معرفی دانشگاه ­های برتر ایرلند: آپدیت 2020

مهم­ترین دغدغه ­ی کسانی که قصد دارند به قصد تحصیل وارد ایرلند شوند، آشنایی با دانشگاه ­های برتر ایرلند است که در سال 2020 طبق نظام رتبه بندی QS در رده ­های بالا بوده و جزء 500 دانشگاه برتر جهان باشند. به جز هزینه ­های تحصیلی، مواردی همچون نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان (نشان دهنده ­ی مقبولیت و معروف بودن دانشگاه در سطح جهانی)، میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی (نشان دهنده ­ی قوی بودن سیستم آموزشی و کادر علمی)، به همراه شاخه ­های علمی که در آن پذیرش دانشجو صورت می­ گیرد، بسیار مهم هستند که در مورد دانشگاه­ های برتر ایرلند اشاره خواهیم داشت. در ادامه 5 مورد از دانشگاه ­های برتر ایرلند را معرفی می­کنیم:

Trinity College Dublin, The University of Dublin:

از جمله دانشگاه­ های برتر ایرلند که در سال 2020، رتبه­ ی 108 را دریافت کرده است و جزئی از دانشگاه ­های دولتی ایرلند است. هم اکنون در این دانشگاه 17 هزار دانشجو حضور دارند که از این تعداد 30% آن را دانشجویان بین المللی شامل می ­شوند. این دانشگاه از حیث چاپ مقالات معتبر در ژورنال­های مشهور جهان در سطح Very High قرار دارد.

این دانشگاه در شاخه­های علومی همچون علوم فیزیک، علوم اجتماعی، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، روانشناسی، آموزش، قانون، علوم کامپیوتر، سلامت بالینی و پیش بالینی دانشجو می­پذیرد.

  • University College Dublin:

از جمله دانشگاه­های برتر ایرلند با رتبه­ی 185 در سال 2020 که جزئی از دانشگاه­های دولتی است که حدود 30 هزار دانشجو را در خود جای داده که از این تعداد 29% آن را دانشجوی بین المللی تشکیل داده است. سطح Very High نیز به عنوان میزان معین شده برای چاپ مقالات معتبر در ژورنال­ های خارجی اعلام شده است.

این دانشگاه در شاخه ­های علوم مختلفی همچون علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم کامپیوتر، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی، مهندسی و تکنولوژی، روانشناسی، آموزش، علوم فیزیک، قانون، سلامت بالینی و پیش بالینی دانشجو می ­پذیرد.

  • National University of Ireland Galway:

از جمله دانشگاه­ های برتر ایرلند که رتبه­ ی جهانی آن در سال 2020، 259 اعلام گردیده و حدود 15 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 17% آن بین المللی هستند. این دانشگاه دولتی از حیث چاپ مقالات معتبر در سطح High قرار دارد.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی، آموزش، علوم فیزیک، سلامت بالینی و پیش بالینی، تجارت و اقتصاد، قانون، روانشناسی، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، مهندسی و فناوری دانشجو می ­پذیرد.

  • University College Cork:

از جمله دانشگاه ­های برتر ایرلند با رتبه ­ی 310 در جهان در سال 2020 و از دانشگاه ­های دولتی است که جمعیت دانشجویان آن به حدود 15500 نفر می­رسد که از این تعداد 18% آن بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات آن در سطح Very High قرار دارد که همگی در ژورنال­ های معتبر دنیا چاپ می ­شوند.

این دانشگاه در شاخه­­ هایی نظیر علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، قانون، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی دانشجو می ­پذیرد.

  • University of Limerick:

از جمله دانشگاه ­های برتر ایرلند که رتبه ­ی جهانی آن در سال 2020، 521 است و جزئی از دانشگاه ­های دولتی است. تعداد دانشجویان آن 15 هزار نفر است که از این تعداد 17% آن بین المللی هستند. مقدار مقالات چاپ شده از این دانشگاه در سطح جهانی، در سطح High است.

از جمله دانشگاه ­های برتر ایرلند که در شاخه­ های علوم فیزیک، آموزش، علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی، روانشناسی، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی، تجارت و اقتصاد، قانون، علوم کامپیوتر و علوم زندگی، دانشجو می ­پذیرد.

منابع:

 

 

 

    

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate