شرایط کلی کار پس از تحصیل در دانمارک چگونه است؟

شما متقاضیان عزیز ایرانی که قصد دارید مجوز کار پس از تحصیل در دانمارک بگیرید توجه داشته باشید که اگر به شما مجوز اقامت برای تکمیل یک فوق برنامه آموزشی در دانمارک داده شده باشد، پس از اتمام دوره تحصیلی، مجوز اقامت شما به مدت 6 ماه دیگر تمدید خواهد شد و در غیر این صورت خودتان می توانید درخواست تمدید 6 ماهه مجوز اقامت خود را بدهید.

این نوع مجوز کار پس از تحصیل در دانمارک دقیقا قوانین مشابه با مجوز کار ضمن تحصیل در دانمارک را دارد (20 ساعت کار در هفته و فول تایم در ماه ­های ژوئن، جولای و آگوست).

در صورتی که فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس یا دکتری در دانمارک باشید شما می­توانید با ثبت درخواست برای Establishment Card بدون نیاز به دریافت مجوز کار پس از تحصیل در دانمارک در هر شرکت و هر پوزیشن شغلی که پیشنهاد داشتید مشغول به کار شوید. ضمن اینکه حتی امکان اینکه کسب و کار خودتان را هم راه اندازی کنید دارید.

در صورتی که پس از فارغ التحصیلی شغلی پیدا نکردید باید چکار کرد؟

در صورتی که پس از فارغ التحصیلی (حداقل دو هفته) شغلی پیدا نکردید می­توانید برای Unemployment Benefit (مزایای بیکاری) درخواست دهید که باید برای بیمه بیکاری دانمارک هم ثبت کنید که به دانمارکی A-Kasse گفته می شود. برای اینکه واجد شرایط مزایای بیکاری (به دانمارکی Dagpenger) شناخته شوید.

ضمنا توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید از مزایای بیکاری بهره مند شوید نباید Establishment Card داشته باشید.

سایت های کاریابی معتبر برای دریافت کار پس از تحصیل در دانمارک

مشابه با کار ضمن تحصیل در دانمارک، سایت­های زیر در پیدا کردن بهترین شغل طبق شرایط مطلوب و مورد نظر شما بسیار مؤثر خواهند بود:

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button