چه نیازی به افتتاح حساب بلوک شده در آلمان است؟

یکی از رایج­ترین روش­ هایی که دانشجویان بین المللی برای اثبات منابع مالی خود در حین پروسه­ دریافت ویزای دانشجویی استفاده می­ کنند، افتتاح حساب بلوک شده در آلمان است که در این زمینه وب سایت Fintiba بسیار محبوب بوده و موفق عمل کرده است. با این کار و انتقال مبلغ مشخصی از پول که تعیین شده فرد به اثبات و شهادت قدرت مالی خود برای تأمین مخارج خود در کشور آلمان می ­پردازد.

چه مدارکی برای افتتاح حساب بلوک شده در آلمان مورد نیاز است؟

معمولا بسته به اینکه از کدام کشور اقدام می ­کنید و یا ارائه دهنده­ خدمات افتتاح حساب بلوک شده در آلمان چه ارگانی باشد (به عنوان مثال Fintiba)، مدارک متفاوت هستند اما در این مورد مدارکی که فینتیبا از شما درخواست خواهد کرد به شرح زیر می­باشد:

  • تکمیل فرم درخواست
  • پاسپورت معتبر
  • پذیرش نامه­ دانشگاه
  • نامه­ تأییدیه از بانک
  • پرداخت هزینه­ بابت دریافت خدمات

 

نحوه­ افتتاح حساب بلوک شده در آلمان از طریق Fintiba چگونه است؟

گاهی اوقات دانشجویان بین المللی عنوان می­ کنند که برای افتتاح حساب بلوک شده در آلمان با مشکل مواجه شده ­اند که در این مورد یا به آنها توصیه می­ شود در صورتی که هیچ آشنایی با روند افتتاح حساب ندارید از سازمان ­های واسطه استفاده کنند و یا اینکه برای شفافیت کل روند، مراحل زیر را دنبال کنند:

  • در وب سایت Fintiba ثبت نام کنید.
  • فرم درخواستی را به درستی تکمیل کنید
  • به کمک پلتفرم آنلاینی که در اختیار شما گذاشته شده اطلاعات حساب بانکی مسدود شده را چک کنید
  • مقدار پولی که از شما درخواست شده را به این حساب بانکی واریز کنید
  • پس از پردازش درخواست و انتقال پول، ایمیلی با نام Sperrkonto دریافت می ­کنید

خوبی افتتاح حساب بلوک شده در آلمان از طریق فینتیبا این است که کل فرایند کاملا آنلاین بوده و نیازی به ارسال اصل مدارک به صورت فیزیکی نیست و حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید.

بهترین زمان برای افتتاح حساب بلوک شده در آلمان چه زمانی است؟

بهترین زمان توصیه شده به محض دریافت نامه اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظر است چرا که معمولا دانشگاه ­های آلمان درخواست ­های بسیار زیادی دارند و بررسی آنها زمان زیادی خواهد کشید.

چطور می­توان به پول واریزی به حساب بلوک شده دسترسی پیدا کرد؟

به هیچ وجه پس از افتتاح حساب بلوک شده در آلمان به مبلغ واریزی دسترسی مستقیم نخواهید داشت اما می­توانید با ورود به آلمان یک حساب بین المللی باز کنید و هر ماه طبق مبلغ مجازی که مشخص شده پول را انتقال دهید.

در صورت رد درخواست ویزای دانشجویی آلمان تکلیف حساب بلوک شده چیست؟

در صورتی که با درخواست ویزای دانشجویی شما موافقت نشود می­ توانید با فینتیبا یا کنسولگری آلمان تماس بگیرید تا با ارائه­ مدارک لازم پول واریز شده به جز پول واریزی بابت انتقال و دریافت خدمات را به حساب خود برگردانید.

 

منبع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button
Translate