چرا توصیه نامه استاد در دریافت پذیرش دانشگاه بسیار مهم است؟

 

توصیه نامه استاد یا Letter of Recommendation یا به اختصار LOR نامه¬ای است که استاد یا پروفسوری که با آن کار کرده اید برای شما می نویسد که اگر بتوانید برای پذیرش دانشگاه در هر کشوری از 2 یا 3 استاد توصیه نامه بگیرید فوق العاده است. بگذریم از اینکه برخی از دانشگاه برای پذیرش آن را در لیست مدارک اصلی قرار می دهند چرا که توصیه نامه استاد مشخص می کند که تا چه میزان شایستگی شما تأیید شده است و میزان عملکرد شما از لحاظ علمی بسیار مورد تأیید است.
ضرورت داشتن LOR یا توصیه نامه استاد این است که دانشگاه هایی که شما برای دریافت پذیرش آنها اقدام می کنید بجز اینکه رزومه تحصیلی، مدارک زبان و نمرات آنها و دانشگاه محل فارغ التحصیل را چک کنند هیچ شناختی از شما ندارند، البته این به معنای بی ارزش بودن این مدارک نیست، اما داشتن توصیه نامه استاد تعریف دقیق و کاملا معتبری از شما از لحاظ علمی، فنی، تجربه و اخلاقی است. مخصوصا توصیه نامه در مواقعی امتیاز بسیار ویژه ای محسوب می شود که از طرف استادی به صورت کتبی و با امضاء نوشته شود که این فرد در دانشگاه مدنظر شما قبلا تحصیل کرده و فرد موفقی بوده باشد.
اما توصیه نامه استاد باید کامل باشد یعنی به تمامی دستاوردها، ویژگی ها و مهارت های خاص به همراه اطلاعات تماس ایمیلی معتبر شخص استاد در آن قرار گرفته باشد تا در صورت نیاز دانشگاه مورد نظر با استادی که توصیه نامه نوشته در تماس باشند. اما نگران نباشید ما در ارائه راهنمایی های لازم به منظور نگارش حرفه ای و اصولی LOR تمامی موارد را به شما علاقه مندان انتقال خواهیم داد.
اما نکته مهمی که سؤال بسیاری از شما عزیزان نیز هست و باید به آن اشاره کنیم این است که توصیه نامه استاد تأثیر خاصی در دریافت فاند نخواهد داشت بجز در مواردی که شرط ارائه درخواست فاند، مهارت خاصی باشد که توصیه نامه در اثبات آن کمک خواهد کرد.

 

 

سرتیفیکیت تخصصی یا Certificate چه تأثیری در پذیرش دانشگاه و فاند دارد؟
همانطور که می دانید سرتیفیکیت  تخصصی یا Certificate مشخص می کند که شما در یک مهارت یا حوزه خاص تجربه کافی دارید و به طور خاص و حرفه ای در یک زمینه مشخص مطالعه کرده اید که این مطالعه می¬تواند به شکل تئوری، عملی و یا ترکیبی از این دو حالت باشد که بیشتر توسط کالج ها ارائه می گردد و هر سال به تعداد متقاضیان آنها افزوده می شود.
داشتن چنین گواهینامه های تخصصی به شما کمک خواهد کرد تا خود را به عنوان دانشجویی حرفه ای و با زمینه دانش فنی و تئوری کافی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نشان دهید. البته توجه داشته باشید که در دریافت فاند بسته به اینکه دولتی یا دانشگاهی باشد و اینکه چه شرایطی گذاشته باشد شاید دارای اهمیت و یا فاقد ارزش خاصی باشد.
ذکر این نکته بسیار ضروری است که در انتخاب دوره های تخصصی کالج ها که در انتها به شما سرتیفیکیت تخصصی اعطاء می شود سعی کنید به رشته ی تحصیلی مقطع قبلی و آینده مخصوصا برای پذیرش دانشگاه مرتبط باشد. اما چنانچه برای بازار کار قصد شرکت در چنین دوره هایی دارید ابتدا در دوره های تخصصی حرفه¬ای شرکت کنید که بازار کار به آن نیاز شدید دارد و سپس سعی کنید تا حد امکان مرتبط با رشته ی تحصیلی باشد.
مؤسسه مهاجرتی آریا مهر با سابقه بیش از 10 سال در اعزام متقاضیان به خارج از کشور، ارائه نکات کلیدی نگارش صحیح و اصولی LOR و همچنین ثبت نام متقاضیان در بهترین دوره¬های کالج برای دریافت سرتیفیکیت تخصصی متناسب با شرایط هر متقاضی، به انتخاب برتر و معتبر در داخل کشور تبدیل شده است. شما متقاضیان گرامی می¬توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در هر مورد با اطلاعات درج شده در انتهای همین مطلب تماس حاصل فرمایید.

منابع:
1- https://www.gyandhan.com/blogs/importance-of-lor
2- https://www.northeastern.edu/bachelors-completion/news/degree-vs-certificate/
3- https://martinsburgcollege.edu/college-certificate-program-many-people-enrolling/
4- https://studyabroad.shiksha.com/importance-recommendation-letter-applycontent21011
5- https://scholarship-positions.com/importance-certificate-courses/2014/04/09/

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button