با سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان آشنا شوید

یکی از مراحل بسیار مهم در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، قبول شدن در مصاحبه ­ی حضوری است که برای عملکرد بهتر شما مهم­ترین سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان را گردآوری کرده ­ایم تا آشنایی بیشتری کسب کرده و بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری حضور پیدا کنید.

ضمن اینکه در جواب به سؤالات مصاحبه­ ی ویزای تحصیلی مجارستان باید با اعتماد به نفس و صادقانه جواب دهید. همچنین لازم است که پیوسته و بدون مکث مکرر نیز صحبت کنید که با مطالعه ­ی لیست فراهم شده از سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان این کار به راحتی انجام شدنی است.

لطفا خود را در چند جمله توصیف کنید؟

در این نوع از سؤالات مصاحبه­ ی ویزای تحصیلی مجارستان باید کاملا دقیق و به صورت مجاز و خلاصه پاسخ دهید و شروع به داستان گویی در مورد زندگی خود نکنید، این سؤال صرفا جهت آشنایی اولیه است.

چرا چنین رشته­ ی تحصیلی را انتخاب کردی؟

برای جواب دادن به این دسته از سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان اصلا به توضیح اینکه نمرات خوبی دریافت می­کردید و دانشجوی برتر بوده­ اید و غیره نروید، جواب این سؤال در رابطه با این است که اشتیاق و علاقه­ ی شخصی خود را به رشته­ ی انتخابی توضیح داده و اینکه کاملا در مورد آن تحقیق کرده ­اید.

موضوعات مورد علاقه ­ی شما در کل دوران تحصیلی چه بوده است؟ آیا درس یا موضوعی هم بوده که اصلا علاقه ­ای به آن نداشته­اید؟

در این نوع از سؤالات هدف این است که بسته به نوع جوابی که می­دهید میزان علاقه ­ی شما را نسبت به رشته ­ای خاص و انتخاب کنونی شما از دوران دبیرستان تا دانشگاه بسنجند که تا چه حد علاقه و آشنایی عمیقی وجود دارد.

از یادگیری این حوزه­ ی تحصیلی چه انتظاراتی دارید؟
باید هدف خود از یادگیری این رشته را به خوبی توضیح داده و اینکه در آینده چه اهداف و انتظاراتی دارید و چه برنامه ­هایی برای تحصیل و شغل خود چیده ­اید.

چطور این دانشگاه را انتخاب کردید؟

باید در این نوع از سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان کاملا توضیح دهید که از طریق جستجو در رنکینگ دانشگاه­ های مجارستان، بررسی دانشگاه­ هایی که رشته­ ی مدنظر را ارائه می­دهند و غیره پیدا کرده و براساس سایر معیارها انتخاب کردید.

به چه کشورهایی تا به حال سفر کرده ­اید؟

برای افسر مهاجرت مهم است که آیا شما قبلا سفر به خارج از کشور داشته ­اید یا خیر؟ اگر داشته ­اید تحصیلی بوده یا تفریحی؟ کدام کشورها؟ و غیره که باید کاملا با جزئیات ولی به صورت خلاصه و تیتروار توضیح دهید.

در مورد مجارستان یا بوداپست چه می­دانید؟

حتما این سؤال از شما پرسیده خواهد شد و حتما از قبل به طور کامل از منابع معتبر اطلاعات مهم این کشور را پیدا کنید مثل پایتخت، جمعیت، ویژگی­ های فرهنگی و آموزشی، اماکن دیدنی، واحد پول، آب و هوا، هزینه ­های زندگی و تحصیلی و غیره.

چرا تصمیم گرفتی در مجارستان ادامه تحصیل بدهی؟

در جواب این دسته از سؤالات مصاحبه­ ی ویزای تحصیلی مجارستان باید بگویید که انتخاب مجارستان در آینده­ ی تحصیلی و شغلی شما چه تأثیری داشته و اینکه از گفتن من عاشق اروپا و مجارستان هستم و غیره خودداری کنید.

قبل از مجارستان برای دانشگاه ­های کشورهای دیگر هم درخواست فرستاده ­اید؟

صداقت داشته باشید و اصلا نترسید و فکر کنید که افسر مهاجرت ناراحت خواهد شد. آن ها از همه چیز اطلاع دارند و صداقت شما مهم است ضمن اینکه این حق هر کسی است که هر دانشگاهی که مایل باشد را انتخاب کند. پس از آن توضیح دهید که چطور شد در این دانشگاه پذیرفته شد و چرا این دانشگاه را انتخاب کردید مثل دادن اطلاعاتی در مورد رتبه دانشگاه، میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی و غیره.

چه کسی ساپورتر مالی شما خواهد بود یا اینکه چطور مخارج را تأمین خواهید کرد؟

در جواب این نوع از سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان نیز باید دقیقا مشخص کنید چه کسانی و چطور شما را ساپورت مالی خواهند کرد ضمن اینکه اگر خودتان قصد دارید و یا می­توانید هزینه­ های مالی را اوکی کنید و سرمایه ­ی شخصی دارید با نامه از بانک تمکن مالی را ثابت کنید.

آیا در حین تحصیل قصد کار کردن دارید؟

از قبل کاملا مطالعه کنید که آیا دانشگاه انتخابی شما اجازه کار می­دهد یا خیر و اینکه طبق قوانین این کشور امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان وجود دارد یا خیر و سپس جواب کاملا معقولی بدهید. در جواب این نوع سؤالات مصاحبه ­ی ویزای تحصیلی مجارستان دقت کنید که اگر امکان کار هست و تمایل شخصی نیز دارید جواب مثبت بدهید در غیر این صورت حتی برخلاف میل باطنی نیز جواب منفی بدهید چرا که رعایت قوانین هر کشور در صدر تمامی موارد برای پذیرش افراد مهاجر است.

 

 

 

منبع:

  

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Call Now Button