شهروندی مجارستان با تولد، شرایط خاص ولی خیلی راحت

برای دریافت شهروندی مجارستان روش­های متفاوتی وجود دارد که شهروندی مجارستان با تولد یکی از آنهاست و چندین دهه است که این روش بسیار راحت ­تر شده است. با اینکه این روش، اصل پروسه­ آن که تولد فرزند است تحت اختیار فرزند متولد شده نیست و کاملا شانسی است، با این حال از روش­های دریافت تابعیت، اخذ شهروندی مجارستان با تولد است.

این روش هم مناسب پدر و مادرانی است که از طریق پدر و مادرهای خود اقدام به دریافت تابعیت مجارستان خواهند کرد و هم شامل پروسه ­ای است که پدر و مادرها برای اخذ تابعیت فرزند تازه متولد شده­ خود انجام می­دهند. ضمن اینکه کشور مجارستان در پروسه­ دریافت شهروندی مجارستان با تولد تابع قانون خون یا Jus Sanguinis است.

یعنی مهم نیست که شما یا فرزندتان در چه کشوری به دنیا آمده باشید، چنانچه پدر و مادر شما و یا پدر و مادر فرزند در زمان تولد نوزاد، شهروندی یا اقامت دائم مجارستان را داشته ­اند، به ترتیب در این حالت ­ها به شما و، فرزند متولد شده شهروندی این کشور اعطاء می­گردد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت شهروندی مجارستان با تولد

کل پروسه­ درخواست شهروندی مجارستان با تولد و پس از آن تعیین زمان برای تحویل مدارک و بررسی آن باید کاملا حضوری باشد و به هیچ درخواستی از طریق ایمیل یا تلفن ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمن اینکه در ذهن داشته باشید که این پروسه­ شاید 6 ماه و در برخی موارد بیشتر نیز طول بکشد پس در برنامه ریزی برای سفر به مجارستان و خرید بلیط و غیره اصلا عجله نکنید. همچنین توجه داشته باشد که مدارک زیر برای دریافت شهروندی مجارستان با تولد هم برای پدر و مادرهایی که از طریق پدر و مادر مجارستانی خود قصد اقدام دارند صدق می­کند و هم برای پدر و مادرانی که می­خواهند برای فرزند خود اقدام کنند.

  • ارائه­ گواهی تولد فرزند در نسخه­ اصلی
  • ارائه­ گواهی ازدواج و یا حتی طلاق پدر و مادر و در صورتی که چندین بار ازدواج و طلاق رخ داده باید تمامی آنها ارائه شوند
  • گواهی تولد و ازدواج پدربزرگ­ والدین در صورتی که فکر می­کنید مجارستانی بوده است
  • گواهی تولد و ازدواج پدربزرگ فرزندتان
  • بسته به کشوری که از آن درخواست می­دهید و ملیت خود، شاید نیاز به ارائه­ تمامی مدارک به زبان مجارستانی داشته باشید
  • در صورتی که مایل باشید فقط شهروندی مجارستان با تولد برای شما تأیید شود ولی گواهی تأییدیه­ دریافت نکنید نیاز به پرداخت هزینه ندارید!
  • اگر بخواهید گواهی تأییدیه­ شهروندی مجارستان با تولد را دریافت کنید که 3 سال نیز معتبر باشد کم خرج­ ترین راه کمک گرفتن از یک قاضی و پرداخت 2500 دلار است.

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 6   میانگین: 4.3/5]

Call Now Button