با هزینه­ های زندگی در آلمان بیشتر آشنا شوید

در این مطلب قصد داریم به بررسی هزینه ­های زندگی در آلمان بپردازیم کشوری که در قاره­ اروپا سطح بالایی از کیفیت زندگی و تحصیل را نه تنها برای مردم خود بلکه برای تمام کسانی که در این کشور اقامت گرفته­ اند فراهم کرده است. آلمان بهترین مقصد برای زندگی در قاره­ اروپاست چون:

 • سطح کیفی زندگی بسیار بالاست و در یکی از پیشرفته­ ترین و مدرن­ ترین کشورهای جهان زندگی خواهید کرد
 • ارتباطات بین المللی فوق العاده با سایر کشورها از جنبه ­های مختلف سیاسی، علمی، رفاهی و غیره
 • سطح درآمد بالا در این کشور هزینه­ های سنگین ­تر زندگی را در مقایسه با ایران به خوبی جبران می­کند
 • رویدادها، جشنواره­ ها و فستیوال­ های متعدد آن در طی سال روحیه ­ای شاد و زندگی مفرح را رقم می ­زنند
 • تحصیل رایگان در اکثریت دانشگاه ­های این کشور
 • سیستم حمل و نقلی بسیار پیشرفته

و غیره.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به بررسی کلیه­ فاکتورهای تأثیرگذار در هزینه­ های زندگی در آلمان بپردازیم. توجه داشته باشید که تمامی قیمت ­ها به یورو بوده و به طور متوسط یا میانگین بیان شده­ اند و بستگی شدید به سبک و عادت زندگی شما دارد.

اجاره خانه: اولین مورد مهم هزینه­ های زندگی در آلمان، اجاره خانه است. بد نیست بدانید که به ترتیب مناطق جنوبی، غربی، شمالی و شرقی گران­ترین هزینه­ های اجاره خانه را دارند. به عنوان مثال اجاره­ یک خانه تک خوابه در قسمت شرقی می­تواند هزینه ­ای حدود 250 یورو در ماه داشته باشد ولی در قسمت غربی به 750 یورو و در منطقه­ جنوب آلمان به هزار یورو در ماه نیز برسد. و به همین ترتیب برای اجاره­ یک خانه سه تخته از 735 تا 4500 یورو در ماه متغیر بوده و باید جزئی از هزینه ­های زندگی در آلمان به حساب آورد.

 • خرج ­های رایج: منظور از خرج­ های رایج در محاسبه­ هزینه­ های زندگی در آلمان موارد زیر هستند:
 • خورد و خوراک: برای تأمین خورد و خوراک اگر تصمیم به پختن غذا داشته باشید یقینا هزینه ­های زندگی در آلمان را در ماه به شدت کاهش خواهید داد به عنوان مثال یک وعده­ غذایی برای دو نفر در یک رستوران سطح متوسط به ارزش 50 یورو را با قیمت تهیه­ هر کیلو گوشت به ارزش 10 یورو، هر لیتر شیر 0.75 یورو، هر کیلوگرم برنج 2.15 یورو، هر شانه 12 تایی تخم مرغ 1.9 یورو، هر کیلو سیب زمینی 2.3 یورو و غیره مقایسه کنید.
 • رفت و آمد: هزینه­ رفت و آمد ماهانه نیز با فرض خرید بلیط ماهانه، حدود 70 یورو به هزینه­ های زندگی در آلمان اضافه خواهد کرد ولی به راحتی می­توانید با وسایل نقلیه­ عمومی به هر جایی سفر کنید. تعرفه­ نرمال تاکسی ­ها نیز به ازای هر کیلومتر 2 یورو است. و خرید بلیط تک نفره­ حمل و نقل عمومی نیز 2.8 یورو می‌باشد.
 • پرداخت قبوض: برای محاسبه­ هزینه­ پرداخت قبوض در هزینه­ های زندگی در آلمان برای یک آپارتمان متوسط 85 متری حدود 200 یورو در نظر بگیرید.
 • اینترنت: هزینه­ پرداخت تعرفه­ اینترنتی با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه ADSL با ترافیک نامحدود نیز در ماه حدود 31 یورو می­باشد.
 • تفریح و سرگرمی: اگر اهل ورزش و رفتن به کلاس­های تفریحی – ورزشی و یا سرگرمی هستید تقریبا 30 یورو در ماه به هزینه ­های زندگی در آلمان اضافه خواهد کرد.
 • بیمه: بیمه خویش پرداز در آلمان در سال 2020 طبق طرح GKV ماهانه مبلغی بین 70 تا 80 یورو می­باشد.

نکته: تقریبا هر نفر برای زندگی آلمان تحت شرایط کاملا نرمال باید هزینه ­های زندگی در آلمان را حدود 1800 یورو تخمین بزند که نسبت به کشورهای اروپای شرقی 58% ارزان­تر بوده و نسبت به 72% کشورهای جهان نیز بیشتر است ولی توجه داشته باشید که به دلیل سطح درآمدی بالا و شغل­های عالی مشکلی پیدا نخواهید کرد.

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate