معرفی دانشگاه بولونیا به همراه انتخاب دلایل آن برای ادامه تحصیل

دانشگاه بولونیا که تاریخ تأسیس آن به سال 1088 میلادی برمی ­گردد، قدیمی­ترین دانشگاه­ ایتالیا و حتی جهان است که در زمینه­ علوم و هنر پیشرفت­ه ای بسیار زیادی داشته که زیبایی و هماهنگی بافت آن با شهر مثال زدنی است.

دانشگاه بولونیا دارای 221 رشته­ دانشگاهی است که 62 رشته­ آن به زبان انگلیسی تدریس می ­شوند و دارای 33 دپارتمان با بیش از 87 هزار دانشجو است! از جمله دلایلی که می­ توان برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی دانشگاهی برای آن مطرح کرد ارتباط نزدیک علمی این دانشگاه با دانشگاه­ های آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا و استرالیا نام برد.

دانشگاه بولونیا دارای چندین پردیس دانشگاهی در شهرهای بولونیا، روماگنا، چِزانا، فورلی، راوِنا و ریمینی و دفتر مرکزی دائمی در بوینس آیرس آرژانتین از سال 1998 است که ارتباط علمی – تحقیقاتی و ترانسفر دانشجویی نزدیکی است.

مدرک تحصیلی این دانشگاه برای فارغ التحصیلان آن به مثال پاسپورتی برای هر جای دنیا به منظور ادامه تحصیل و کار است چرا که با مهم­ترین دانشگاه­ های جهان در ارتباط می­ باشد و سطح آموزشی و تحقیقاتی بسیار بالایی دارد به نحوی که سطح چاپ مقالات معتبر آن Very High اعلام شده است. در حال حاضر در بین 5 دانشگاه برتر ایتالیاست (رتبه­ی 2) و رتبه­ آن طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2020، 177 است.

رشته­ های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه بولونیا و هزینه­ تحصیل

رشته­ های تحصیلی ارائه شده در مقطع لیسانس: رشته­ های ارائه شده در حوزه­ های کشاورزی، اقتصاد و مدیریت، آموزش، مهندسی و معماری، علوم انسانی، زبان ادبیات و ترجمه، حقوق، پزشکی، داروسازی و بیوتکنولوژی، علوم سیاسی، روانشناسی، علوم پایه، جامعه شناسی، علوم ورزشی، آمار و دامپزشکی است. به علت تعداد زیاد رشته ­­های مقطع لیسانس دانشگاه بولونیا به ذکر حوزه ­های هر یک بسنده کردیم که برای دریافت آخرین تغییرات به وب سایت دانشگاه مراجعه نمایید. شهریه‌ای حدود 1800 یورو در سال دارد.

رشته ­های تحصیلی ارائه شده در مقطع فوق لیسانس دانشگاه بولونیا: رشته­ های ارائه شده در حوزه­ی کشاورزی، اقتصاد و مدیریت، آموزش، مهندسی و معماری، علوم انسانی، زبان و ادبیات و ترجمه، پزشکی، داروسازی و بیوتکنولوژی، علوم سیاسی، روانشناسی، علوم پایه، جامعه شناسی، علوم ورزشی، آمار و دامپزشکی است. شهریه ­ای حدود 3000 یورو در سال دارد.

 

 

 

 

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button