چند نوع ویزای کار مالزی داریم؟

ویزای کار مالزی در سالیان اخیر متقاضیان بسیار زیادی پیدا کرده که به علت نرخ بیکاری بسیار پایین در این کشور، 3.3% در سال 2019، زیرساخت­ های اقتصادی قوی، روابط بین المللی مناسب، درآمد خوب و ساعت کاری متناسب با حقوق و تعطیلات سبب شده که تقاضا برای دریافت ویزای کار مالزی افزایش پیدا کرده و با این کار مهاجرت به این کشور نیز افزایش پیدا کند.

به طور کلی سه نوع حالت برای دریافت ویزای کار مالزی وجود دارد و در نتیجه سه نوع ویزای کار برای این کشور خواهیم داشت:

  • ویزای کار مالزی از نوع Employment: در این نوع، ویزای کار برای افرادی صادر می­ گردد که دارای مهارت فنی و دانش تخصصی بالایی بوده و توسط یک شرکت مالزیایی استخدام شده ­اند تا پست­ های بالایی مانند مدیریتی و غیره داشته باشند. این نوع ویزای کار مالزی از 1 تا 5 سال دارای مدت اعتبار متغیری است و قابل تمدید نیز هست. حداقل دستمزد شما نیز باید بین 3 تا 10 هزار رینگیت در ماه باشد.
  • ویزای کار مالزی از نوع Temporary Employment: این نوع ویزای 2 ساله برای افرادی صادر می­گردد که به آنها فقط اجازه­ کار در بخش ­هایی مانند تولید، ساخت و ساز، کشاورزی و زراعت داده شده باشد. یا برای زنانی صادر می­گردد که از کشورهای مورد تأیید مالزی بوده و قرار است در خانه­ رئیس خود از بچه­ های خردسال یا والدین وی مراقبت کنند. سن شما نیز باید بین 21 تا 45 سال باشد تا برای این نوع ویزای کار مالزی واجد شرایط باشید.
  • ویزای کار مالزی از نوع Professional: برای کسانی صادر می­گردد که بخواهند در مالزی نهایتا تا یک سال برای یکی از شرکت ­های بین المللی این کشور کار کنند.

هزینه و پروسه­ دریافت ویزای کار مالزی

برای دریافت ویزای کار مالزی یا باید از طریق سیستم آنلاین ESD کار پیدا کنید و قرارداد کاری خود را تقدیم کنید یا کارفرمای شما از طریق نهادهای مربوطه مجوزهای لازم را برای استخدام شما اخذ و نمونه­  کپی برابر اصل آن را برای شما ارسال کند.

سپس دپارتمان مهاجرت مالزی مدارک (فرم تکمیل شده به همراه امضاء، فرم قرارداد کاری، جدیدترین عکس، پاسپورت و کپی، نامه های رگولاتوری شرکتی که باید برای آن کار کنید) را بررسی کرده و در صورت تأیید نامه­ مجوز دریافت ویزا را برای شما صادر می­کند. اکنون اگر از کشوری باشید که برای ورود به مالزی نیاز به ویزا داشته باشید باید از کنسولگری یا سفارت مربوطه اقدام نمایید. و اگر از کشوری باشید که نیاز به دریافت ویزا نباشد با همان نامه­ مجوز نیز امکان مسافرت و دریافت ویزای کار مالزی وجود دارد.

هزینه­ دریافت ویزای کار مالزی نیز بسته به ملیت و نوع بخشی که برای آن کار خواهید کرد بین 595 تا 2035 رینگیت متغیر است.

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Call Now Button