مهاجرت به آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و ثروتمند جهان مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. برای مهاجرت به این کشور روشهای مختلفی وجود دارد که مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی یکی از بهترین و متداول ترین آنها محسوب می شود. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

کشور آلمان یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین کشورهای اروپا و جهان بشمار می رود. همچنین چهارمین قدرت اقتصادی دنیا بوده و کشوری صنعتی بشمار می رود. از طرفی جمعیت آن رو به پیری گذاشته و نیازمند نیروی کار است. بدین ترتیب دولت برنامه های مختلفی در نظر می گیرد. دانشگاه های آلمان جزو برترین دانشگاه های جهان بوده و امکانات رفاهی و هزینه های متوسط زندگی، آنرا تبدیل به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران کرده است. بطور کلی برای مهاجرت به این کشور برنامه های مختلفی وجود دارد. مهاجرت از طریق نیروی کار، تحصیل، سرمایه گذاری و کارآفرینی برخی از روشهای معمول بشمار می روند. جالب است بدانید که مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی یکی از بهترین روشهای مهاجرت محسوب می شود. در ادامه به بررسی مهاجرت به کشور آلمان از طریق اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان می پردازیم.

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی

دانشگاه های آلمان جزو دانشگاه های رایگان جهان محسوب می شوند. از اینرو آلمان جزو معدود دانشگاه های جهان است که برای افراد خارجی متقاضی تحصیل در آن شهریه ای در نظر نمی گیرد. شهریه دانشگاه های آلمان چیزی حدود ۵۰۰ یورو در سال است که ناچیز بشمار می رود. زبان تحصیل در دانشگاه های آلمان، آلمانی و انگلیسی است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی اغلب دانشگاه ها دوره های انگلیسی برای متقاضیان خارجی برگزار می کنند، لذا با داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل می توان برای پذیرش اقدام نمود. دانشجویان باید پس از اتمام تحصیل اقدام به یافتن شغل در آلمان نموده و ویزای خود را به کاری تغییر دهند. با توجه به نیاز بازار کار و کمبود نیروی کار یافتن شغل در آلمان کار سختی نیست. متقاضیان، پس از ۵ سال اقامت در آلمان می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button