شرایط دریافت کار پس از تحصیل در آلمان

کسانی که مایل باشند تا به کار پس از تحصیل در آلمان مشغول شوند باید مجوز اقامت خود را تا 18 ماه تمدید کنند تا کار مرتبط با دوره تحصیلی خود را پیدا کنند برای اینکه بتوانند مجوز اقامت را تمدید کنند نیاز به:

  • پاسپورت
  • مدرک دانشگاهی معتبر یا گواهی رسمی مبنی بر اتمام دوره تحصیلی
  • مدرکی مبنی بر داشتن بیمه سلامت
  • اثبات اینکه می­توانید از لحاظ مالی خود را ساپورت کنید

این 18 ماه به محض دریافت نتایج آخرین امتحان دوره تحصیلی شروع می­شود، پس توصیه می­کنیم که در ترم آخر به دنبال کار باشید و در این 18 ماه می­توانید تا به دست آوردن کار بسیار مناسب و با حقوق بالا به هر کار پاره وقتی مشغول شوید تا در نهایت مجوز کار پس از تحصیل در آلمان دریافت کنید.

بعد از اینکه کار مناسب را پیدا کردید یا می­توانید برای مجوز اقامت آلمان اقدام کنید یا اینکه کارت آبی اتحادیه اروپا یا EU Blue Card را دریافت کنید و تا زمانی که قرارداد کاری داشته باشید، مجوز اقامت شما تمدید خواهد شد. ضمنا اگر تا زمانی که درخواست شما برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل بررسی می­گردد، مجوز اقامت شما منقضی شود مشکلی نداشته و می­توانید در این کشور بمانید.

فرق بین مجوز اقامت آلمان با کارت آبی گفته شده در این است که از کارت آبی برای انتقال به سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و کار و زندگی در آنجا نیز می­توان استفاده کرد اما مجوز کار پس از تحصیل در آلمان که همراه با مجوز اقامت این کشور باشد، فقط برای همین کشور معتبر است. ضمن اینکه شرط مهم دریافت کارت آبی این است که پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالانه 53 هزار یورو یا حداقل حقوق 41 هزار یورو برای شغل­هایی در زمینه ریاضیات، مهندسی، علوم طبیعی، تکنسین یا پزشکی داشته باشید.

در صورتی که از طریق مجوز کار پس از تحصیل در آلمان، دو سال پیاپی بعد از دریافت مجوز اقامت یا کارت آبی در این کشور حضور داشته باشید می­توانید اقامت دائم آن را دریافت کنید.

[adning id=”3152″]

چه راه ساده یا سایت معتبری برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در آلمان وجود دارد؟

معتبرترین و بهترین سایت در زمینه پیدا کردن کار پس از تحصیل در آلمان؛ https://www.make-it-in-germany.com/en/ است که با مراجعه به این سایت و انتخاب بخش Current Job Offers می­توانید لیستی از نیازمندی­های کشور آلمان و مشاغل پرطرفدار و با کمبود نیروی انسانی را مشاهده کرده و برحسب شرایط برای هر کدام از آنها اقدام نمایید.

نکته: پس از دو سال پیاپی زندگی در آلمان از طریق کار یا سایر شیوه­ ها، که بهترین مورد کار پس از تحصیل در آلمان یا دریافت ویزای کار به صورت مستقیم است – چون با کسب درآمد مخارج زندگی را بهتر می­توانید پوشش دهید – می­توانید اقامت دائم بگیرید. پس از 8 سال نیز می­توانید به شرط تسلط به زبان آلمانی، شهروندی این کشور را کسب کنید.

[adning id=”3142″]

منابع:

 

 

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button