معرفی دانشگاه پلی تکنیک تورین و امکانات آموزشی مجهز 

 دانشگاه پلی تکنیک تورین یکی از دانشگاه­ های دولتی و بسیار با سابقه­ کشور ایتالیاست که سال تأسیس آن به 1859 برمی ­گردد که بیش از 160 سال از آن می­ گذرد و در طی این سال­ها توانسته به پیشرفت­ های عظیمی در آموزش و اعتبار جهانی دست پیدا کند و قدیمی­ ترین دانشگاه فنی این کشور محسوب می­ شود.

 دانشگاه پلی تکنیک تورین در شمال غربی ایتالیا واقع شده و در شهرهایی همچون تورین، آلساندریا، موندووی، وِررس و کاستل دل والنتینو دارای پردیس دانشگاهی است که مجموعا 35000 هزار دانشجو را در خود جای داده که 14% آن بین المللی هستند (بیشترین میزان بین دانشگاه­ های ایتالیا) و با حدود 360 دانشگاه سرتاسر جهان توافق نامه­ همکاری علمی و اعزام دانشجو امضاء کرده است.

طبق رتبه بندی QS در سال 2020 دانشگاه پلی تکنیک تورین دارای رتبه­ جهانی 348 و رتبه­ 25 در بین دانشگاه ­های فنی دنیا را دارد. این دانشگاه از نظر امکانات رفاهی، خوابگاهی و تغذیه­ ای بسیار مجهز بوده و نرخ چاپ مقالات علمی در آن بسیار بالا است و حدودا سالی 800 مقاله به چاپ می­ رسد!

رشته­ های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پلی تکنیک تورین

رشته ­های ارائه شده در مقطع لیسانس: فناوری و علوم کاربردی، مهندسی غذا و مواد شیمیایی، مهندسی مواد، طراحی و معماری، طراحی و ارتباطات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی رسانه و سینما، مهندسی ساختمان، مهندسی انرژی، مهندسی الکتریک، مهندسی الکترونیک، مهندسی فیزیک

رشته­ های ارائه شده در مقطع فوق لیسانس: مهندسی و علوم داده، مهندسی مواد، فیزیک سیستم­ های پیچیده، طراحی سیستمی، مهندسی رسانه و سینما، مهندسی مکاترونیک، ICT برای جوامع پیشرفته، مهندسی هسته ­ای و انرژی، مهندسی نفت و پتروشیمی، مدیریت و مهندسی، مهندسی ریاضی، مهندسی اتومبیل، مهندسی زیست پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی شهری

رشته ­های ارائه شده در مقطع دکتری: انرژتیک، مهندسی محیط زیست و شهری، فناوری و علوم مواد، معماری: تاریخچه و پروژه، علوم جراحی – پزشکی و مهندسی زیستی

با تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین علاوه بر حضور در دانشگاهی رده بالا و معتبر در سطح جهانی و بهره گیری از سیستم آموزشی پیشرفته، فرصت ­های شغلی بی نظیری را نصیب خود خواهید ساخت.

 

[adning id=”3142″]

 

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button