صفر تا صد هزینه ­های زندگی در دانمارک: آپدیت 2020

در این مطلب قصد بررسی هزینه­ های زندگی در دانمارک را داریم، مردم کشوری که به شادترین مردم دنیا معروف هستند. تمامی هزینه ­های گفته شده در این مقاله برحسب میانگین بوده و بسته به سبک زندگی افراد می ­تواند کمتر یا بیشتر باشد.

اما قبل از اینکه به هزینه­ های زندگی در دانمارک بپردازیم دلایل زندگی در این کشور فوق العاده­ اروپایی را بررسی خواهیم کرد:

  • شیوه­ زندگی فوق العاده و مردمی کاملا شاد
  • سطح بالای کیفیت زندگی
  • سطح علمی و دانشگاهی فوق العاده زیاد و روابط علمی عالی با دانشگاه­ های مطرح جهان
  • بهره مندی از بهترین سیستم سلامت در دنیا
  • سیستم حمل و نقل عالی
  • تعادل عالی بین تایم کاری و تفریحی
  • نرخ بالای اشتغال به کار
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی

اکنون به بررسی فاکتورهای تعیین کننده­ هزینه­ های زندگی در دانمارک در ماه می ­پردازیم:

اجاره خانه: یکی از هزینه ­های زندگی در دانمارک که بسیار تأثیرگذار و ضروری است، اجاره­ آپارتمان تک خوابه در پایتخت حدود 900 یورو در ماه و در شهرهای بجز پایتخت حدود 680 یورو است و به همین ترتیب برای اجاره­ آپارتمان سه خوابه، 1700 و 1300 یورو در ماه خواهد بود.

خورد و خوراک: در صورتی که مایل باشید در رستوران وعده­ غذایی تهیه کنید، به ازای 2 نفر و در یک رستوران متوسط برای هر سه وعده حدود 80 یورو خواهد بود ولی اگر بخواهید خودتان غذای خانگی بپزید و مواد اولیه را خریداری کنید قطعا هزینه ­های کمتری در ماه خواهید داشت و باید به هزینه ­های زندگی در دانمارک حدود 200 یورو در ماه اضافه کنید. به عنوان مثال هر لیتر شیر حدود 1.2 یورو، هر کیلوگرم برنج حدود 2 یورو، هر شانه 12 عددی تخم مرغ حدود 3.5 یورو، هر کیلوگرم گوشت نیز حدود 12 یورو و هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز نیز حدود 1.5 یورو خواهد بود.

حمل و نقل: استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی با تهیه­ بلیط ماهانه قطعا هزینه ­های رفت و آمد را به شدت کاهش داده و حدود 50 یورو در ماه خواهد بود. هر کیلومتر تعرفه­ تاکسی نیز حدود 2 یورو است که هزینه ­های بیشتری برای شما در پی خواهد داشت.

قبوض: هزینه­ ماهانه پرداخت قبوض برای یک آپارتمان 85 متری در ماه حدود 170 یورو به هزینه ­های زندگی در دانمارک اضافه خواهد کرد.

اینترنت: برای دریافت اینترنت ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و ترافیک نامحدود در ماه حدود 30 یورو هزینه خواهد داشت.

کلاس ­های ورزشی تفریحی: چنانچه مایل به شرکت در کلاس­ های ورزشی – تفریحی داشته باشید هم هزینه­ ثبت نام ماهانه حدود 35 یورو خواهد بود.

نکته: هزینه ­های زندگی در دانمارک در ماه برای هر نفر حدود 2500 یورو می ­باشد.

نکته: ایران در مقایسه با دانمارک، هزینه ­های اجاره ­­­ای حدود 45% کمتر دارد، و در هزینه ­های رستوران و خورد و خوراک نیز به ترتیب 73% و 47% ارزان­تر است. اما توجه داشته باشید که با وجود اینکه هزینه­ های زندگی در دانمارک بالاتر است اما قدرت خرید مردم آن نیز حدود 79% بیشتر است.

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]

Translate