بهترین کشورهای دنیا جهت تحصیل در رشته مدیریت در سال 2020:

 

تحصیل در رشته مدیریت یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته­ های دنیا در نزد دانشجویان بین المللی محسوب می­شود که انتخاب بهترین دانشگاه برای آنها بسیار حائز اهمیت است، مخصوصاً برای کسانی که هزینه ­ی تحصیلی برای آنها چندان اهمیت نداشته باشد. در ادامه بهترین کشورهای دنیا را جهت تحصیل مدیریت ذکر می ­کنیم و در نهایت نیز بهترین­ ها را خواهیم گفت.

 

  • آمریکا:

قطعا باید انتظار آن را می ­داشتید که آمریکا در لیست ما برای بهترین کشورهای دنیا جهت تحصیل در رشته مدیریت قرار بگیرد. علاوه بر سیستم قوی آموزشی، بهره گیری از مجهزترین امکانات و تجهیزات رفاهی – تفریحی و زیرساخت­ های مناسب برای اشتغال به کار، دارا بودن چندین دانشگاه در رتبه­ های اول جهان آمریکا را در این لیست برای تحصیل در رشته مدیریت قرار داده است. بهترین دانشگاه ­های این کشور برای تحصیل در رشته مدیریت، دانشگاه هاروارد، استنفورد، شیکاگو و پنسیلوانیا هستند.

 

  • انگلستان:

قطعا انگلستان باید در لیست بهترین دانشگاه ­های دنیا جهت تحصیل در رشته مدیریت قرار بگیرد که نه تنها امکانات آموزشی بسیار قوی دارد بلکه ارتباطات قوی نیز با دانشگاه­ های برتر دنیا برقرار کرده و همین امر امکان فرصت­ های مطالعاتی را فراهم ساخته است. همچنین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می­ توانند از فرصت­ های شغلی بی نظیر پیش روی خود استفاده کرده و بین 4 تا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی نیز در این کشور بمانند. امکانات رفاهی – تفریحی بسیار مجهز و در اختیار داشتن دانشگاه ­های تاپ از دلایل دیگر انتخاب شما برای تحصیل در رشته مدیریت در این کشور باید باشد. دانشگاه ­های برتر این کشور برای تحصیل در رشته مدیریت، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه وارویک، دانشگاه ادینبورگ و غیره هستند.

 

  • استرالیا: 

استرالیا نیز با پیشرفت­ های زیاد در طی سالیان اخیر در زمینه ­ی رشته ­های مختلف دانشگاهی از جمله تحصیل در رشته مدیریت به یکی از کشورهای مهم تبدیل شده، ضمن اینکه در کنار فرصت­ های تحصیلی بسیار کیفیت آموزشی بسیار بالایی نیز داشته و مدرک اعطایی نیز بسیار معتبر است و تا 2 سال می­توانید پس از فارغ التحصیلی اقامت داشته باشید تا کار پیدا کنید. بهترین دانشگاه ­های این کشور، دانشگاه ملبورن، دانشگاه ولز جنوبی، دانشگاه موناش و غیره هستند.

 

  • کانادا: 

تاپ ترین کشور برای تحصیل در رشته مدیریت در دنیا برای ایرانیان، کشور کاناداست. نه تنها سیستم آموزشی بسیار قوی و فرصت­های شغلی بی نظیر در شرکت ­ها و کمپانی ­های معروف داخلی و بین المللی سبب محبوبیت این کشور شده بلکه مدرکی بسیار معتبر، تنوع فرهنگی بالا و بورسیه­ های عالی نیز مزید بر علت هستند. همچنین فارغ التحصیلان اجازه دارند تا 3 سال بعد نیز در این کشور اقامت داشته باشند تا با اخذ ویزای کار اقامت دائم بگیرید. بهترین دانشگاه ­های کشور کانادا برای تحصیل در رشته مدیریت، دانشگاه یورک، دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه کوئین و آلبرتا و وسترن هستند. 

البته کشورهایی نظیر آلمان، سنگاپور، سوئیس و غیره نیز در این لیست هستند اما قصد داشتیم به 3 مورد از برترین­ ها و کانادا نیز به عنوان تاپ ترین کشور برای تحصیل در رشته مدیریت برای دانشجویان بین المللی بسنده کنیم.

 

 

ارزان­ترین کشورهای دنیا برای تحصیل در رشته مدیریت در سال 2020

در کنار بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل در رشته مدیریت بد نیست با لیستی از ارزان­ترین کشورهای جهان نیز در این زمینه آشنا شوید که البته به معنای آن نیست که سیستم آموزشی ضعیفی در این کشورها وجود داشته باشد.

  • نروژ:

نروژ از جمله کشورهای ارزان دنیا برای تحصیل مدیریت محسوب می­شود که دارای دانشگاه ­های برتر آموزشی در دنیا مانند دانشگاه اُسلو، بِرگِن و نورد نیز هستند، هر چند هزینه­ های زندگی چندان ارزان قیمت نیست. با این حال اعتبار مدرک اعطا شده بسیار بالا بوده و یکی از بهترین مقاصد دنیاست.

  • تایوان:

کشور تایوان نه تنها در لیست ارزان­ترین کشورهای دنیا برای تحصیل مدیریت محسوب می ­شود، بلکه یکی از امن­ترین و پیشرفته­ترین کشورها در زمینه ­ی سیستم آموزشی قدرتمند نیز است و دارای دانشگاه ­هایی با رتبه ­های برتر جهانی از جمله دانشگاه ملی تایوان، چنگ کونگ و علم و صنعت ملی تایوان می ­باشد.

  • آلمان:

آلمان به کشوری با هزینه­ ی تحصیلی بسیار پایین و حتی رایگان در دانشگاه­ های دولتی معروف است و در زمینه­ ی رشته­ ی مدیریت نیز، یکی از معتبرترین مدارک دنیا را اعطا می­کند. کشوری با فرهنگ غنی، کیفیت آموزشی بسیار بالا، بورسیه ­های تحصیلی برای تمام مقاطع و حتی هزینه ­های زندگی مقرون به صرفه این کشور را در لیست ما قرار داده است.

  • مالزی:

اما بهترین کشوری که می­توانیم در مورد تحصیل در مدیریت نام ببریم که هزینه ­های تحصیلی و زندگی بسیار پایینی دارد، مالزی است و جالب اینکه هزینه ­های پایین نه تنها از کیفیت آموزشی دانشگاه­ های آن نکاسته، بلکه بهترین دانشگاه ­های دنیا با اعتبار فوق العاده بالا را نیز دارد. دانشگاه کِبَنگسان، دانشگاه تکنولوژی مالزی و دانشگاه پوترا بهترین دانشگاه ­های این کشور برای مدیریت هستند.

قطعا کشورهای دیگری نیز مانند فرانسه، مکزیک، سوئد و آرژانتین نیز در این لیست قرار دارند، اما ما به بهترین­ها بسنده کردیم. 

 

منابع:

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate