صفر تا صد هزینه ­های زندگی در گرجستان

در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل هزینه ­­های زندگی در گرجستان طبق آمار منتشر شده در سال 2020 بپردازیم کشوری که امروزه روابط همه جانبه­ عالی با کشور ایران دارد. اما قبل از اینکه به بررسی کامل هزینه­­ های زندگی در گرجستان بپردازیم به دلایلی که باید این کشور را برای زندگی انتخاب کنید اشاره می­کنیم:

  • هزینه ­های اجاره­ ای کاملا مقرون به صرفه
  • اماکن تفریحی عالی
  • سطح علمی فوق العاده
  • روابط خوب سیاسی و همه جانبه
  • مردمی خونگرم
  • آب و هوایی عالی

[adning id=”3142″]

اجاره خانه: یکی از فاکتورهای مهم هزینه ­­های زندگی در گرجستان اجاره خانه است که هزینه­ اجاره­ یک آپارتمان در پایتخت در ماه حدود 300 یورو در ماه و در خارج از آن حدود 200 یورو در ماه خواهد شد که برای آپارتمان ­های سه خوابه به ترتیب 560 و 350 یورو در ماه می­ باشد.

خورد و خوراک: هزینه­ خورد و خوراک در صورتی که وعده­ های رستورانی انتخاب شود قطعا هزینه ­­های زندگی در گرجستان را بالا خواهد برد به نحوی که برای هر سه وعده و برای دو نفر در یک رستوران سطح متوسط نیاز به 18 یورو است در حالی که پخت غذاهای خانگی، هزینه ­ای به مراتب کمتر دارد به نحوی که هر لیتر شیر حدود 1 یورو، هر کیلوگرم برنج حدود 1 یورو، هر شانه تخم مرغ 12 تایی حدود 1.2 یورو، هر کیلوگرم گوشت گاو حدود 5.5 یورو، هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز نیز حدود نیم یورو خواهد شد که در مجموع حدود 300 یورو به هزینه ­­های زندگی در گرجستان اضافه خواهد کرد.

حمل و نقل: برای حمل و نقل اگر از سرویس حمل و نقل عمومی استفاده شود، می­ توان با پرداخت حدود 8 یورو در ماه بلیط ماهانه را خریداری کرد در حالیکه تعرفه­ هر کیلومتر تاکسی حدود 0.3 یورو است.

پرداخت قبوض: در یک آپارتمان 85 متری، هزینه­ پرداخت قبوض در ماه حدود 51 یورو می­باشد.

اینترنت: برای در اختیار داشتن اینترنت پرسرعت ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه در ماه حدود 13.5 یورو خواهد شد که ترافیک اینترنت نیز نامحدود است!

کلاس ورزشی تفریحی: برای کسانی که عادت به ثبت نام از کلاس ­های ورزشی – تفریحی دارند نیز باید بگوییم تقریبا به ازای هر نفر باید حدود 30 یورو به هزینه ­­های زندگی در گرجستان اضافه کنید.

نکته: هزینه ­­های زندگی در گرجستان، به طور میانگین برای هر نفر حدود 750 یورو است.

نکته: هزینه­ اجاره در ایران نسبت به گرجستان، 81% بیشتر است.

نکته: هزینه­ خورد و خوراک در رستوران و هزینه­ تهیه­ مواد غذایی در ایران نسبت به گرجستان به ترتیب 6 و 42% بیشتر است.

نکته: قدرت خرید مردم در ایران نسبت به گرجستان 14% کمتر است.

[adning id=3152]

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 4.8/5]

Call Now Button