معرفی دانشگاه­ های برتر مجارستان در سال 2020

مجارستان یکی از کشورهای پرطرفدار و محبوب در نزد دانشجویان بین المللی است که از مهم­ترین دغدغه ­های این افراد پیدا کردن دانشگاه ­هایی با رتبه ­های جهانی مناسب است تا پس از فارغ التحصیلی از لحاظ اعتبار مدرک و ورود به بازار کار مشکلی نداشته باشند. در این بخش قصد داریم به معرفی دانشگاه­ های برتر مجارستان در سال 2020 طبق نظام رتبه بندی QS بپردازیم.

  • University of Szeged:

از دانشگاه­ های برتر مجارستان که واقع در شهر بسیار امن Szeged است و از دانشگاه ­های محبوب و پرطرفدار قاره ­ی اروپاست. رتبه­ی جهانی این دانشگاه 501 است که جزء دانشگاه ­های دولتی و با حدود 17600 دانشجو است که از این تعداد حدود 20% آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهند.

از دانشگاه ­های برتر مجارستان برای علاقه مندان به شاخه ­های علومی همچون کشاورزی، دندانپزشکی، هنر، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، مهندسی، علوم بهداشتی و مطالعات اجتماعی، پزشکی، قانون و علوم سیاسی، داروسازی، موسیقی، آموزش و انفورماتیک است.

  • University of Debercen:

از دانشگاه­ های برتر مجارستان از نوع دولتی که در رتبه­ ی 601 دنیا در سال 2020 قرار دارد که هم اکنون با حدود 22 هزار دانشجوی بین المللی یکی از بزرگ­ترین مؤسسات عالی مجارستان به حساب می ­آید که در زمینه ­ی چاپ مقالات معتبر در ژورنال­ های معروف جهان در سطح High قرار گرفته است.

چنانچه قصد تحصیل در این دانشگاه که از دانشگاه ­های برتر مجارستان در رنکینگ جهانی است را دارید، بد نیست بدانید که در شاخه ­های مختلفی همچون علوم غذایی و کشاورزی، مدیریت محیط زیست، دندانپزشکی، اقتصاد و تجارت، مهندسی، داروسازی، سلامت عمومی، موسیقی، پزشکی، علوم و فناوری، علوم انسانی، انفورماتیک و قانون از سرتاسر دنیا دانشجو می­ پذیرد.

  • Eötvös Loránd University:

از جمله دانشگاه­ های برتر مجارستان و از نوع دولتی که در سال 2020 در رتبه­ ی 651 جهان قرار گرفته که حدود 24 هزار دانشجو را در خود جای داده است که از این تعداد 9% آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده ­اند. این دانشگاه در زمینه ­ی چاپ مقالات معتبر در ژورنال­ های مشهور در سطح Very High قرار دارد.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی مثل هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتری، روانشناسی، مهندسی و فناوری، قانون، علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، آموزش، علوم اجتماعی و علوم زندگی دانشجو می­ پذیرد.

  • University of Pécs:

از دانشگاه ­های برتر مجارستان با رتبه­ ی 651 در جهان که حدود 22 هزار دانشجو داشته و از این تعداد 22% آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده ­اند. این دانشگاه دولتی از لحاظ چاپ مقالات معتبر در ژورنال­ های مشهور در سطح High قرار گرفته است.

قابل توجه شما متقاضیان عزیز که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید، هم اکنون در شاخه ­های هنر و علوم انسانی، علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، قانون، آموزش و علوم کامپیوتر دانشجو می ­پذیرد.

  • Budapest University of Technology and Economics:

یکی دیگر از دانشگاه­ های برتر مجارستان از نوع دولتی با رتبه ­ی 800 جهانی که تعداد دانشجویان آن به حدود 20 هزار نفر می­ رسد که از این تعداد 7% آنان بین المللی هستند و از حیث سطح جهانی در چاپ مقالات در ژورنال­ های معتبر، Very High محسوب می­گردد.

شاخه ­هایی که این دانشگاه در آن دانشجو می ­پذیرد شامل: مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیکی، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر و روانشناسی است.

  • Corvinus University of Budapest:

آخرین مورد از دانشگاه ­های برتر مجارستان با رتبه ­ی 800 در جهان طبق رتبه بندی QS در سال 2020 که تعداد دانشجویان آن به حدود 10 هزار نفر می ­رسد که از این تعداد 15% آن بین المللی هستند و از حیث چاپ مقالات معتبر در سطح Very High است.

این دانشگاه در شاخه ­های علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد و علوم کامپیوتر دانشجو می ­پذیرد.

منابع:

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate