بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل در رشته های مهندسی : آپدیت 2020

با توجه به اهمیت و استقبال بسیار زیاد دانشجویان بین المللی در سرتاسر دنیا نسبت به تحصیل در رشته های مهندسی، در این مطلب قصد داریم در کنار معرفی بهترین کشورهای دنیا در زمینه­ ی تحصیل در رشته های مهندسی، بهترین گزینه را نیز پیشنهاد دهیم.

در لیستی که ارائه خواهیم کرد برای تحصیل در رشته های مهندسی  و جهت انتخاب بهترین کشور، فاکتورهایی نظیر تنوع فرهنگی، اعتبار مدرک، نرخ اشتغال به کار بعد از فارغ التحصیلی، میزان پیشرفته بودن سیستم آموزشی و محبوبیت آن نزد دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.

 

1- آمریکا:

کشور ایالت متحده آمریکا، قطعاً یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های مهندسی  است. بدلیل سیستم آموزشی و رفاهی – تفریحی بسیار پیشرفته، این کشور انتخاب برتر بیش از 900 هزار دانشجوی بین المللی در سرتاسر جهان در هر سال می ­باشد. با توجه به ارائه ­ی انواع شاخه ­های رشته ­ی مهندسی و در اختیار داشتن دانشگاه ­های تاپ جهانی، به عنوان معتبرترین مکان شناخته شده است. ضمناً با اشتغال در زمینه ­های مرتبط با تحصیل در رشته های مهندسی، بیشترین حقوق را نیز دریافت خواهید نمود.

2- انگلستان:

کشور انگلستان نیز نه تنها بهترین دانشگاه ­های دنیا را برای تحصیل در رشته های مهندسی  در اختیار دارد، بلکه قدیمی­ ترین و باسابقه­ترین­ دانشگاه ها نیز در این کشور قرار دارند که نمونه ­های شناخته شده ای از آنها دانشگاه های کمبریج و آکسفورد می ­باشد. با توجه به اینکه 40% محصولات تولید داخل این کشور در حوزه ­ی مهندسی است، تحصیل در رشته های مهندسی  در انگلستان از جایگاه بسیار ویژه ­ای برخوردار است و به همین دلیل تمامی دانشگاه­ های آن از بروزترین متدهای آموزشی و مجهزترین امکانات تشکیل شده ­اند.

3- استرالیا:

کشور استرالیا، نه تنها سیستم آموزشی بسیار قوی برای تحصیل در رشته های مهندسی  در اختیار دارد، بلکه از لحاظ فرصت­ های شغلی بسیار نیز در دنیا شهرت دارد. 6 دانشگاه برتر این کشور در 100 تای اول دنیا نشان از موفقیت متدهای آموزشی این کشور است. ضمناً بورسیه ­های تحصیلی خوبی نیز به دانشجویان بین المللی اعطا می­گردد و به دانشجویان فرصت کار ضمن تحصیل به صورت کارآموز نیز داده می ­شود.

4- کانادا:

مواردی که مشخص کردیم در مقایسه با کانادا باید در رتبه ­های بعدی باشند، چرا که تناسب بسیار خوبی بین کیفیت آموزشی و شهریه ­ی تحصیل در رشته های مهندسی  در تمامی مقاطع و حتی در دانشگاه تورنتو وجود دارد، ضمن اینکه امکان دریافت بورسیه­های تحصیلی نیز برای جمعیت زیادی از دانشجویان بین المللی وجود دارد. کشورهای گفته شده، سیستم آموزشی بسیار قوی و مطرحی در دنیا دارند ولی شهریه ­ی آنها بسیار زیاد است، در حالی که در کانادا چنین نیست و حتی بعد از فارغ التحصیلی می ­توانید ویزای کاری دریافت کرده و پس از 3 سال کار، اقامت دائم خود را دریافت نمایید.

ضمناً با تحصیل در رشته های مهندسی  در کانادا، نصف دوره­ ی فول تایم شما، جزئی از اقامت شما محسوب شده که با مجموع زمان ویزای کار در این کشور کار بسیار راحتی در کسب اقامت دائم خواهید داشت. در کنار این مزایای فوق العاده می ­توانید از تنوع فرهنگی بالا، جاذبه ­های دیدنی متنوع و تجهیزات آموزشی و تفریحی بسیار نیز لذت ببرید.

ارزان­ترین کشورهای دنیا برای تحصیل در رشته های مهندسی  در سال 2020:

در این قسمت قصد داریم ارزان­ ترین کشورهای دنیا را برای تحصیل در رشته های مهندسی  نام ببریم که البته به هیچ وجه حاکی از کیفیت آموزشی پایین و مدرک نامعتبر در دنیا نیست.

1-چین:

همه از سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی در کشور چین اطلاع داریم که بخش اعظمی از آن را مرهون پیشرفت مهندسی خود می­داند، به همین دلیل سرمایه گذاری­ های عظیمی برای تحصیل در رشته های مهندسی  در این کشور در نظر گرفته شده است. این کشور ضمن اینکه هزینه ­ی تحصیلی پایینی دارد، از کیفیت آموزشی و امکانات کاملا آماده و مهیا برای تجربه ­ی عالی تحصیل در خارج از کشور برخوردار می باشد.

2- مجارستان:

کشور مجارستان نیز در طی سال­ های اخیر توانسته تعدادی از دانشگاه ­های خود را وارد رتبه­ های برتر جهانی سازد و خود را به عنوان مقصدی معتبر در زمینه­ ی تحصیل در رشته های مهندسی  و غیره به دانشجویان بین المللی معرفی کند. کیفیت آموزشی بالا و بورسیه ­های تحصیلی این کشور را در لیست ما قرار داده است.

3- ایتالیا:

کشور ایتالیا، قطعاً یکی از ارزان­ترین و بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته های مهندسی  محسوب می ­شود که با داشتن بورسیه­ های تحصیلی متنوع و عالی در تمامی مقاطع، گزینه ­ای ایده ­آل برای دانشجویان سراسر دنیا و بخصوص ایرانیان است. با اینکه زبان رسمی آموزش در این کشور زبان ایتالیایی می باشد، اما برخی شاخه ­های مهندسی به انگلیسی نیز تدریس می­ شوند و با یادگیری زبان ایتالیایی می ­توانید از تخفیف شهریه نیز بهره مند شوید. ضمناً امکان کار ضمن تحصیل با ویزای دانشجویی برای دانشجویان حوزه­ ی اتحادیه ­ی اروپا به صورت نامحدود در هفته و برای دانشجویانی که ملیتی خارج از این اتحادیه داشته باشند تا سقف 20 ساعت در هفته امکان کار دارند که باز هم فوق العاده است.

دانشگاه­ های فلورانس، سیِنا، تورین، ونیز و بولوگنا از بهترین دانشگاه­ های ایتالیا برای تحصیل در رشته های مهندسی  هستند.

4- مالزی:

مالزی نیز قطعاً در لیست ارزان­ترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته های مهندسی  است که هم سیستم آموزشی قدرتمندی در اختیار دارد و هم اعتبار مدرکی که دریافت خواهید کرد بسیار بالاست و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

منابع:

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate