مهم­ترین سؤالات مصاحبه ­ی ویزای شنگن کدامند؟

شهروندان کشورهای حوزه شنگن طبق توافقنامه­ ی امضاء شده بین این کشورها می­توانند بدون دریافت ویزای مسافرتی به این کشورها رفت و آمد داشته باشند. سؤالات مصاحبه ­ی ویزای شنگن به این دلیل در این مقاله آورده شده که برای دریافت این نوع ویزا باید در مصاحبه­ ی حضوری با آفبسر مهاجرت، به سؤالاتی که پرسیده می­شود به دقت پاسخ دهید که برخی افراد به دلیل عدم آشنایی با سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن و عدم توانایی در جلب نظر افسر مهاجرت متأسفانه درخواست آنها رد می­شود. اما ما اینجا هستیم تا جلوی چنین اتفاقی را بگیریم پس با ما همراه باشید.

آیا متأهل هستید؟ همسر شما به چه شغلی مشغول است؟ چند مدت است که ازدواج کرده ­اید؟

برای این نوع سؤالات مصاحبه ­ی ویزای شنگن، در صورتی که مجرد هستید و یا طلاق گرفته ­اید که جواب کاملا مشخص است اما در صورتی که متأهل هستید حتما تاریخ دقیق ازدواج خود را حفظ باشید در غیر این صورت اگر جواب اشتباهی بدهید یا نامطمئن خود را نشان دهید، جواب شما را بر مبنای دروغ گفتن و عدم صداقت تلقی خواهند کرد پس حتما این سؤالات مصاحبه ­ی ویزای شنگن را جدی بگیرید.

آیا کسی شما را همراهی خواهد کرد؟

اگر تنها مسافرت می­کنید که جواب واضح است در غیر این صورت نسبت یا رابطه ­ی دقیق خود را با کسی که قرار است در این سفر شما را همراهی کند مشخص کنید.

امکانش هست که سفر خود را کوتاه­ تر کنید؟ چرا به ویزای سه ماهه نیاز دارید؟

در صورتی که ویزای شما تحصیلی باشد این سؤال پرسیده نخواهد شد چرا که برحسب مدت زمان تحصیل شما در هر مقطع اعتبار ویزای شنگن مشخص می ­شود. به عنوان مثال برای دوره ­ی 4 ساله ­­ی لیسانس، اعتبار ویزای شنگن را نیز 4 سال در نظر می­گیرند. اما در مواردی که به قصد سفر توریستی یا بازدید می­خواهید ویزای شنگن دریافت کنید در این نوع سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن حتما بگویید که عاشق دیدن جاهای توریستی در هر جای دنیا هستید و مدت زمان کمتر از 3 ماه کافی نیست، اما اگر خیلی ضرورت داشته باشد تمام تلاش خود را خواهید کرد تا مدت زمان آن را کاهش داده و برنامه ریزی مجدد انجام دهید.

نامه وضعیت مالی خود را در بانک نشان می­ دهید؟

در اینگونه سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن وقتی از شما سؤال می­شود که امکان ارائه ­ی مدرکی خاص برای اثبات موضوعی خاص مثل نامه تمکن مالی بانک برای اثبات قدرت مالی برای تأمین مخارج زندگی، وجود دارد اصلا فکر نکنید و با تردید پاسخ ندهید و بلافاصله مدرک مورد نیاز را تقدیم کنید.

آیا به بورسیه­ ی تحصیلی نیز علاقه دارید؟

این نوع سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن نیز به گونه­ ای است که باید با بله یا خیر جواب دهید. در صورتی که مؤسسه یا دانشگاه مورد نظر شما بورسیه­ ی تحصیلی به شما اعطاء کرده، اسم بورسیه تحصیلی و نام مؤسسه یا دانشگاه اعطاء کننده به همراه مقدار پول تقدیم شده به همراه مدت زمان پوشش آن را به طور کامل ذکر کنید.

آیا بیمه سفر دارید؟

حتما از قبل بیمه سفر را خریداری کنید که برخی از کشورها مشخص می­کنند که این بیمه باید بتواند به عنوان مثال تا 300 هزار دلار را پوشش دهد و مطمئن باشید اگر تهیه نکرده باشید با مشکل جدی در مصاحبه مواجه خواهید شد.

آیا دوست دختر یا دوست پسر دارید؟

واضح و رک پاسخ دهید بله یا خیر. این سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن برای بررسی وابستگی عاطفی فرد به کشور مبدأ هست تا مطمئن شوند پس از اتمام دوره­ ی ویزا به کشور خود بازخواهند گشت.

آیا بچه هم دارید؟ چند ساله هستند؟ چه کار می ­کنند؟

در صورتی که بچه ندارید چون ازدواج نکرده­ اید یا ازدواج کرده­ اید ولی هنوز بچه دار نشده ­اید، کاملا واضح باید مشخص کنید. برخی مواقع هست که اگر از شما بخواهند تاریخ تولد فرزندان خود را بگویید شاید نتوانید به طور دقیق بیان کنید اما این نوع سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن به یک جواب کاملا درست و جامع نیاز دارند، پس مهم نیست هر تعداد فرزندی که دارید، مهم این است که تاریخ تولد دقیق آنها و اگر شاغل هستند عنوان شغلی دقیق آنها را ذکر کنید.

آیا خانواده یا آشنایی در کشورهای عضو حوزه­ ی شنگن دارید؟

در صورتی که خانواده یا آشنایی ندارید که جواب می ­دهید خیر، هیچ آشنایی ندارید. اما اگر آشنا، فامیل یا اعضای خانواده ­­ی شما در هر تعداد از کشورهای عضو شنگن زندگی می­کنند و حتی به صورت موقت در حال حاضر و در زمان مصاحبه سکونت دارند باید با ریز جزئیات مشخص کنید در غیر این صورت حتی اگر فراموش کرده باشید تا اشخاص خاصی را نام ببرید، افسر مهاجرت آن را طفره رفتن از جواب دادن به سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن تلقی خواهد کرد.

آیا دوست و آشنایی در دانشگاهی که انتخاب کرده ­اید دارید؟

در صورتی که شخصی وجود دارد که در دانشگاه انتخابی شما دوست یا آشنای شما محسوب می­شود حتما به صورت دقیق مشخص کنید. اینگونه سؤالات مصاحبه ­ی ویزای شنگن بسیار حائز اهمیت هستند.

آیا مالیات پرداخت می­کنید؟

متأسفانه یکی از سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن که اکثر افراد در آن گیر می­افتند همین است. ابتدا که باید حتما جواب بله بدهید چون این تنها جوابی است که افسر مهاجرت می­خواهد از شما بشنود و پس از آن برگه پرداخت مالیات را باید ارائه کنید که ثابت کند مالیات را پرداخته ­اید و شهروند مسئولیت پذیری هستید.

آیا برای دانشگاه ­های دیگر هم درخواست فرستاده بودید؟

در این سؤالات مصاحبه ­ی ویزای شنگن فقط صداقت شما مهم است و برای افسر مهاجرتی اهمیتی ندارد که در اولین دانشگاه درخواست داده شده، دعوتنامه و پذیرش گرفته ­اید یا در دهمین درخواست خود، فقط صادق باشید.

آیا سابقه­ ی سفر به خارج از کشور داشته ­اید؟

باز هم مشابه سؤال قبلی صادقانه جواب دهید و اگر جواب مثبت است تاریخ و نام کشور مقصد را مشخص کنید.

چطور این دانشگاه را انتخاب کردید؟ و چرا؟

در این سؤالات مصاحبه­ ی ویزای شنگن مشخص کنید که با جستجو در سایت­ های رتبه بندی معروف مثل Top University برمبنای رده بندی QS، سپس میزان مقالات معتبر خروجی و امکانات تفریحی و علمی دانشگاه باعث شده که این دانشگاه را انتخاب کنید.

منابع:

 

 

 

  

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 4   میانگین: 4/5]

Call Now Button