کار ضمن تحصیل در مجارستان، پروسه­ ای مشکل برای دانشجویان بین المللی خارج از EU

کار ضمن تحصیل در مجارستان نیز همانند هر کشور دیگری سختی ­ها و البته محدودیت­ های خاص خود را دارد که تا حدی این پروسه را برای دانشجویان بین المللی خارج از حوزه EU دشوار کرده است. البته کسانی که دوره انترنی داشته باشند هیچ مشکلی ندارند و فارغ از ملیت خود می­توانند در شرکت ­های خصوصی و دولتی فعال در زمینه درسی مشغول به کار شوند و تجربه کاری در محیط این کشور را نیز کسب کنند.

چطور می­توان در مجارستان ضمن تحصیل مشغول به کار شد؟

اکثر شرکت ­ها در مجارستان با دانشگاه ­ها همکاری دارند و نمایشگاه ­های شغلی برگزار می­کنند تا دانشجویان با استعداد و مفید برای کار جذب شوند و شما نیز به عنوان دانشجو تنها کافیست برای پذیرش کار ضمن تحصیل در مجارستان، CV خود را به اداره کار دانشگاه تحویل دهید تا در این نمایشگاه دعوت شده و بیشتر با شرکت­ها آشنا شوید. در این نمایشگاه ­ها شرکت­ های مختلف ابتدا معرفی از خود ارائه کرده و سپس پوزیشن­ های مورد نیاز خود را عنوان می­کنند تا دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در مجارستان فرم درخواست پر کنند.

البته توجه داشته باشید که لازمه اشتغال به کار در چنین کشورهایی این است که دانشجویان خارج از حوزه EU مجوز کار دریافت کنند که البته دانشجویان با دوره ­های انترنی نیاز ندارند.

چند ساعت در هفته می­تواند ضمن تحصیل در مجارستان کار کرد؟

طبق قوانین کلی موجود در کشور مجارستان در اکثریت مواقع می­توانید 24 ساعت در هفته کار کنید به شرطی که برنامه واحدهای درسی شما خیلی سنگین نباشد و به درس شما لطمه­ای وارد نگردد. در برخی مواقع نیز اگر در مجوز اقامت شما ذکر شده باشد می­توانید تا 40 ساعت در هفته نیز کار کنید.

کدام شرکت ­ها همیشه پیشنهاد کار ضمن تحصیل در مجارستان دارند؟

توصیه ما این است که برای کار در شرکت ­ها همیشه شرکت ­های بین المللی را انتخاب کنید تا با زبان انگلیسی نیز امکان اشتغال به کار وجود داشته باشد در غیر این صورت یکی از شروط اشتغال به کار ضمن تحصیل در مجارستان برای شرکت­های بومی، تسلط به زبان مجاری است. بهترین شرکت­ها جهت اشتغال به کار عبارتند از:

  • ExxonMobil
  • GE
  • Shell
  • Vodafone
  • Morgan Stanley
  • T-Mobile

چطور می­توان از فرصت ­های شغلی جدید در مجارستان مطلع شد؟

شما متقاضیان عزیز می­توانید با مراجعه به وب سایت www.studyinbudapest.com و دانلود اپلیکیشن موبایلی آن از آخرین شغل­های جدید و فرصت­ های باقیمانده مطلع شوید و برحسب شرایط کلی برای آنها اقدام کنید.

[adning id=”3152″]

منابع:

 

 

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button