بررسی هزینه­ های زندگی در ایرلند، کشوری محبوب برای مهاجران

در این مطلب قصد داریم هزینه­ های زندگی در ایرلند را شرح دهیم و در انتها نیز آمار و ارقام بسیار جالبی را برای شما بازگو کنیم که به شفاف سازی آمار داده شده که مطابق با سال 2020 هستند کمک زیادی خواهد کرد. ضمنا اعدادی که بیان خواهند شد به صورت میانگین هستند و بسته به سبک زندگی افراد مختلف، هزینه­ های زندگی در ایرلند می­ تواند بیشتر یا کمتر از این مقادیر باشد.

اما بد نیست قبل از اینکه به هزینه­ های زندگی در ایرلند بپردازیم به دلایلی اشاره کنیم که افراد زندگی در این کشور را ترجیح می‌دهند:

  • کیفیت زندگی بسیار بالا
  • تنوع غذایی زیاد
  • تاریخ و فرهنگ بسیار غنی
  • سطح آموزشی بسیار بالا و روابط علمی غنی با دانشگاه­ های مطرح جهان
  • نزدیکی به اروپا برای سفرهای آخر هفته
  • تناسب میزان روزهای کاری با تعطیلی
  • مردمی واقعا خونگرم و مهمان نواز و اهل شوخی و خنده

اجاره خانه: یکی از مهم­ترین هزینه ­های زندگی در ایرلند، هزینه ­های اجاره خانه است. معمولا به طور میانگین برای اجاره کردن یک خانه تک خوابه حدود 1200 یورو در مرکز شهر و در خارج از آن و یا در شهرهای کوچک­تر حدود 1000 یورو در ماه باید بپردازید که برای خانه ­هایی با سه اتاق خواب به ترتیب به 2 هزار تا 1700 یورو می­رسد. از این حیث در مقایسه با ایران حدود 138% گران­تر است.

خورد و خوراک: یکی دیگر از هزینه ­های زندگی در ایرلند که بسیار حیاتی است در رابطه با خورد و خوراک است که اگر قصد داشته باشید وعده غذایی آماده در رستوران میل کنید به ازای دو نفر در یک رستوران متوسط بابت هر وعده باید حدود 60 یورو بپردازید و از این حیث نسبت به ایران 198% گران­تر است.

ولی اگر تصمیم دارید تا غذای خانگی تهیه کنید تقریبا هر لیتر شیر 0.96 یورو، هر کیلوگرم برنج 1.5 یورو، هر شانه 12 تایی تخم مرغ حدود 2.5 یورو، هر کیلوگرم گوشت حدود 9 یورو، هر کیلوگرم سیب زمینی 2.5 یورو و هر کیلوگرم پیاز نیز حدودا 1.2 یورو خواهد بود که در مجموع بین 150 تا 200 یورو در ماه خواهد شد که نسبت به ایران 77% گران­تر است.

حمل و نقل: فاکتور بعدی در هزینه­ های زندگی در ایرلند، حمل و نقل است که می­توانید با خرید بلیط ماهانه­ به ارزش 120 یورو تمامی سفرهای خود را با حمل و نقل عمومی انجام دهید در غیر این صورت تعرفه­ هر کیلومتر تاکسی، 1.4 یورو خواهد بود.

قبوض: پرداخت قبوض نیز مسأله ­ای که باید جزء هزینه ­های زندگی در ایرلند حساب کرد که حدودا برای یک آپارتمان 85 متری، 150 یورو خواهد شد و تعرفه­ اینترنت ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه یا بیشتر با ترافیک نامحدود نیز حدود 50 یورو در ماه می­باشد.

کلاس ­های ورزشی تفریحی: برای شرکت در کلاس ­های ورزشی – تفریحی نیز چنانچه به آن عادت دارید باید حدود 45 یورو در ماه به ازای هر نفر در نظر بگیرید.

نکته: توجه داشته باشید که با وجود گران­تر بودن هزینه­ های زندگی در ایرلند نسبت به ایران، ولی یک فاکتور اساسی را باید در نظر داشته باشید که قدرت خرید مردم در ایرلند نسبت به ایران، 256% بیشتر است.

نکته: هزینه­ های زندگی در ایرلند به ازای هر نفر در ماه حدود 2800 یورو می­باشد. از این حیث در بین کشورهای اروپای غربی دومین کشور و نسبت به 94% کل کشورهای دنیا با ارزش بالای زندگی، برای زندگی گران قیمت­تر محسوب می­شود.

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button