معرفی دانشگاه­ های برتر آلمان در سال 2020

در این مطلب به معرفی دانشگاه ­های برتر آلمان می ­پردازیم که یکی از بهترین کشورهای اروپایی جهت ادامه تحصیل دانشجویان است که به سیستم آموزش عالی رایگان، کیفیت بالای آموزشی، تعداد زیاد دانشگاه­ ها با رتبه­ های برتر جهانی و همچنین بورسیه­های تحصیلی معروف است. در این مطلب به چهار شاخصه ­ی مهم دانشگاه ­های برتر آلمان یعنی رتبه، نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان، سطح دانشگاه از لحاظ چاپ مقالات معتبر بین المللی و همچنین شاخه­ های پذیرنده اشاره خواهیم داشت.

1) Technical University of Munich:

از دانشگاه­ های برتر آلمان با رتبه­ ی جهانی 55 و از دانشگاه­ های دولتی این کشور است که جمعیت کل دانشجویان آن به 40 هزار نفر رسیده و از این تعداد 27% بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات معتبر آن در سطح Very High قرار دارد.

از دانشگاه ­های برتر آلمان که در شاخه ­های علوم زندگی، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، اقتصاد و تجارت، علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی، علوم فیزیک، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری دانشجو می ­پذیرد.

2) Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg:

از دانشگاه ­های برتر آلمان با رتبه­ ی جهانی 66 که از زمره دانشگاه­ های دولتی این کشور است. تعداد کل دانشجویان این مرکز دانشگاهی حدود 20 هزار نفر است که از این تعداد 18% بین المللی هستند. سطح دانشگاه از لحاظ چاپ مقالات معتبر بین المللی، Very High است.

این دانشگاه هم اکنون در شاخه ­های سلامت بالینی و پیش بالینی، روانشناسی، آموزش، هنر و علوم انسانی، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، علوم زندگی، تجارت و اقتصاد، قانون و علوم کامپیوتر دانشجو می­ پذیرد.

3) Ludwig-Maximilians-Universität München:

یکی دیگر از دانشگاه­ های برتر آلمان با رتبه ­ی 63 جهانی که در زمره­ ی دانشگاه ­های دولتی این کشور است. تعداد دانشجویان کل این دانشگاه به 35 هزار نفر رسیده و از این تعداد 17% بین المللی هستند. سطح دانشگاه از لحاظ چاپ مقالات معتبر بین المللی Very High است.

این دانشگاه در شاخه ­های علومی مثل هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زندگی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، روانشناسی، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم کامپیوتر و قانون دانشجو می ­پذیرد.

4) Humboldt-Universität zu Berlin:

از دانشگاه­ های برتر آلمان با رتبه­ ی جهانی 120 که یکی از دانشگاه ­های دولتی این کشور محسوب می­ شود. تعداد کل دانشجویان آن به 33 هزار نفر می­رسد که از این بین 17% آن بین المللی هستند. سطح دانشگاه نیز از لحاظ چاپ مقالات معتبر بین المللی High می­باشد.

این دانشگاه در شاخه ­های علومی همچون علوم فیزیک، هنر و علوم انسانی، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم زندگی، تجارت و اقتصاد، قانون، علوم کامپیوتر، روانشناسی، علوم اجتماعی و آموزش دانشجو می­ پذیرد.

5) KIT, Karlsruhe Institute of Technology:

از دانشگاه ­های برتر آلمان با رتبه­ ی 124 که در زمره­ ی دانشگاه ­های دولتی است. تعداد کل دانشجویان آن به 24500 نفر می­رسد که تعداد دانشجویان بین المللی آن به 22% می­رسد. سطح چاپ مقالات بین المللی در این دانشگاه، High می­باشد.

از دانشگاه ­های برتر آلمان که در زمینه­ ی شاخه ­هایی نظیر علوم فیزیک، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، آموزش، مهندسی و فناوری، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، هنر و علوم انسانی دانشجو می­پذیرد.

6) Freie Universitaet Berlin:

از دانشگاه­ های برتر آلمان و دولتی این کشور با رتبه­ ی 130 در جهان است. تعداد کل دانشجویان آن به 35 هزار نفر می­­رسد که از این تعداد 21% بین المللی هستند. سطح دانشگاه از لحاظ چاپ مقالات معتبر، High است.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون روانشناسی، علوم فیزیک، قانون، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، علوم زندگی، تجارت و اقتصاد، هنر و علوم انسانی، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی دانشجو می­پذیرد.

7) Technische Universität Berlin:

از جمله دانشگاه ­های برتر آلمان با رتبه­ ی 147 که در زمره ­ی دانشگاه­ های دولتی است. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه حدود 23 هزار نفر است که از این تعداد 24% آن بین المللی هستند. سطح دانشگاه از حیث چاپ مقالات معتبر بین المللی، Very High است.

این دانشگاه در شاخه ­های علومی مانند علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، علوم زندگی، اقتصاد و تجارت، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی و آموزش دانشجو می­پذیرد.

8) RWTH Aachen University:

از دانشگاه­ های برتر آلمان با رتبه­ ی 138 که در رده­­ ی دانشگاه ­های دولتی این کشور است. در حال حاضر حدود 45 هزار دانشجو دارد که 21% آن بین المللی هستند. سطح High برای چاپ مقالات معتبر آن در ژورنال ­های معروف جهانی ذکر شده است.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی مانند مهندسی و فناوری، علوم زندگی، سلامت بالینی و پیش بالینی، هنر و علوم انسانی، روانشناسی، تجارت و اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، علوم فیزیک و آموزش دانشجو می­پذیرد.

9) Eberhard Karls Universität Tübingen:

از جمله دانشگاه ­های برتر آلمان با رتبه­­ ی 169 در جهان و در دسته­ ی دانشگاه ­های دولتی است. این دانشگاه حدود 28 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 14% آن بین المللی هستند. میزان مقالات خروجی و چاپ شده ­ی این دانشگاه در سطح Very High است.

از جمله دانشگاه­ های برتر آلمان که در زمینه­ ی شاخه ­های علومی مانند قانون، علوم کامپیوتر، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم اجتماعی، علوم زندگی، علوم فیزیک، روانشناسی، تجارت و اقتصاد، هنر و علوم انسانی دانشجو می­پذیرد.

10) Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg:

از جمله دانشگاه ­های برتر آلمان با رتبه ­ی 169 در جهان که از نوع دولتی است. تعداد کل دانشجویان آن به 22 هزار نفر می­رسد که از این تعداد 23% آن بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات چاپ شده از این دانشگاه در سطح Very High است.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی مثل علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، روانشناسی، علوم زندگی و قانون دانشجو می­پذیرد.

منابع:

 

 

    

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate