لاتاری چیست؟

لاتاری آمریکا مربوط به برنامه­ تنوع نژادی این کشور است که هر سال مهلت ثبت نام یک ماهه از آبان ماه مشخص می­کند و پس از 6 ماه نیز نتایج قرعه کشی که در آن 55 هزار نفر به صورت کاملا تصادفی انتخاب می ­شوند اعلام می­ گردد. معمولا نیز عنوان می ­شود که هر کشور حدودا 7% کل سهمیه­ لاتاری را به خود اختصاص می­ دهد ولی در عمل به این میزان نمی ­رسد.

مزیت­ های لاتاری

·       سریع­ترین و ارزان­ترین شیوه­ مهاجرتی به آمریکا

·       کل مدت زمان پروسه تا دریافت گرین کارت به دو سال نمی­ رسد

·       معمولا کل هزینه ­ها به 600 دلار نمی ­رسد که بعد از برنده شدن شما در لاتاری است چون ثبت نام هیچ هزینه ­ای ندارد.

·       سریع­ترین و بهترین شیوه برای دریافت اقامت دائم آمریکا

·       امکان به همراه بردن فرزند زیر 21 سال و همسر با ویزای مهاجرتی برای فرد برنده­ لاتاری هست

·       تنها یک بار می­ توان در سال ثبت نام کرد

مدارک ثبت نام لاتاری

هنگام ثبت نام فقط اطلاعات را وارد می­ کنید و ارائه­ مدارک مربوط به بعد از زمان برنده شدن است که در حضور افسر مهاجرت باید ارائه کنید.

آموزش ثبت نام رایگان لاتاری به صورت تصویری

توجه داشته باشید که برای ثبت نام لاتاری حتما باید به نشانی اینترنتی: https://dvprogram.state.gov مراجعه کنید و کلیه­ سایت­ های دیگر تقلبی بوده و به هیچ وجه مورد تأیید نیستند:

در صورتی که به نشانی اینترنتی گفته شده مراجعه کنید با صفحه­ فوق مواجه خواهید شد که باید روی گزینه­ Begin Entry کلیک کنید. در مرحله­ بعدی وارد سایت زیر خواهید شد:

کد داده شده را وارد کرده و سپس بر روی Submit کلیک کنید تا ثبت نام لاتاری شروع شود:

1-    به ترتیب نام خانوادگی و نام را دقیقا مطابق با پاسپورت وارد کنید. نام میانی یا Middle Name نیز معمولا برای ما ایرانی­ها وجود ندارد پس تیک گزینه­ی No Middle Name را مطابق شکل زیر بزنید.

2-    جنسیت را مشخص کنید.

3-    تاریخ تولد خود را به ترتیب برحسب ماه، روز و سال به میلادی وارد کنید. برای آن دسته از عزیزانی که تاریخ تولد خود را به میلادی نمی­دانند می­توانند از سایت time.ir استفاده کنند تا این بخش از ثبت نام لاتاری را با موفقیت پشت سر بگذرانید.

4-    باید شهر محل تولد خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید در صورتی که اطلاعی ندارید گزینه­ی Birth City Unknown را انتخاب کنید.

5-    کشور محل تولد خود را باید برای تکمیل فرایند ثبت نام لاتاری مشخص کنید.

6-    مربوط به کشور واجد شرایط است که برای متولدین ایران به هیچ وجه گزینه­ی NO را انتخاب نکنید و مستقیما به مرحله­ی 7 بروید.

7-    جدیدا این قسمت نیز به لاتاری اضافه شده و باید اطلاعات پاسپورت اضافه گردد

8-    یکی از مهم­ترین قسمت­های ثبت نام لاتاری بخش مربوط به آپلود عکس است که ابتدا توسط سیستم نوع و سایز عکس مورد پردازش قرار می­گیرد و پس از آن کیفیت و شرایط عکس آپلود شده بررسی می­شود که عکس ارسال شده در ثبت نام لاتاری باید شرایط زیر را داشته باشد در غیر این صورت حتما رد خواهد شد:

        باید دید مستقیم به دوربین داشته باشید

        سایز عکس 1200*600 پیکسل باشد

        زمینه­ی عکس باید سفید و خود عکس رنگی و بدون هیچگونه عینک و سمعک باشد

        در صورت حجاب داشتن باید صورت کاملا مشخص باشد

        تحت هیچ شرایطی نباید موهای شما جلوی هیچ بخشی از صورت را گرفته باشد ولی مشخص نبودن گوش­ها مهم نیست

        فایل عکس ارسالی برای لاتاری باید دیجیتالی و نه چاپی باشد.

9-    در قسمت a باید آدرس پستی کسی را بنویسید که از منزل وی استفاده می­کنید. قسمت b و c آدرس پستی را به صورت کامل یادداشت کنید. قسمت d نام شهر را وارد کنید. قسمت e نام استان را وارد کنید. قسمت f کد پستی خود را به عدد وارد کنید. در قسمت g کشور محل سکونت خود را مشخص کنید.

10-                    کشور محل زندگی خود را مشخص کنید.

11-                    شماره موبایل خود را وارد کنید. شماره موبایل باید بدون صفر و با کد 98+ باشد.

12-                    آدرس ایمیل معتبر خود را وارد کنید.

13-                    آخرین مدرک تحصیلی خود را در این فیلد مشخص کنید.

14-                    جنسیت، شهر محل تولد و کشور محل تولد همسر خود را مشخص کنید. البته این موارد برای کسانی است که در قسمت قبلی وضعیت خود را متأهل انتخاب کرده باشند در غیر این صورت برای افراد مجرد این قسمت­ها نشان داده نمی­شود.

15-                    در این قسمت عکس همسر خود را با همان شرایطی که برای شما صادق بود آپلود کنید.

16-                    در این بخش­ها نیز دقیقا مشابه با موارد قبلی اطلاعات فرزند یا فرزندان خود را وارد می­کنید. قسمت مربوط به آپلود کردن عکس نیز شرایط کاملا مشابهی دارد.

در نهایت با صفحه­ زیر مواجه خواهید شد که نشان دهنده­ی تکمیل ثبت نام موفقیت آمیز لاتاری است. توجه داشته باشید که حتما از این صفحه از لاتاری پرینت گرفته و در صورتی که برنده­ی­ لاتاری شدید حتما موقع حضور در سفارت، باید به همراه داشته باشید.

منبع:

 https://mehrdadcivil.com/blog/617/step-by-step-registration-of-the-american-lottery-part-one/

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

Translate