاره وقت امکان پذیر است اما حتی با انجام کار به میزان 20 ساعت در هفته (به طور میانگین ساعتی 15.20 دلار کانادا) نیز کاملا کافی بوده و بخش زیادی از هزینه ­های شما را پوشش می­ دهد و البته که سبک زندگی شما و شهریه ­های دانشگاه محل تحصیل نیز در خرج ماهانه تأثیرگذار هستند.

شما می­توانید با داشتن کار دانشجویی در کانادا در تعطیلات تابستانی، زمستانی و فرصت تعطیلی کوتاه در فصل بهار تا 40 ساعت در هفته نیز مشغول به کار باشید که طبیعتا درآمد شما 2 برابر خواهد شد.

نکات انجام کار دانشجویی در کانادا

Ø     در صورتی که اجازه­­ مطالعه در کانادا به صورت فول تایم داشته باشید می­توانید در داخل دانشگاه کار کنید بدون اینکه ویزای کاری دریافت کنید

Ø     در صورتی که در یک برنامه­ علمی، حرفه ­ای یا آموزشی فول تایم پذیرش گرفته باشید می­توانید در خارج از دانشگاه بدون دریافت ویزای کاری مشغول به انجام کار دانشجویی در کانادا شوید

Ø     می­توانید برای کارفرمایی در کانادا کار کنید که در لیست کارفرمایان غیر مجاز قرار نگرفته باشد

Ø     انجام کار دانشجویی در کانادا در داخل دانشگاه تا زمانی امکان پذیر است که دانشگاه محل تحصیل خود را عوض نکنید، دوره­ یا فرصت مطالعاتی شما منقضی نشده باشد و تحصیل فول تایم خود را متوقف نکرده باشید یا آن را به پاره وقت تبدیل نکرده باشید.

انجام کار دانشجویی در کانادا در زمینه یا رشته ­های دندانپزشکی، پرستاری، وکالت، پزشکی و غیره بیشترین درآمد سالانه را دارند. با این حال توجه داشته باشید برخی از افراد با توجه به میزان هزینه ­های تحصیلی و سبک زندگی (هزینه­ زندگی) حتی با انجام کار دانشجویی در کانادا در رشته ­های نه چندان تاپ و برتر هم می­توانند اکثر هزینه­ های خود را تأمین کنند و دقیقا برعکس این حالت نیز امکان پذیر است.

منابع:

 

1-  https://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=496&top=15

2-  https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/work/work-on-campus.html

3-  https://ca.indeed.com/salaries/student-worker-Salaries

4-https://www.mastersportal.com/articles/1695/high-paying-jobs-in-canada-and-best-universities-to-get-you-hired.html

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Translate