معرفی برترین دانشگاه ­های مالزی

با توجه به اینکه دغدغه­ تمامی دانشجویان بین المللی که کشور مالزی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده ­اند، کیفیت بالا و قیمت مناسب است، لذا در این بخش قصد داریم به معرفی دانشگاه ­های برتر مالزی بپردازیم که در سال 2020 طبق رده بندی QS در جایگاه‌های برتر دنیا قرار گرفته ­اند و تحصیل در دانشگاه ­های برتر مالزی به منزله­ آینده­ شغلی و تحصیلی بهتری است.

  • University of Malaysia:

دانشگاه UM با رتبه­ 70 دنیا در سال 2020 جزء دانشگاه ­های برتر مالزی و دولتی است که حدود 16 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند که 20% آنها بین المللی می ­باشند. میزان مقالات چاپ شده در ژورنال ­های برتر دنیا در دانشگاه UM، بسیار بالا عنوان شده است.

هم اکنون این دانشگاه دارای شاخه ­هایی نظیر علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی، علوم زندگی، قانون، علوم کامپیوتر، روانشناسی، آموزشی، سلامت بالینی، هنر و علوم انسانی و اقتصاد و تجارت می ­باشد.

  • Universiti Putra Malaysia:

دانشگاه UPM یکی دیگر از دانشگاه­ های برتر مالزی با رتبه­ 159 در دنیاست که دانشگاهی دولتی محسوب شده و حدود 17 هزار دانشجو در خود جای داده که حدود 23% آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. میزان پذیرش مقالات خروجی این دانشگاه در ژورنال ­های برتر بین المللی نیز بسیار بالا عنوان شده است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه ­های علومی همچون هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، آموزش، علوم فیزیکی، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم اجتماعی، علوم زندگی، روانشناسی، تجارت و اقتصاد و علوم کامپیوتری دانشجو می ­پذیرد.

  • Universiti Kebangsaan Malaysia:

دانشگاه UKM نیز یکی دیگر از دانشگاه­ های برتر مالزی و دولتی با رتبه­ 160 در دنیاست که از بین 17500 دانشجوی پذیرش شده، 15% آن بین المللی می­ باشند. نرخ چاپ مقالات بسیار معتبر در ژورنال ­های معروف دنیا نیز بسیار بالا ذکر شده است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه ­های علومی نظیر مهندسی و فناوری، آموزش، هنر و علوم انسانی، قانون، علوم اجتماعی، علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، سلامت بالینی و پیش بالینی دانشجو می ­پذیرد.

  • Universiti Sains Malaysia:

از جمله دانشگاه ­های برتر مالزی و دولتی این کشور که رتبه­ جهانی آن 165 بوده و از حدود 17 هزار دانشجوی مستقر در آن 15% بین المللی است. میزان چاپ مقالات چاپ شده از این دانشگاه در ژورنال ­های معتبر بسیار بالا ذکر شده است.

هم اکنون این دانشگاه در زمینه­ علوم مختلفی همچون علوم زندگی، هنر و علوم انسانی، سلامت بالینی و پیش بالینی، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، علوم کامپیوتر و آموزش دانشجو می­ پذیرد.

  • Universiti Teknologi Malaysia:

یکی از دانشگاه­ های برتر مالزی با رتبه­ 217 در جهان که دانشگاهی دولتی است و از حدود 17403 دانشجوی پذیرش شده در آن حدود 14% آنان بین المللی هستند و میزان چاپ مقالات منتشر شده از این دانشگاه در ژورنال ­های معتبر بین المللی نیز بسیار بالا ذکر شده است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ هایی نظیر مهندسی و فناوری، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، آموزش و علوم کامپیوتر دانشجو می­ پذیرد.

  • UCSI Universiti Malaysia:

از جمله دانشگاه­ های برتر مالزی و خصوصی این کشور که در رتبه­ 442 جهان قرار دارد که تعداد دانشجویان آن در حال حاضر به حدود 5300 نفر می­ رسد و میزان چاپ مقالات معتبر این دانشگاه در سطح جهانی متوسط است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ های تجارت، فناوری اطلاعات، مهندسی، معماری و طراحی داخلی، علوم پزشکی و سلامت، علوم دارویی، علوم کاربردی، علوم اجتماعی و موسیقی، هنر و طراحی، مهمان نوازی و مدیریت گردشگری و آموزش دانشجو می­ پذیرد.

  • Universiti Teknologi Petronas:

از جمله دانشگاه ­های برتر مالزی و خصوصی آن که رتبه­ جهانی آن 482 اعلام شده است. هم اکنون دارای 5600 دانشجو است که از این تعداد 17% آن را بین المللی تشکیل می­ دهند و میزان چاپ مقالات آن نیز بسیار بالا ذکر شده است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه ­های علوم کامپیوتر، مهندسی و فناوری، علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد دانشجو می ­پذیرد.

  • Taylors University:

از جمله دانشگاه ­های برتر مالزی با رتبه­ 511 در جهان است که نرخ مقالات خروجی و معتبر آن بالا ذکر شده است. اکنون نیز حدود 5800 دانشجو دارد که حدود 35% آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده­ اند.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ های مهمانداری و گردشگری، حسابداری، معماری – ساخت و ساز و طراحی، هنرها و علوم لیبرال، رسانه و ارتباطات، پزشکی، علوم زیستی، داروسازی، محاسبه و IT، تجارت، آموزش، مهندسی، قانون، مطالعات غذایی و طراحی دانشجو می‌پذیرد.

  • Management and Science University:

از جمله دانشگاه­ های برتر مالزی با رتبه­ 541 در دنیا که میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی در آن در حد متوسط است که تعداد دانشجویان بین المللی در آن حدود 8800 دانشجو است و حدود 16% از آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده ­­اند.

هم اکنون در شاخه ­های مطالعات حرفه ­ای و مدیریت کسب و کار، علوم سلامت، مهندسی و IT، مدیریت، پزشکی، آموزش و علوم اجتماعی، داروسازی و مهمانداری و هنرهای خلاق دانشجو می ­پذیرد.

  • Universiti UTARA Malaysia:

از جمله دانشگاه ­های برتر مالزی و دولتی آن که در رتبه­ 591 جهان قرار گرفته است. نرخ چاپ مقالات معتبر بین المللی آن بسیار زیاد ذکر شده و تعداد 12400 دانشجو پذیرش نموده که از این تعداد 25% آنها بین المللی هستند.

هم اکنون در شاخه ­های قانون، علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، آموزش، علوم فیزیک و روانشناسی دانشجو می‌پذیرد.

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 5   میانگین: 5/5]

Translate