معرفی دانشگاه­ های برتر ایتالیا جهت ادامه تحصیل در سال 2020:

در این قسمت قصد داریم به معرفی دانشگاه ­های برتر ایتالیا بپردازیم که در سال 2020 طبق رتبه بندی QS بهترین رتبه ­ها را به ترتیب کسب کرده ­اند. هر یک از دانشگاه­ های برتر ایتالیا در این مطلب از حیث تناسب بین تعداد دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان که نشان دهنده­ ی محبوبیت جهانی هر یک از دانشگاه ­های برتر ایتالیا هست، میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی و شاخه ­های پذیرنده در علوم مختلف بررسی خواهیم کرد تا در کنار سنجش عیار و قدرت علمی، رشته­ ی مورد نظر خود را نیز بررسی کنند که آیا دانشگاه منتخب پذیرش دارد یا خیر. با ما همراه باشید تا به ترتیب دانشگاه ­های برتر ایتالیا را ذکر کنیم.

Politecnico di Milano:

از دانشگاه­ های برتر ایتالیا با رتبه ­ی 149 در جهان که از دانشگاه­ های دولتی این کشور است. میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی در این کشور، Very High اعلام شده است. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه حدود 37 هزار نفر است که از این تعداد 17% بین المللی هستند.

شاخه­ های علمی که این دانشگاه در آن پذیرش دانشجو انجام می­دهد عبارتند از هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری و علوم کامپیوتر است.

  • Sant’Anna – Scuola Universitaria Superiore Pisa:

از دانشگاه­ های برتر ایتالیا با رتبه ­ی 177 که در سال 2020 توسط نظام QS مشخص گردید. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی این دانشگاه Very High است. تعداد دانشجویان فول تایم این دانشگاه حدود 776 نفر است که از این تعداد 19% بین المللی هستند.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، قانون، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی دانشجو می ­پذیرد.

  • Alma Mater Studiorum – University of Bologna:

از جمله دانشگاه ­های برتر ایتالیا که مشترکا در جایگاه 177 دنیا قرار گرفته است. در این دانشگاه دولتی حدود 65 هزار دانشجو حضور دارند که از این تعداد 12% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز در این دانشگاه Very High اعلام شده است.

شاخه­ های علمی که در این دانشگاه، دانشجو پذیرفته می­شود شامل: مهندسی و فناوری، روانشناسی، علوم کامپیوتر، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زندگی، علوم فیزیک، قانون، سلامت بالینی و پیش بالینی، آموزش، تجارت و اقتصاد هستند.

  • Sapienza University of Rome:

از جمله دانشگاه­ های برتر ایتالیا با رتبه ­ی 203 در جهان در سال 2020 است. در این دانشگاه دولتی حدود 74 هزار دانشجو در حال تحصیل فول تایم هستند که از این تعداد 6% بین المللی می­باشند. میزان خروجی چاپ مقالات معتبر بین المللی، Very High اعلام شده است.

شاخه­ هایی که در آن پذیرش دانشجو صورت می­گیرد عبارتند از: سلامت بالینی و پیش بالینی، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، قانون، روانشناسی، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، علوم زندگی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد و آموزش.

  • Scuola Normale Superiore di Pisa:

از دانشگاه ­های برتر ایتالیا با رتبه­ ی 204 در سال 2020 است که در این دانشگاه حدود 555 دانشجوی فول تایم قرار دارند که از این تعداد 11% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه نیز Very High است.

در این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون علوم فیزیک، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زندگی و علوم کامپیوتر دانشجو می­پذیرد.

  • Università di Padova:

از دانشگاه ­های برتر ایتالیا با رتبه ­ی جهانی 234 در جهان که در این دانشگاه دولتی حدود 45 هزار نفر است که از این تعداد 4% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی این دانشگاه نیز Very High اعلام شده است.

این دانشگاه در شاخه ­های علومی همچون هنر و علوم انسانی، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، علوم زندگی، روانشناسی، مهندسی و فناوری، قانون، تجارت و اقتصاد و علوم کامپیوتر دانشجو می­پذیرد.

  • University of Milan:

از دانشگاه ­های برتر ایتالیا با رتبه ­ی 302 در جهان که در این دانشگاه دولتی حدود 45 هزار دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد 6% بین المللی هستند. در این دانشگاه میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی به سطح Very High رسیده است.

در این دانشگاه در شاخه ­های علومی مانند تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، قانون، مهندسی و تکنولوژی، سلامت بالینی و پیش بالینی، هنر و علوم انسانی، علوم فیزیک و علوم اجتماعی دانشجو می­پذیرد.

  • Politecnico di Torino:

از دانشگاه های برتر ایتالیا با رتبه ­ی 348 در جهان که در این دانشگاه دولتی حدود 33 هزار دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد 13% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی این دانشگاه Very High است.

هم اکنون این دانشگاه در دو شاخه­ ی هنر و علوم انسانی و مهندسی و فناوری دانشجو می­پذیرد.

  • University of Trento:

از دانشگاه ­های برتر ایتالیا با رتبه­ ی جهانی 389 که در این دانشگاه دولتی حدود 13 هزار دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد 7% بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی نیز Very High اعلام شده است.

این دانشگاه در شاخه ­های علومی مانند هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، قانون، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم کامپیوتر دانشجو می­پذیرد.

  • University of Pisa:

از دانشگاه ­های برتر ایتالیا با رتبه ­ی 389 که در این دانشگاه دولتی 31 هزار نفر دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد 6% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز در این دانشگاه Very High است.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی مانند علوم فیزیک، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، قانون، مهندسی و فناوری، علوم کامپیوتر، سلامت بالینی و پیش بالینی و هنر و علوم انسانی دانشجو می­پذیرد.

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate